Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lydia22
9. aug 2011

Kapustove fliacky

tinuskaha
9. aug 2011

karfiolovo brokolicova polievvka a rizoto s nejakym salatikom 😉

sisanka
9. aug 2011

dnes hubova polievka a jogurtove rezne so zemiakmi... 🙂

nikulqa
9. aug 2011

bravcove rezne so zemiakovym salatom...idem zavarat leco,ale nemam deko, tu vo Fr som to nenasla 😢 neviete ci sa mi to nepokazi,ked to deko nedam?...pekny dnik

mata71
9. aug 2011

omačka na špagety,domaca z pretlaku,cibulky,parkou a špagety

kvojtanikova
9. aug 2011

@nikulqa ahoj, ja som este nikdy nerobila leco s dekom, ja iba podusim papriku, rajciny a cibulu, trocha soli, dam do poharov a na vrch davam do kazdeho pohara 1 lyzicku oleja. Deko davam iba ked robim fazulovy salat s parkom - ako leco, ale je tam este aj fazula a parok.

mata71
9. aug 2011

@nikulqa ja som robila ber deka,aj nakladaču,,uvarila som paradajky,dala cibulu,papriku,a dobre nechala vriet aby nebolo tvrde, dam trošku oleja,,,,potom dalam do poharou,a na vršok posypem s praskom sorbit, len par zrniečok a dam ešte na 20min na 80 sterilizovat a potom prikrijem dekou,,,, a nekazi sa,,,,,,alebo na konzervovanie zeleniny tam nieco maju,,,,

nikulqa
9. aug 2011

@kvojtanikova dakujem za radu...a zeleninu dusis na oleji?ci vobec nedavas az nakoniec ?

nikulqa
9. aug 2011

@mata71 dakujem pekne...nenasla som tu nic take len na dzemy a tak...asi som bola v zlom obchode a nechce sa mi teraz kvoli tomu behat hore dole,kedze mm je v praci a nemam auto...

adelaida33
9. aug 2011

Kuracie rezne v cestičku, zemiakova kaša a uhorkový šalát.

tinuskaha
9. aug 2011

dievcata aj ja by som chcela urobit leco ale nechce sa mi s tym moc babrat 😒 na mmb som nasla takyto recept uz to niektora z vas skusala??http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31353

tinipini
9. aug 2011

môj recept na lečo: 5 kg papriky, 5-6 kg paradajok, 2,5 kg cibule, olej, soľ, vegeta

pokrájanú cibuľu podusíme na oleji do zlata,pekne pustí šťavu, potom pridáme papriku a poriadne podusíme asi 1/2 hodiny, paradajky šúpem, dám zovrieť vodu a dám do nej paradajky, ked praskne šupka, ľahko sa ošúpu, potom ich pokrájam na robote a pridám do hrnca a varím ešte 1/2 hod, dochutím soľou, trocha vegety a plním do fľiaš a sterelizujem 5-6 min. Dobrú chuť 😉

kvojtanikova
9. aug 2011

@nikulqa ano, cibulu najprv na oleji a potom papriku a nakoniec rajciny. Podobne ako tu pisala @tinpini, akurat ze ja paradajky nesupem, len nakrajam na kusky. A moja mama robi tak ako napisala @tinuskaha a tiez je to dobre, Sterilizovanim sa objem zeleniny trochu zmensi, takze potom to vyzera ako keby nebol uplne plny pohar. Ale chutovo je v pohode, a nie je take mastne. Zalezi na tom, ci ti to mastne nevadi alebo ano. Ak mas radsej suchsie, a ochutis si ho potom pri pouzivani, urob to tym jednoduchsim sposobom. Pri duseni na oleji, kde je aj cibula, to je take "lecovejsie", ta oprazena cibula tomu doda dobru chut.

kukujka
9. aug 2011

gulas a este slivkove knedle pre brata

mnamko
9. aug 2011

@sisanka ako sa robia jogurtove rezne?znie to dobre,dáš recept?

sisanka
9. aug 2011

@mnamko ani presne neviem,ten recept mam od susedky a ona dava asi len jogurt,vajicko,sol, korenie a povedala ze moze byt aj cesnak...tak ja som teraz urobila takto: 2 biele jogurty, 2 vajicka, cesnak podla chuti, vegeta, sol, korenie..vsetko od oka 😀 namocis do marinady,najlepsie cez noc a potom obalit v muke alebo struhanke a vyprazit...jaaaj a ja som dala kuracie prsia do tej marinady 😉

cestovatelkaandrea
9. aug 2011

no dnes to budu zapecene zemiaky so syrom na zapekanie (sme dostali od priatelov svajciarsky syr) a k tomu nieco musim vycarovat z hovadzieho masa. mam doma take co sa dava na steaky, ale ja steaky nelubim, tak ho asi urobim k tym zemiakom len tak naprirodno.

akika722
9. aug 2011
titkovamiriam
9. aug 2011

španielske vtačky ,ryža,uhorkový šalát

nickyma
9. aug 2011

karfiol na smotane s kolienkami 🙂

kvojtanikova
9. aug 2011

ja mam pecene kurca a tarhonu - takuto kombinaciu nam raz dali v robote v jedalni a vobec to nebolo zle, tak dufam ze aj doma mi to bude chutit. A k tomu cvikla alebo uhorky. Dneska ma cviklu aj mala krpana, ta si isla oci vyocit ze co za cervenu hmotu jej to davam a ked dojedla vyzerala ako ludozrut po veceri🙂

veronicka1901
9. aug 2011

@kvojtanikova: Ani ja do Leca nikdy nedavam deko a nikdy sa nepokazilo, takze myslim, ze mozes ist spokojne na to 🙂

firstbaby
9. aug 2011

dnes polievka este zo vcera, cesnakova a palacinky s dzemom a cokoladou 🙂

nikita308
9. aug 2011

polievka zo včera - cesnaková s opečeným chlebom a segedín, knedľa (od tety Márgit)... 😀

raza
9. aug 2011

segedín zo včera a mužovi na týždňovku rezníky a uhorkový šalátik alá svokra 🙂

eva7780
9. aug 2011

@tinuskaha ja tak robim kazdy rok,je to rychlejsie ,robim aj klasiku dusene

adulikka
9. aug 2011

dnes polievka šošovicová na kyslo a zostalo trochu kurčata z ryžou

eva7780
9. aug 2011

.....dnes zase nevarim,mm je na fuške,svokrovi stačí polievka,aspon mám čas pohladať čo bude zajtra

kawasaki17
9. aug 2011

špagety s omackou s maskom a brokolicovu polievku, ako dezertik rychly bublanina s vinickami zo zahradky 🙂

gucz
9. aug 2011

deti mali cestoviny, my s mm segedínsky guláš. No a na večeru varím pre deti hráškovú polievku