Čo navariť na pár dní dopredu?

letter
25. júl 2020

Ahojte, chystáme sa s priateľom na týždeň do Tatier, a ako asi všetky poznáme ceny v Tatrách, nechceme sa stravovať každý deň 2x v reštaurácii. Na izbe budeme mať chladničku, mikrovlnku a rýchlovarnú kanvicu.
Vedeli by ste mi poradiť čo také navariť čo nám aj vydrží?
Paštéku a sáčkové polievky by sme neradi jedli celý týždeň :D
Ďakujem

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
25. júl 2020

@letter tak na tyzden asi nenavaris, aspon si teda neviem predstavit jest nieco tyzdnove, ale tak ak chces usetrit na jedle, tak napr. francuzske zemiaky alebo fasirky a klasicky rezne, to sa da zabalit aj do batohu na turu

bluka2
25. júl 2020

Cestoviny sa daju variť v tej rychlovarnej kanvici

osky
25. júl 2020

@bluka2 to by som radsej neskusala...
Ty si to uz skusila?
Ja si to neviem predstavit...

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
25. júl 2020

@ahoj0 nie...možno koncom mesiaca vyskúšam 😉 odhiadnuc od vtipkov, špagety tak naozaj spravíš

bluka2
25. júl 2020

@osky prepac, tebe som chcela odpovedať. Medzičasom som pogooglila a očividne aj hovädzí vyvar, zemiaky, puding a 100 ďalších receptov sa v tom da robiť 😀 sú o tom aj kuchárske knihy a televízne programy

osky
25. júl 2020

@bluka2 fiiiha.
Tak to ziiram.

lenuliatko84
26. júl 2020

Ved ale ked pojdete nielam na denne menu to vas nezrujnuje. Treba si setrenim zaludok pokazit

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
26. júl 2020

@letter ved ranajky suche, cely den budete niekde na ture, takze tiez nieco suche a veceru si kupite, to je restika 1x denne, to sa da, nie?

hettinka
26. júl 2020

@letter v Tatrach sú aj lacnejšie restiky. Možno by som vzala nejaké konzervy, možno ten zavareny guláš. V Lidl som videla aj take veci, že zakejes len horúcou vodou, alebo aj hotové jedla do mikrovlnky.
Ideálne je zaplatiť si polpenziu v hoteli, to je najekonomickejšie riešenie.

hettinka
26. júl 2020

@bluka2 no len ako ta rýchlovarná kanvica potom vyzerá... Asi na vyhodenie.

ukulela
26. júl 2020

@bluka2 určite nie v každej. A v obyčajnej lacnej plastovej by som nič také neriskovala. Puding a pod už dupľom nie. Skôr dačo uvarí v mikrovlnke, ako v kanvici.

nikyball
26. júl 2020

Skús si na internete pozrieť dopredu reštaurácie, ktoré budete mať v okolí a ich cenníky, menicka. Tiež by som na dovolenke toto neriešila, nie je to zas až taká veľká položka.

nelca84
26. júl 2020

Tak ja neviem baby, to len ja som to pochopila tak, ze si autorka chce navarit nieco doma, co moze mat par dni v tej chladnicke a prihrievat v mikrovlnke? O konzervach zjavne autorka ma vedomost

laila22
26. júl 2020

@letter tak vieš si uvariť guláš a zavariť do fliaš, ďalej kapustnicu, ale to by sa mi speci pred dovolenkou nechcelo. Radšej by som si navarila na dovolenke a dala do chladničky.. Mali ste hľadať ubytko s riadnou kuchynkou, keď už ste chceli ušetriť na strave...

nelca84
26. júl 2020

Este autorke: neviem ako poznas tatry, ale podla mojich skusenosti sa da za dobre ceny najest pri staniciach elektrickej zeleznice, napr. v Lomnici je pri stanici restika Lavina, najes sa do 5e a mozem odporucit aj ich desiatove huste polievky, velmi chutne... tiez v starom smokovci, po pravej strane od stanice je take male bistro, kde vyborne varia za cenu bezneho menu. Ja som si vlani dala tekvicovy privarok s masom na stave a nielenze to bolo vynikajuce, ani som to zjest nevladala... Nemusis ist predsa do 4* hotela na obed, ale po tej spodnej strane hlavnej cesty najdes obycajne restiky s menu za ceny ako hocikde inde.

petkaaa
26. júl 2020

😀🙈 no mňa porazi 😂 neviem si predstaviť, že idem na dovolenku a zoberiem zo sebou hrniec gulášu a budem si ho na izbe zohrievať 😂 alebo variť v rýchlovarnej kanvici ako socka 🙈

diusqa761
26. júl 2020

Však na čo.. . Nemusíte do reštaurácie chodiť keď tak požičajte od niekoho známeho alebo kúpte dvojplotničku, to iba dáte do elektriny a varíte ako doma.. . Nakúpite v obchode a máte každý deň čerstvé. Naši to tak robili na každej dovolenke kde nemali na ubytovni šporák. 🤣

diusqa761
26. júl 2020

Si pamätám ako sme išli do Chorvátska zobrali si plotničku a hneď prvé čo zahlásili bolo že : "ideme hľadať chorvátsky Lidl." som z nich nemohla. Ale mali sme čerstvo navarené aspoň každý deň.

diusqa761
26. júl 2020

Ale teda my sme s našimi chodili na dlhšie dovolenky väčšinou tak na 3 týždne, neviem si predstaviť ako by 3 týždne reštaurácie platili

letter
autor
26. júl 2020

@petkaaa keď raz s priateľom dokončíme VŠ, a nájdeme si dobre platenú prácu, nebudeme musieť platiť nájom, živobytie z brigád, možno aj ja si budem môcť dovoliť viac a nebudem na dovolenke za socku 🙂

Ďakujem za každý iný rozumný komentár. Snažím sa čo najlepšie všetko vyriešiť/doriešiť, chystáme sa oddýchnuť a nie "vyžrať" sa do krásy, lenze
lenže každé ušetrené euricko sa nám zíde, preto som chcela od Vás radu.

Asi bude najlepšie zohnať tú jednoplatničku, aj keď som sa chcela vyhnúť vareniu ale každý druhý deň ma pol hodka nezabije. 🙂

nelca84
26. júl 2020

@letter a na riady si myslela? Budu tam k dispizicii? Lebo ak tam neni sporak, tak pochybujem, ze tam budu hrnce. Ja by som skor zvazila si zobrat nieco na 2-3 dni z domu a potom si niekde dat aspon teplu polievku a uz sa cez den dako prestravujete...varenie bez vybavy ti zozerie nervy, ked si ani syr na cestoviny nebudes mat cim nastruhat

betulinka1
26. júl 2020

@letter pozrite na okolo kde budete byvat, ci tam nieje niekde ohnisko a mozete si opekat napriklad. Gulas vies zobrat ale to mas tak na dva dni, viac uz ti chutit nebude. V niektorych obchodoch ako napr. Billa vies kupit aj hotove grilovane kura. To mas tiez tak na dva dni. Palacinky ti tiez dva tri dni vydrzia v chladnicke. A potom aj tie lacne polievky, co len zalejes vodou a pockas par minut. Potom by som riesila iba take bagety, aj ked niekedy ta domaca bageta stoji 3€ a uprimne za tu sumu ju aj kupis. Ked sa chces naprikald najest v restike, tak husta fazulova polievka s chlebom ta zasiti. Netreba si ani davat druhe a aj takto vies nieco usetrit. Skutocne sa netreba bat ist do restiky a kuknut si tam ceny, mozno ta prekvapia alebo sa z jednej porcie najete dvaja. Ja bezne objednam jedno jedlo a najeme sa z toho aj dvaja, zalezi aky velky ste jedaci. Pricom nepotrebujem setrit na jedle ale vieme, ze ani jeden z nas nezje celu porciu a balit si zvysok jedla nedavame. Neviem aky mas rozpocet ale podla mna sa dvaja odstravujete aj v restike do tych 15€ na den.

lauriema
26. júl 2020

@letter Ahoj, maďarský guláš, segedin, perkelt, sviečková,

nelca84
26. júl 2020

@betulinka1 prepac, ale ty si bola niekedy v tatrach? Otvoreny ohen tam nemozes zakladat, penziony maju vo svojich arealoch moznost grilovania, ale tazko tam budu moct ist cudzi opekat. A ze Billa, mozno tak v Poprade, priamo v tatrach mas vsade mini potraviny kde kupis zakladne veci, nie grilovane kurca

petkaaa
26. júl 2020

@letter tak ak nemáte peniaze, tak choďte na menej dní, tak aby ste to vedeli finančne vykryť a potom riešte jednodňové výlety. Ak nemáme peniaze, tak nepôjdem na tyzden do Tatier a budem si na izbe prihrievať guláš, alebo variť cestoviny. Aj v Tatrach sa dá dobre a lacno najesť, to zase nie je taký extrémny luxus

betulinka1
26. júl 2020

@nelca84 my sme mali vyhradene ohnisko pri hotely, preto pisem, ze sa musi poobzerat, kde maju take na okoli. Obchody fakt netusim, kde tam su, my chodime s detmi a mavame plnu penziu ale tak ked si budu robit vylety, vedia si to tam obkuknut a nakupit v meste. Nechapem co ti vadi na tom, co som im napisala. Vyberie si z toho autorka a najde pre seba najlepsie riesenia.

martina1201
26. júl 2020

@letter rezne a fašírky ti vydržia nejaké to obdobie. Dajú sa v Kauflande a bille kúpiť aj hotové jedlá čo si len zohrejete v mikrovlnke.