Čo rýchle a jednoduché navariť cez týždeň deťom?

11. októbra 2014 
caute mamicky aj nemamicky poradte co cez tyzden varit rychle a jednoduche uz neviem co vymysliet a nejako sa mi uz nechce ani badat po internete doma si na mna vymyslaju to nie a tamto nie tak ja uz fakt neviem co a najviac idu u nas zemiaky ,cestoviny,ryza skoda reci ......
11. dec 2007 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj a čo tak rizoto alebo zemiaky zapekané s mletým mäsom?
11. dec 2007 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja cez tyzden tiez varim len tak narychlo - spagety, cestoviny so syrovou omackou, spenatove fasirky, rizoto sem-tam, rybie prsty ... nic ma teraz ani nenapada
11. dec 2007 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rybie prsty idú aj u nás.potom občas aby bola zmena, tak nejaký prívarok - zemiakový, fazuľový, šošovicový atd, čína s ryžou...
11. dec 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-cestoviny zapekane so zeleninkou a masom,
-cestoviny s hribovou, brokolicovou, nivovou, olivovou omackou,
-zapekane zemiaky s udenym syrom, sunkou, slaninkou, cibulou zaliate s rozslahanou smotanou so syrom Bambino
-rizoto - varila som dnes
no to by som rada aj ja vediet... Ale najnovsie som si nakupila mrazenu zeleninu na polievku. Ale ako druhe netusim. Som si planovala,ze ked si kupim cerstve masko,tak ho hned umyjem naporcujem a supnem do mrazaku a potom iba supnem na panvicu a podusim,posipem nejakymi bylinkami a pod. ale este som sa k tomu nedostala. Inak su to vselijake cestoviny s kadejakymi vymyslenymi omackami. Alebo palacinky,lievance,...Cojaviem nejake privarky alebo huste polievky,ale mam skusenost,ze vacsinou ked je nieco jednoduche je zasa narocne na cas,ako napr. kysnute cesto a pod .
dadulik dobra tema,
ozaj a mohli by ste poradit aj take papanicko co mozme my a aj nasi drobci??
11. dec 2007 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobra tema ja pri malej nestiham velke varenie-vasinou polotovary-ako tvaroh.knedliky, al. rychle jedla-cestoviny s kuracim masom, rybac.file so zemiakmi...
11. dec 2007 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este palacinky, placky, parene buchty ...
polievky najradsej varim brokolicovu, karfiolovu alebo vyvar
11. dec 2007 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-pecena ryba / filety z tresky bez kosti/ s cibulou a rascou na masle s pecenymi zemiakmi
-kuracia pecen na cibulke s ryzou
11. dec 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
danny, malá môže väčšinu z toho čo sa tu písalo ja si zvyknem namarínovať mäso a potom to hodiť do rúry, také rýchlovky mám najradšej
11. dec 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-spenat s volskym okom, ci varenym vajcom a varene zemiaky
11. dec 2007 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Špenát s varenými zemiakmi a volským okom, špagety alebo cestoviny na rôzne spôsoby, francúzske zemiaky, palacinky, ryžový nákyp, parené buchty...
11. dec 2007 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuraci perkelt s haluskami, cestovinami
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
napada ma este hrachova kasa s udenym masom, file so zemiakmi, vyprazany karfiol ...
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pečené kura a zemiaky či ryža...
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
husty gulas s chlebom
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svieckova s kupenou knedlou
11. dec 2007 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ja si casto robim aj take rychlovky ze lečo, zelena fazulka, karfiol, hribiky na vajci
11. dec 2007 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda teraz nie, lebo kojim a vacsinu veci nemozem jest, ale predtym v tehu
11. dec 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje obľúbené jedlo: kuracie prsíčka opečieme na masielku, mrkvu postrúhame na rezance na širokom strúhadle, pridáme pór pokrájaný na rezančeky a spolu to opečieme na masielku, v ktorom sme opekali prsíčka ... pridáme k mäsku a papápe ... neskutočná mňamka ... prsíčka si okoreníme podľa chuti, ja dávam obyčajne soľ, papriku a čierne korenie
11. dec 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja napriklad ked uz fakt mam robit rychlovku, tak omeletu plnenu lecom a zeleninou
11. dec 2007 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kakaové rezance...
jeeej, dobrá téma, tak môžte aj nejaké receptíky pohádzať
dannynka,no ja mam presne ten problem,ze chcem varit tak,aby mohli aj deticky,ale to potom velmi nechuti manzelovi . Ale privarky myslim mozu vsetky,a dusene masko tiez,polievocky tiez...akurat to vyprazane a udene velmi nie . Buchty by sa vraj tiez nemali do tych dvoch rokov,ale ked moja masko vypluva a buchty,palacinky,lievance a aha... napadlo ma,tvarohove gulky. Tie su velmi rychle,ked najdem recept dam to sem toto robim casto...
11. dec 2007 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka35, mnam mnam uz si to aj idem zapisat a v blizkej buducnosti to aj uvarim
11. dec 2007 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte ma napadlo rizoto - zeleninové, kuracie, hubové... Rezance s tvarohom, rezance s makom...
11. dec 2007 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu to je:
Tvarohové guľky

250 g tvarohu, 50 g margarínu, 50 g polohrubej múky, 60 g krupice, 2 vajcia, štipku soli.

Tvaroh, margarín, alebo maslo, múku, krupicu, vajcia a soľ spracujeme na cesto. Z cesta tvarujeme guľky vo veľkosti orecha, ktoré varíme vo vode 7 až 8 minút. Uvarené, scedené, guľky pomastíme maslom, prípadne posypeme škoricou, alebo makom. Guľky sa dajú konzumovať aj posolené.

Pridal(a): Mirka Šrinárová z Myjavy zo Spišskej Novej Vsi v Okey Rádiu, 21. 3. 2004
11. dec 2007 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja ma velmi rada polievky,hlavne teraz ked jej idu zubky...zeleninova s krupicovymi haluskami, zemiakova,paradajkova s cestovinkou alebo ryzou, masovy vyvar... vzdy jej naberiem nahusto,aby sa napapala,lebo viem,ze druhemu velmi neublizi,hlavne ak je maso
11. dec 2007 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ramzesa no tak sme na tom podobne,ja som dnes nam na obed varila taku 5-minutovu polievocku a rozmyslam ze s nehj damasi aj jej,ale ked teraz posledne dni nepapala masko tak som jej chcela nejake kuracie urobit
11. dec 2007 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte raz prsíčka ... pokrájame na kúsky - cca 4x4 cm, pridáme zemiaky pokrájané na kolieska ... korenie bylinkové kura zmiešame s olejom /množstvo podľa chuti/ šupneme na prsíčka a zemiaky, rukou pekne premiešame a dáme piecť ... ja pečiem 20 minút prikryté v alobale a ešte 20 minút odkryté ... môj manžel to miluje ... príprava 10 minút a kým sa to pečie, môžte pokojne žehliť manželovi košele ...
11. dec 2007 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tvoj príspevok