• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo rýchle a jednoduché navariť cez týždeň deťom?

11. októbra 2014 
caute mamicky aj nemamicky poradte co cez tyzden varit rychle a jednoduche uz neviem co vymysliet a nejako sa mi uz nechce ani badat po internete doma si na mna vymyslaju to nie a tamto nie tak ja uz fakt neviem co a najviac idu u nas zemiaky ,cestoviny,ryza skoda reci ......
11. dec 2007 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj a čo tak rizoto alebo zemiaky zapekané s mletým mäsom?
11. dec 2007 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja cez tyzden tiez varim len tak narychlo - spagety, cestoviny so syrovou omackou, spenatove fasirky, rizoto sem-tam, rybie prsty ... nic ma teraz ani nenapada :sweat_smile:
11. dec 2007 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rybie prsty idú aj u nás.potom občas aby bola zmena, tak nejaký prívarok - zemiakový, fazuľový, šošovicový atd, čína s ryžou...
11. dec 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-cestoviny zapekane so zeleninkou a masom,
-cestoviny s hribovou, brokolicovou, nivovou, olivovou omackou,
-zapekane zemiaky s udenym syrom, sunkou, slaninkou, cibulou zaliate s rozslahanou smotanou so syrom Bambino
-rizoto - varila som dnes
no to by som rada aj ja vediet... Ale najnovsie som si nakupila mrazenu zeleninu na polievku. :unamused: Ale ako druhe netusim. Som si planovala,ze ked si kupim cerstve masko,tak ho hned umyjem naporcujem a supnem do mrazaku a potom iba supnem na panvicu a podusim,posipem nejakymi bylinkami a pod. ale este som sa k tomu nedostala. Inak su to vselijake cestoviny s kadejakymi vymyslenymi omackami. Alebo palacinky,lievance,...Cojaviem nejake privarky alebo huste polievky,ale mam skusenost,ze vacsinou ked je nieco jednoduche je zasa narocne na cas,ako napr. kysnute cesto a pod :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
dadulik dobra tema, :wink:
ozaj a mohli by ste poradit aj take papanicko co mozme my a aj nasi drobci??
11. dec 2007 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobra tema :slight_smile: ja pri malej nestiham velke varenie-vasinou polotovary-ako tvaroh.knedliky, al. rychle jedla-cestoviny s kuracim masom, rybac.file so zemiakmi...
11. dec 2007 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este palacinky, placky, parene buchty ...
polievky najradsej varim brokolicovu, karfiolovu alebo vyvar :wink:
11. dec 2007 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-pecena ryba / filety z tresky bez kosti/ s cibulou a rascou na masle s pecenymi zemiakmi
-kuracia pecen na cibulke s ryzou
11. dec 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
danny, malá môže väčšinu z toho čo sa tu písalo :wink: ja si zvyknem namarínovať mäso a potom to hodiť do rúry, také rýchlovky mám najradšej :grinning:
11. dec 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
-spenat s volskym okom, ci varenym vajcom a varene zemiaky
11. dec 2007 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Špenát s varenými zemiakmi a volským okom, špagety alebo cestoviny na rôzne spôsoby, francúzske zemiaky, palacinky, ryžový nákyp, parené buchty...
11. dec 2007 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuraci perkelt s haluskami, cestovinami
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napada ma este hrachova kasa s udenym masom, file so zemiakmi, vyprazany karfiol ... :slight_smile:
11. dec 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pečené kura a zemiaky či ryža...
husty gulas s chlebom
svieckova s kupenou knedlou :slight_smile:
11. dec 2007 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ja si casto robim aj take rychlovky ze lečo, zelena fazulka, karfiol, hribiky na vajci
11. dec 2007 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda teraz nie, lebo kojim a vacsinu veci nemozem jest, ale predtym v tehu
11. dec 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje obľúbené jedlo: kuracie prsíčka opečieme na masielku, mrkvu postrúhame na rezance na širokom strúhadle, pridáme pór pokrájaný na rezančeky a spolu to opečieme na masielku, v ktorom sme opekali prsíčka ... pridáme k mäsku a papápe ... neskutočná mňamka ... :dizzy_face: prsíčka si okoreníme podľa chuti, ja dávam obyčajne soľ, papriku a čierne korenie :dizzy_face:
11. dec 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja napriklad ked uz fakt mam robit rychlovku, tak omeletu plnenu lecom a zeleninou :wink:
11. dec 2007 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kakaové rezance...
jeeej, dobrá téma, tak môžte aj nejaké receptíky pohádzať :wink:
dannynka,no ja mam presne ten problem,ze chcem varit tak,aby mohli aj deticky,ale to potom velmi nechuti manzelovi :confused: . Ale privarky myslim mozu vsetky,a dusene masko tiez,polievocky tiez...akurat to vyprazane a udene velmi nie :unamused: . Buchty by sa vraj tiez nemali do tych dvoch rokov,ale ked moja masko vypluva a buchty,palacinky,lievance a aha... napadlo ma,tvarohove gulky. Tie su velmi rychle,ked najdem recept dam to sem :wink: toto robim casto...
11. dec 2007 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka35, mnam mnam uz si to aj idem zapisat :grinning: a v blizkej buducnosti to aj uvarim :wink:
11. dec 2007 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte ma napadlo rizoto - zeleninové, kuracie, hubové... Rezance s tvarohom, rezance s makom...
11. dec 2007 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu to je:
Tvarohové guľky

250 g tvarohu, 50 g margarínu, 50 g polohrubej múky, 60 g krupice, 2 vajcia, štipku soli.

Tvaroh, margarín, alebo maslo, múku, krupicu, vajcia a soľ spracujeme na cesto. Z cesta tvarujeme guľky vo veľkosti orecha, ktoré varíme vo vode 7 až 8 minút. Uvarené, scedené, guľky pomastíme maslom, prípadne posypeme škoricou, alebo makom. Guľky sa dajú konzumovať aj posolené.

Pridal(a): Mirka Šrinárová z Myjavy zo Spišskej Novej Vsi v Okey Rádiu, 21. 3. 2004
11. dec 2007 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja ma velmi rada polievky,hlavne teraz ked jej idu zubky...zeleninova s krupicovymi haluskami, zemiakova,paradajkova s cestovinkou alebo ryzou, masovy vyvar... vzdy jej naberiem nahusto,aby sa napapala,lebo viem,ze druhemu velmi neublizi,hlavne ak je maso :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dec 2007 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ramzesa no tak sme na tom podobne,ja som dnes nam na obed varila taku 5-minutovu polievocku a rozmyslam ze s nehj damasi aj jej,ale ked teraz posledne dni nepapala masko tak som jej chcela nejake kuracie urobit :unamused:
11. dec 2007 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte raz prsíčka ... pokrájame na kúsky - cca 4x4 cm, pridáme zemiaky pokrájané na kolieska ... korenie bylinkové kura zmiešame s olejom /množstvo podľa chuti/ šupneme na prsíčka a zemiaky, rukou pekne premiešame a dáme piecť ... ja pečiem 20 minút prikryté v alobale a ešte 20 minút odkryté ... :dizzy_face: môj manžel to miluje ... príprava 10 minút a kým sa to pečie, môžte pokojne žehliť manželovi košele ... :grinning: :grinning: :grinning:
11. dec 2007 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok