Čo variť na 3 dni?

17. mar 2024

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť/dať tipy čo variť na ideálne tri dni čiže niečo omackove, aby to nebolo suche. Zvyčajne také jedla robí kuracie na kari, Čína a paprikas a potom cosi s hovädziny ale mam pocit že je to 5-6 receptov dookola. Kedysi som nemala problém s varením denne ale mam malé bábätko, tak nestíham vyvarat. Jasne robim také rýchlovku typu encian, losos hodím do rúry ale stále mam pocit že je to tak 10 jedál dookola. Rada by som takto navarila niečo na viac dni. Kojím čiže privarky neviem či mam robiť také strukovinove jedla vo veľkom. Čo varíte vy? Aby to bolo casovo výhodne a teda aj výživné (bielkoviny). Ďakujem

deti95060810
17. mar 2024

na mk je skupina Dnes na obed... tam isto niečo nájdeš..

januska12323
17. mar 2024

Ja varím všetko na 2-3 dni. Občas aj cestoviny jeme ďalší deň, ale to neodporúčam ak ste vyberaví 😁

terezka2911
17. mar 2024

Ja varím skoro všetko na 2-3 dni, keďže manžel nosí obedy do práce z domu. Ak nemáš problém ohrievať jedlo, tak sa dá všetko.
Knedľa so segedínskym gulášom, s maďarským, so sviečkovou.
Cestoviny - zapekané, s rôznymi omáčkami.
Ryža s mäsom na hocijaký spôsob.
Zemiaky s mäsom na hocijaký spôsob - opekané, varené, kasa, zapekané rovno s mäsom na plechu.
Halušky tvarohové, bryndzové, kapustové.
Pečeň s ryžou.
Lasagne.
Polievky od vymyslu sveta.
Prívarky sa dajú aj nestrukovinové - zemiakovy, tekvicový a tak. K tomu volské oko, fašírku.
Keby si chcela niečo konkrétne, nápis správu.

lindous
17. mar 2024

Ja ohrievam skoro čokoľvek aj na druhý deň, keďže si nosíme obedy, ale také čo rada varím vo veľkom aj na viac dní, tak napr. guláš, bračové na hrášku, kuracie prsia zapečené v smotnovej omáčke, "mexické" kuracie soté, rôzne variácie zapekaných zemiakov (francuzáky, živánska, s kuracím, syrom a smotanou) a cestovín,.... 🙂

lenka.25
17. mar 2024

Plnená paprika , kolozvarsku kapusta , francúzske zemiaky , fasirky s kašou , chrenova : koprovu omáčka s knedľou / zemiakmi, chilly con carne , ved toho je veľa

ivangeline
17. mar 2024

Sýte polievky. Aj s mäsom. Guláš. To nám vie vydržať dlhšie. Tiež rezne v rúre. A na plech niečo zapiect. Veľa rizotka.

cyberk
17. mar 2024

3dni? Gulas to isti vzdy ! :D

osky
17. mar 2024

V podstate vsetko.
Vcera som robila zeleninove cestoviny.
Omacka je zvlast v miske ,cestoviny zvlast.
a iste aj na 2 dni,kedze dnes som robila rezne a zeleninove fasirky-cize na dalsie 2 dni,dame si to na preskacku.
Nie,nemame s tym problem ..
Nie,nepokazi sa to...
Na to su chladnicky,aby tam jedlo vydrzalo.
Ale klasicky, ked varim omackoidne veci,cielene vela a porcujem do mraznicky.
Nie je nic lepsie,ako mat nieco hotove v mrazaku.
Ja nemam cas vyvarat denne a bravam si aj do prace...

minenkak
17. mar 2024

Nech vari muž,ak ty nestíhaš

abdn16
17. mar 2024

ja varim skoro vsetko na 3 dni.
Jedine cestoviny nerobim na 3 dni.
A ano, niektore jedla vedia byt suchsie... Napr. ked sa mi podari vela reznov, tak potom na treti den ich jeme s hranolkami a kecupom 😅 lebo so zemiakmi by sme to uz nedali.

luccija
17. mar 2024

Bolognske špagety, karé na horcicovej stave, a tak ako ty stále dokola🙂raz hovädzie na hriboch, hrášku, soté, dnes morčacie prsia v rúre trocha slaniny pre chuť, sviečkovú, jednodňovky rizoto zeleninove, granadír, fašírku v rúre s vajcom, zivansku, kurací spiz ja tam aj papriku, cukinu dávam...a potom rýchlovky špagety s tuniakom, gnocchi s nivou či inou syrovou omáčkou, paradajkovou omáčkou

marcellka32
17. mar 2024

Ja len k tomu na 3 dni...to vážne jete 3 den jedlo uvarené pred 3 dnami? Áno aj keď bolo v chladničke...mne to nejde, ja Max 2x, väčšinou 1x.
Môj muž by vám povedal, čo sa deje v uvarenom 3dnovom jedle ..ale nebudem to písať, každému podľa chuti

luccija
17. mar 2024

@marcellka32 ja som tiež fajnovka ja už druhý deň nezjem zemiaky a rezne ani večer iba čerstvé🙂

lienka.7
17. mar 2024

@marcellka32 presne tak. Ja normalne pozerám... ze 3dnove cestoviny, ryžu a pod. Rezne??? A potom ze tu máme HITky a iné "smakocinky" 👌🙈

minenkak
17. mar 2024

@luccija
@lienka.7 a ja som sa bála napísať,že fuj tri dni niečo jesť dookola a tri dni staré jedlo jesť

marcellka32
17. mar 2024

@lienka.7
@minenkak tak tak, ono už na druhý deň sa v jedle začína proces, aj keď je v chladničke...

betulinka1
17. mar 2024

Na 3 dni? To ti doma aj zjedia? Skor pokukaj nejake recepty z jedneho hrnca alebo pekáča. Das spolu ingrediencie a iba supnes do rúry alebo do hrnca. Su rozne rychlovky, kde nemusis stat pri hrncoch ani 15 min. a uz iba varis ci pecies.

marcellka32
17. mar 2024

@luccija to nie je o fajnovosti, len si vážim svoje zdravie

pinkgirl
17. mar 2024

3dni je akurát na guláš, segedínsky guláš, plnenu kapustu, kapustnicu. Ak máš problém s organizáciou dňa a zosuladenim varenia (tým myslím aj nákup, príprava -krajanie a varenie+čas, odporúčam uvariť na 2dni - nebude to dlho jesť to isté a na tretí deň si objednaj donášku. Takto nebudeš z varenia - vymýšľania unavená a uľahčí sa ti to.

andreatytler
18. mar 2024

To je tazke navarit na 3 dni?
Ja musim rozmyslat aby som prisla na to co sa neda navarit na 3 dni.
Halusky s brynzou, cestoviny alfredo, opekane zemiaky - iba cerstve
buchty na pare, palacinky, zemiakova kasa - maximalne na druhy den
Inac vsetko ostatne v pohode zjem na 3 den.
Rezne napriklad nalozim do zosu a tak mozes mat 2 dni za sebou cerstvo vyprazene.