Desiata pre 7 mesačné bábo

mataaa1988
6. jún 2017

Ahojte, viete mi niekto poradiť, čo dávať 7-mesačnúmu bábu na desiatu? Ráno mu dávam mliečko, potom zase mliečko a potom obed.. Nemohol by namiesto toho druhého mliečka niečo iné?

janickacrazy
7. jún 2017

@lorela Ja som dávala v tom veku aj surovú aj varenú zeleninu, aby si deti zvykli na všetko od malička, lebo som si všimla, že niektoré kamošky surovú nedávali a potom im deti zeleninu nechceli vobec, ked boli staršie. Vždy híkali u nás, ako pekne mi deti jedia zeleninu, či rajčiny, či papriku, či kaleráb, proste všetko a najstarší syn má už 17 rokov a stále si rád dá surovú zeleninu, čo som veľmi rada.

mataaa1988
autor
7. jún 2017

A odkedy sa môže dávať paprika a rajčina?

lorela
7. jún 2017

@janickacrazy Čo sa za mladi naučíš... 😉
Takisto si myslím, že deťom už od útleho veku treba pravidelne, niekoľkokrát denne servírovať zeleninu a ovocie. Moja zase mimoriadne obľubuje papriku a chrúme ju ako jablko.

lorela
7. jún 2017

@mataaa1988 Paprika je ťažšie stráviteľná, ja som ju začala dávať až od zhruba 10. mesiacov, dovtedy som dcérke ku chlebíku s maslom dávala uhorku. S paradajkou (je silný alergén), keďže máme v rodine alergie, som začala až po 2. - 2,5 roku, ale dáva sa po prvom roku.

mataaa1988
autor
7. jún 2017

@lorela a chlebík s maslom sa môže odkedy?