Existujú sladkosti bez mlieka?

19. aug 2020

Dobry den prosim vas existuju sladkosti bez obsahu mlieka... Mliečnej zlozky? Dcera alergia na mlieko nesmie nic mliečne ani bezlaktozove. A ked citam zlozenie ci uz cerealnych tyčiniek vsade je písané ze moze obsahovať mlieko. Neviem ci take veci dávate ak mate doma alergikov ci je to len forma ochrany ze radsej uvedú ze moze obsahovať alergen. Uz naozaj neviem kde hladat a chcem nieco sladke aby to dcerke chutilo lebo ciste orechy nespapa napriklad.

eryykah
19. aug 2020

A má aj EPI pero, keď jej pozeráš aj obsah stopového množstva mlieka?

michaella24
19. aug 2020

Existuje ich veľa. S označením vegan či raw sú istota. To, že je to tam uvedené (môže obsahovať stopy mlieka) je v poriadku. Musia to tam uviesť, pokiaľ sa výrobok vyrába v rovnakej fabrike, kde aj niečo mliečne. Ak si prečítaš zloženie a reálne sa tam nič mliečne nenachádza, je to v poriadku. Je to ochrana výrobcu a musia to uviesť, aj keď reálne sa tam nič také nenachádza. Bombus tyčinky sú veľmi dobré, dajú sa kúpiť aj v DM. Čokolády má Vivany s ryžovým mliekom, iChoc sú tiež výborné. Lidl má chutné kokosové jogurty napríklad.

lucyluv
19. aug 2020

Na isto kúpiš niečo v bioshope, tam sa na také zameriavajú

makova333
19. aug 2020

napriklad tieto, aj ked já davam len velmi velmi vynimocne. Ak sladke tak domaci kolac, lievance, palacinky...
https://www.mojadm.sk/bombus-raw-energy-coconut...

lucik194
19. aug 2020

je tu aj skupina alergia na BKM a intolerancia na laktozu.....
baby tam maju albumy.....
a ked je uvedene "moze obsahovat mlieko" znamena to ze na tej linke predtym vyrabali nieco z mlieka.... vyrobcovia musia byt chraneni proti zalobam......

autor
19. aug 2020

Dakujem vam a idem najst tu skupinu. Pekny den prajem

hygienka
19. aug 2020

ja pečiem doma sušienky, veľmi rýchle recepty napr. koka sušienky alebo vločkové keksy podobné ako bebe dobre ráno..ak budeš chcieť možem poslať recept

simca06022011
19. aug 2020

@hygienka juuj mohla by si mi prosim poslat recept na tie koka a dobre rano keksiky ? :D

autor
19. aug 2020

@hygienka dakujem mozes poslať. Skúsime.

hygienka
19. aug 2020

VLOČKOVÉ KEKSY
2 hrnčeky hladkej múky
2 hrnčeky ovsených vločiek
2 hrnčeky kokosu
½ ČL sódy bikarbóny
1 ČL prášku do pečiva
1 hrnček nadrobno nasekaných orechov
1hrnček drobností :D ....(hrozienka, slnečnica, lanové semienka...čo doma nájdeš, ja dávam iba slnečnicu, ak chce hrozienka tak ich musíš nasekať lebo potom je to také bléé.....a už som skúšala aj nasekanú čokoládu, ale musí byť horká lebo je to dosť sladké)
3 vajíčka
1 až 1 a ½ hrnčeka kryštálového cukru...ja dávam tak 1 aj trošičku, lebo je to dosť sladké, ale v originál recepte sú až 2 hrnčeky
1 smetol roztopený, aby sa ti to spojilo....inak to nemáš šancu zmiešať :D mám to overené :D :D len pozor na praženicu :D
Kakao podľa chuti cca 1 a ½ PL

....všetko spolu zmiešame, tvarujeme guličky , ktoré môžme trošku roztlačiť na plechu podľa toho, aký tvar chceme. Ukladáme ich na plech na papier na pečenie. Pečenie na 150°C cca 10-12 minút. Po tomto čase sa zdajú ešte surové, ale oni tým že chladnú, tak dosť stvrdnú takže budú akurát. Ak by sme ich nechali piecť dlhšie boli by tvrdé a už nezmäknú.

hygienka
19. aug 2020

KOKA SUŠIENKY
100 g kokos
230 g múka hladká
250 g maslo alebo smetol, palmarín....
120 g cukor práškový
3 PL kakao

Zmaknuté maslo (s maslom je to chutnejšie ale keď je itolerancia tak potom ten smetol) a ostatné suroviny zmiešame, necháme pol hodiny odležať v chladničke a potom tvarujeme guľky priemeru 2-3 cm. Poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie a pomúčenou vidličkou zatlačíme na guľku a tvoríme dezén sušienok🙂 Dáme piecť na 15 minút pri 180 stupňoch, necháme vychladnúť a potom si už pochutnávame.

tulipanicek
13. okt 2020

Ahoj. Píšeš anonymne. Ak chceš, napis mi súkromnú správu. Dcérka má tiež ABKM. Kupujeme take sladkosti ktoré môže a aj bez cukru sú 🙂 Takze take zdravé varianty 🙂