Je to dobrý recept na tortu?

12. jún 2023

Hladala som,syn chce odo mna tortu..je prosim,toto OK recept s pomermi surovin a tak?
Popripade piekol ju niekto?dakujem ..poradite mi?

https://najrecept.sk/2013/10/narodeninova-cokol...

bloger
12. jún 2023

Mne to príde ako normálny recept na tortu. Prečo by aj nie.

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

Uz by som nepiekla podla receptu, pri ktorom nie su ziadne komentare od ludi, co to realne aj podla toho piekli.

autor
12. jún 2023

@vanilkovazmrzka mate nejaky recept s komentarmi?

eeffka
12. jún 2023

@bloger no zrejme si este korpus nepiekol, este by do neho neslo stvrkila muky, korpusy sa robia pomer kolko vajec tolko lyzic cukru a muky a vody.

bloger
12. jún 2023

@eeffka Nepiekol ale prečo by klamali? Však tá múka to tak drží pohromade. Aby sa to nerozpadlo či?

ckocka
12. jún 2023

Korpusy sa robia z piškótového cesta, a piškótové cesto má rôzne variácie.
Ak chcem 100% spoľahlivý recept, hladám v apetitonline.

stanulienkat
12. jún 2023

Boze moj...na nete mas aspon milion receptov. To uz bez zalozenia temy neviete ani piect podla navodu?? Ocividne si este nepiekla, tak si vyber nieco uplne jednoduche.

autor
12. jún 2023

@ckocka dakujem pekne

autor
12. jún 2023

@stanulienkat mas lepsi den?ze si si kopla miesto pomoci?ach

stanulienkat
12. jún 2023

Nemam lepsi den. Len nechapem .....

cookie29
12. jún 2023

@vanilkovazmrzka ako vediet ci realne piekli/varili? Ja som uz videla tolko receptov, kde su same superlativy, ake je to uzasne, fajne a neviem co a uprimne, vysledok nic moc...

@autorka ja by som povedala, ze ak nie si zvyknuta piect, sla by som do niecoho jednoducheho, nie 2-3 korpusy. Ja ti neporadim, my sme na BKM, takze pecienie je specialne.

gabym
12. jún 2023

Ja robím len z tohto cesto a vždy chutilo na 1ku 👍 na jednu takú strednú okrúhlu formu dám 4 vajcia, 4 lyžice cukru, 4 lyžice múky a pol balenie prášok do pečiva. To že sa vajíčka šľahajú do peny dúfam vieš. Tak vyskúšaj, budeš určite spokojná 🙂

autor
12. jún 2023

@gabym samozrejme radsej takto vyskusam..mam klasicku formu doma 24cm..myslela si prosim taku?
A krem?chce jahody..

autor
12. jún 2023

@cookie29 ďakujem,preto hladam overeny..nechcem drobca sklamat😇

aduskatt
12. jún 2023

Čítam to, ten korpus s kakaom bude presušený, hutný, tvrdý, je tam málo tekutiny, kakao vysušujem zabudli tam k oleju pripísať vodu a celkovo surovín nie je polovičné množstvo, ale viac ako píše na dva korpusy......nepáči sa mi to )čosi mám už odpečené,,,,, možno skús pozrieť niečo v mojom albume, sú tam fotky aj postupy, alebo proste niekde na nete, kde je to aj okomentované skúsenosťami

gabym
12. jún 2023

Joj priemer formy ti veru nepoviem :/ ale veď urob a potom vylej do formy a uvidíš, ale 24cm je myslím taká tá normálna tak by malo byť ok. Ja robím na 2 krát korpus vždy.. A krém nám najviac chutí, neviem ci poznáš Vitalu, to je taká šľahačka už osladená.. 500ml Vitalu vyšľaháš a pridáš 500g mascarpone. Ja to robím z 2x500 smotany aj mascarpone... No vyšľaháš a potom pridáš mascarpone a ovocie aké chceš.. Ja som zvykla ešte potrieť korpus jahodovým džemom, dám krém a na krém ešte dávam kúsky ovocia. Buď z konzervy alebo čerstvé

autor
12. jún 2023

@aduskatt velke dakujem,prosim a takuto torticku co mas..to by mohla byt s jahodami pre maleho.. napíšeš mi prosim recept do spravy🙏je nadherna..

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

@cookie29 no neviem podla mna to ide celkom vycitat, ci niekto pise realnu skusenost alebo je to len genericky komentar.

aduskatt
12. jún 2023

ďakujem🙂 no napísala by som Ti aj do správy, ale neviem komu-) inak korpus si tiež podľa chuti nájdeš u mňa v albume, ktorý Ti vyhovuje, plnku som robila tvaroh, šľahačka, trochu cukru a Creme Ole Vanilka )tiež nájdeš u mňa v albume🙂

autor
12. jún 2023

@gabym to uz nemusim davat cukor?len tuto 500ml smotanu?to je ako ked sa robi krem s mascarpone a 33%slahackou?

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

@autorka na pokusy s novymi receptmi mam rada kuchynu lidla, jednak su tam videa, kde pekne vidis, co ma mat aku konzistenciu, a byva tam aj dost tych komentarov 🙂 a co sa tyka kolacov a tort, myslim ze tam urcite najdes aj nieco podobne tejto tvojej volbe.

Ale teda pre mna je hlavne vidiet ten postup na videu, nez len strohy vypis surovin a postup v troch vetach. Nie som ziadna vyskillovana kucharka/pekarka, ale zatial mi vzdy vsetky pokusy vysli bud vyborne, alebo aspon celkom dobre 🙂

gabym
12. jún 2023

Už netreba dávať cukor. Fajná je 🙂 kúpiť a už len vyšlahať

aduskatt
12. jún 2023

a nešla by tá Vitala nahradiť poctivou plnotučnou živočíšnou šľahačkou?🙂

autor
12. jún 2023

@aduskatt Velmi pekne dakujem.. kukala som,ale asi som vystresovana..nenasla som tam plnku..napr s mascarpone..aby mi tam isli na to jahodky..

aduskatt
12. jún 2023

ja ju robím tak, že rozpustím bielu čokoládu v šľahačke - na 500 ml smotany 300 gr čokolády, nechám vychladnúť, pridám mascarpone vyšľahám a prisypem trošku CremeOlé vanilka - čisto len prášok - neriadim sa návodom na použitie -

petulda333
12. jún 2023

@eeffka korpus ma vela receptov. Urcite to nie je len ten jeden zakladny,ze kolko vajec tolko muky atd

autor
12. jún 2023

@aduskatt to nechat uplne vychladnut a 500g mascarpone?nebude to vela plnky?
Velke dakujem za synceka,ak sa mi podari,poslem foto

dagmarovita
12. jún 2023

Mam dobry recept co korpus zarucene vyjde zo 4 ingrediencií. A plnku mascarpone neprešlahaj, aby sa nezrazila

autor
12. jún 2023

@dagmarovita a to 3x korpus...tak posli postup,dakujem