Jedlo na oslavu 60. narodenín

kika_9
7. aug 2022

Ahojte,
rada by som sa chcela spýtať na menu k oslave.
Máme v rodine oslavu 60. narodenín (pre ženu). Oslavu robíme svojpomocne pre cca 60 ľudí. Máme ale obrovský problém s jedlom.

Podávame malé predjedlo k prípitku (buď bylinkový muffin alebo spravíme slané tartaletky - podľa toho ako budeme stíhať). A tu sa začína náš problém pri polievke. Nakoľko v našej rodine je veľa vegetariánov, chceme aspoň polievku robiť vegetariánsku. Rozmýšľali sme o paradajkovej ale veľa ľudí je v našej rodine proti paradajkám takže rozmýšľame akú spraviť, či krémovú cesnačku alebo niakú zeleninovú??? Na cesnačku stále útočí moja mama, že sa to až tak nehodí na oslavy. Následné dáme asi švédske stoly aby si každý vybral podľa svojho gusta.

Poraďte akú polievku spraviť pre toľko ľudí a tak aby bola vhodná na oslavu a nebola veľmi časovo náročná.

Vopred ďakujem za všetky odpovede.

tenerifka
7. aug 2022

@kika_9 "niaku" nerob, kedze taku nikto nepozna.
Cukinova kremova polievka je super

oli18
7. aug 2022

Polievku daj tiez do svedskych stolov, takze moze byt hociaka. Kto chce, si naberie, kto nema rad, naberie si nieco ine.

thereisabear
7. aug 2022

Nerobila by som predjedlo ani polievku pre 60 ľudí, za mňa stačia švédske stoly.

tahomi
7. aug 2022

Cesnacka podla mna absolutne neni vhodna, sice, ked bude smrdiet kazdy je to asi jedno 😁

petamich
7. aug 2022

no mama ma pravdu, cesnakova polievka ozaj nie je uplne dobry napad, ja by som to neriesila a spravila masovy vyvar a dala na svedske stoly, nie vsetci vegetariani su taki striktni, ze nezjedia vyvar (ak v nom nie je maso) a ak nebudu chciet, daju si nieco ine z bufetu 🤷‍♀️

didi2102
7. aug 2022

@kika_9 ja by som urobila keď už polievku tak klasický vývar zeleninový , rezanky bezvajecne pre vegetariánov, pečeňové halušky zvlášť pre toho kto bude chciet

lindous
7. aug 2022

@tenerifka a ja by som sa jej napríklad ani nedotkla, to radšej tú niakú 😂

autorka, tým chcem len povedať, že vždy bude niekto komu to nebude úplne pochuti, ten si proste nedá a nerobte si kvôli tomu viac starostí ako treba... ak chcete veľmi polievku, dajte ju vrámci tých švédskych stolov ...ale tak či tak najneutrálnejší je podľa mňa zeleninový vývar 🙂

queen_mary
7. aug 2022

Hokkaido kremova, cuketova, spraglova. Alebo zeleninovy vyvar a pecenove halusky pre masozravcov.

dennynkoo13
7. aug 2022

Ja by som zvolila klasickú zeleninovú. Celkovo na oslavu sa mi hodí vývar a keď nie mäsový tak zeleninový

tenerifka
7. aug 2022

@lindous si az moc fajnova😂, ale nie, cukinovu zje aj moja dcera, ktora inak neznasa varenu zeleninu

zmrzlinka2021
7. aug 2022

@kika_9 vacisnou sa robi gulas

janinah
7. aug 2022

Na predjedlo sa vykašlite.urobila by som klasický vývar a ako druhú zeleninovú polievku s krupicovymi haluškami.je to rýchlovka.

queen_mary
7. aug 2022

Ako predjedlo si este mozete niekde objednat pagaciky, alebo take drobne slane pecivko, ktore bude na stoloch a kto bude chciet si da 🙂

terka402
7. aug 2022

A ja zas, keď počujem švédske stoly, mám po nálade z každej oslavy😲 Som zástanca 3chodového menu. Následne koláčiky, slané,... Nie tam šermovať s taniermi pomedzi ďalších ľudí a snoriť čo tam je😂
Spočítala by som si vegošov a mäsožravcov a urobila by som každému zvlášť menu.
Čo poznám vegetariánov nikdy nepohrdnú krémovou zeleninovou polievkou typu brokolicová,tekvicová,...

7lenka11
7. aug 2022

Vyriesila by som to uplne jednoducho.. zeleninovy vyvar a hotovo.. catering by som urobila formou svedskych stolov a kazdy uz nech si nakombinuje, co bude chciet.. nikdy vsetkym nevyhovies.. na predjedlo by som sa vykaslala.. ak mate oslavu v lete uprostred horucav, vela sa toho nezje.. ja som mala svadbu na konci augusta, bolo strasne sparno a jedla nam ostalo priserne vela

reenie
7. aug 2022

@kika_9 urobila by som hokaidovú..veďla do misky by som dala opražené tekvicové semiačka a tekvicový olej..najmenej roboty a vegeteariáni ju väčšinou môžu

viestta
7. aug 2022

Keď robíte švédske stoly, nemusí byť polievka, ak áno uvar dve, jednu pre masozravcov, jednu pre vegetariánov, kazdy si vezme akú chce. Misy do prostred stola, nech si naberu podla chuti. Vývar s rezancami a zeleninová s krupicovymi haluškami neurazila žiaden jazyk. 60 porcií to bude tak ci tak v na dva veľké hrnciska.

macikovaiveta
24. aug 2022

@kika_9 bez polievky, švédske stoly a niečo tam aj pre vegetariánov