Jednoduché a rýchle jedlá pre deti od 2 rokov

lulua777
30. júl 2017

Ahojte zienky porade nejake rychle,chutne recepty pre deticky od 2rokov prosim☺ Mne uz dochadza fantazia a urcite to ocenia aj ine mamicky 😂Hlavne nieco jednoduche a rychle 🍲 Dakujem 😘

jumama
30. júl 2017

Kuskus - zalejes v miske vriacou vodou cm nad povrch kuskusu a nechas pod pokrievkou iba sparit, posolis, pridas masielko a je. A k tomu dake zeleninky alebo paradajkova omacka, nastruhany syr. Mam v mrazaku nasackovany cicer, fazulky, to si vzdy z kila uvarim do maka a namrazim v mensich mnozstvach v sackoch - das do hrnca v podstate len zohriat, pridas paradajkovu stavu a je - do 10 min hotovo.

deti95060810
30. júl 2017

@jumama toto varíš deťom? 😲

rhiannon
30. júl 2017

Chod na web www.cojediazdravedeti.sk tam je kopec receptov

lulua777
autor
30. júl 2017

@jumama fuuha tak toto mi mala nezje ani nahodou 😂 mas super dieta ak toto zje (ticho zavidim)moja je fajnova a kuskus ani cicer do nej nedostanem nijako 😕

lulua777
autor
30. júl 2017

@rhiannon ja skor take co mamicky varia nie stranky s receptami 😃 ale dakujem ☺

tyelde
30. júl 2017

To isté čo sebe, akurát si možno odpustím kilo feferónoek

sisaka
30. júl 2017

@lulua777 okolo jedného roku som prestala variť osobitne, čiže deti jedli to, čo my, odoberala som pred dosolenim, dokorenenim, alebo dala menej. Niektoré jedla, ako divorastuce huby, polosurovy steak som im samozrejme nedala, ale to zase nemáme denne na stole. Deti treba čím skôr naučiť, že doma sa vari pre všetkých jedno jedlo, ak nechceš fungovať ako reštauračné zariadenie a vyvarat denne 4 druhý hlavného jedla....

lulua777
autor
30. júl 2017

Baby ja myslim nejake napady mija uz papa vsetko 😀 ma 2a pol roka uz nevarim zvlast ale take nejake rychlovky napady zhanam ☺

rhiannon
30. júl 2017

@lulua777 no to tam pridavaju mamicky 🙂 ktore to doma uvarili, odfotili a recept pridali. 🙂

lulua777
autor
30. júl 2017

@rhiannon aby som to upresnila ja davam malej aj take veci co sa smazia a pod nemusi to bit len zdrave a z neviem akych prisad ja si pamatam ze nam mama robila chleba vo vajci napr. Alebo rybie prsty a kasa myslela som take klasicke uplne jednoduche jedla ☺ uprimne vsetko co mi ukazalo na tej stranke ako prve by moja mala ani nezjedla maximalne by mi dotoho strcila prst 😂 sem tam som skusila take tie novodobre akoze zdrave srandy ale uprimne nechutilo to ani mne 😕

bosoriak
30. júl 2017

@lulua777 varim to, co nam. Maso, priloha a zelenina. Detom davam viac masa, nam dospelym menej.

Kludne aj kuraci stejk ( prepeceny), opecene zemiaky a salat. Do vypeku roztopit maslo, do toho hodit zvazok tymianu a cesnak, chvilu poohrievat a mam aj omacku.

Spagety s omackou (mlete maso, paradajky a paradajkovy pretlak) to mozu vsetky jest aj trikrat do tyzdna.

Rozne cestoviny s omackami z mleteho masa napr. Alebo omacka zo smotany, parmezanu a kuracieho masa.

Proste jeme vsetci rovnake. Teraz sme na dovolenke a nasa najmensia (17 mes) obhryza grilovane maso zo spizu jak dospelak. 😀

jumama
30. júl 2017

@lulua777 moja ma uz 7 a co ja by som zas dala za go, aby jedla obycajne zeleniny 🙂 teraz ma fazu, ze trosku rajcinu zje, inak nic. Ovocie takmer vsetko, ale iba letne, zo zahrady najradsej, v zime tak akosi vyciti, ze jablka nie su prirodzene... ked bola malicka mohla som robit rizoto na sto sposobov, s najroznejsimi zeleninani, maskom, alebo aj trosku psena do toho, sem tam masko, sem tam fazulky, cicerky. Dneska ani kukurica ani hrasok, nic... ale rajcinova omacka a polievka vzdy mozu byt, tajne tam mixujem mrkvu kusok alebo cviklu a povie aka mnam polievka 🙂

liz_lemon
30. júl 2017

@lulua777 ja robievam napr. vajcove halusky/cestoviny, je to rychle, aj chutne
potom robim maso na zelenine s ryzou (najprv na masle osmahnem nakrajane maso na kocky, potom pridam mrazenu zeleninu, zalejem slahackovou smotanou)

siska53
30. júl 2017

@lulua777 Predovsetkym- mam.tlakove hrnce.. Cier nemusim.pri tom stat a mam omnoho rychlejsie navarene..
Tiez som to robila tak,ze vecer,co sz dalo,som si nakrajala a rano len nahadzala do hrncov.

Neviem,co ma rado tvoje dieta,ale moje maju radi vseelico, okrem maska,ktore doteraz zvacsa dusim,ale aj peciem v trube, maju radi okrem ryze ci zemiakov a klasicky-cestovon s kecupom a syrom aj pseno,amarant ci quinoy - priprava trva rovnako dlho ako ryza,ja to tak aj ochucujem ako ryzu a kedze mam ten tlakac,tak od stupnutia pary - zacne sycat, to mam za 7minut hotove.
Mnohe jedla som si aj mrazila a mala na "horsie casy" - aj tak si vies usetrit cas..
Lebo vselijake krokett a pod.,to zzs musis si pripravovat..

A rychla a u deti oblubena je i biela omacka s vajcom a chlebom. Prip.maju radi spenat s vajcom a varenymi zemiakmi. Alebo aj tekvicovy privarok..
A take,ze zemiakova kasa, naparit brokolicu v mikrovlnke na 5minut a na panvicu hodit lososa,to je tiez ryxhle.. Moji maju radi aj tofu,tak raz-2x do mesiaca spravim aj nieco z toho,je to rychlo hotove tiez..

A to,co az tak nelubia,mixnem a mam omacku,ci polievku (najma mala ked vymysla).

Aj palacinky su relativne.rychlo..alebo take krupicove tvarohove gulky ci krupicovy trhanec (moji vsak nemaju tadi sladke obedy).

Slize s makom,tvarohom alebo orechmi...

Uvarene zemiaky s tvarohom poliate maslom (a pre nas s nzsekanou petrzlenovou vnatou)..

Granatir (mozno menej mletej papriky pre mensie deti) a k tomu mrkvovy ci cvikovy salat...

lulua777
autor
31. júl 2017

@jumama suoer napad ta rajcinova tu som dlho nerobila 😘 Veru moja vsetko tiez len odzobka a vypluje uz som na nervy z nej nic nechce co sa ovocia tyka velmi malo zeleninku zje ale tiez maloktoru 😕

lulua777
autor
31. júl 2017

@liz_lemon uper toto tiez vyskusam to by zjedla snad 😘

lulua777
autor
31. júl 2017

@siska53 parada tie cestoviny s kecupom je super napad nie vzdy stiham navarit 😉 zial v tlakovom hrnci nerobim (bojim sa toho od malicka ) jediny kto s nim robi u nas je mama a ta robi 12ky tak s tym nemusim pocitat 😕 ale skusim aj ostatne dakujem ☺

zabina27
31. júl 2017

nasi celkom lubia privarky, poslednu dobu hlavne kelovy, ale aj zemiaky na kyslo a skusim aj tekvicovy, hadam si daju 😀 kuracie/morcacie sote s jablkami a ryzou lubia, to je tiez rychlo, bolonske spagety (dlhsie sa dusi, ale tak nemusi sa pri tom stat), celkovo cestoviny snad hocijake, syn velmi nemusi zemiaky, ale knedlu aj ryzu lubia, cize nejake rychle masa na prirodnej stave (s lecom, kyslymi uhorkami, fazulkami, tymi jablkami...), pripadne ak sa to hodi, tak kydnem do omacky aj smotanu. dnes som spravila omacku z tekvice, rajcinoveho pretlaku a kuracieho masa s cestovinami, so struhanym syrom, tiez fajn a rychlo
tiez sa snazim vecer si co najviac nachystat, nakrajat, rano len nahadzat do hrnca a rychlo uvarit, ale pre mna je vacsi problem vymysliet, ze co navarit, ako to uz navarit 😀 tiez nechcu velmi sladke obedy, a vsimam si, ze kazdemu chuti trochu ine, co sa ide jeden zblaznit, druhy krpec sa len prple a naopak 😀 tak neviem, ako sa to da naucit, aby lubili rovnake... tiez sa mi zda, ze varim stale dokola to iste

lulua777
autor
31. júl 2017

@zabina27 jeej super skusim to s jablkami to je paradny napad 😃 moja sa tiez vacsinou prple vo vsetkom ale dnes som robila sosovicovy privarok a ten chuti nabuduce urobim kelovy to znie paradne 😃