Kašovité jedlá pre dospelého

adina0501
26. nov 2014

Ahojte babenky som po ťažkej operacii hlavy a krku len pomaly začínam prehltať a krupicové kaše zo sojového mlieka mi už vychádzajú ušami poraďte mi prosím čo si navariť, najlepšie zvládam zásadité jedlá teda ani kyslé ani sladké lebo na to je rana v krku citlivá, kým som bola v nemocnici dávali mi stravu sondou priamo do žalúdka čo variť však pri odchode neporadili tak sa spolieham na seba a teším sa na Vaše nápady kašovité jedlá musia byť jemné a bez hrudiek inak mam záchvat kašla ďakujeeeeeem Ada

janinah
26. nov 2014

veď skoro všetko,ale mixované...mäso,zelenina,zemiaky,polievky....a riediť napr. polievkovým bujonom alebo mliekom,aby to bolo redšie

evita_g
26. nov 2014

@adina0501 Ahoj. Asi by som skúsila variť si na spôsob detských príkrmov. Teda rôzne druhy zeleniny, mäsko, uvariť a najemnúčko rozmixovať. Jemne dochutiť. Alebo krémové polievky. Skoré uzdravenie prajem!

zita19
26. nov 2014

Vsetko co ti chuti si uvar, mozno trosku redsie a pomixuj. Polievky, privarky, dusena zeleninka, zemiaky... Masko mozes pomixovat v polievke, pripadne ak prehltnes taj aj pomliet. Kasovita strava neznamena, ze budes len na krupici a mlieku. V horucom mlieku si mozes rozmixovat aj vajicko. Aspon ta to zasyti.

titkovamiriam
26. nov 2014

Prajem skore uzdravenie.mamina tesne po porazke nemala vobec prehltaci a kusaci reflex dlhe tyzdne bola na kasovitej strave a pila ju slamkou.Robili sme vlastne vsetko klasika jedlo ,len sme ho tyčovým mixerom rozmixovali,trosku rozriedili vyvarom alebo mliekom,Od masa,ryb,zeleninu,ovocie ...,,tusim okrem strukovin ktore maju tie šupky sme robili vsetko..

titkovamiriam
26. nov 2014

a este ma napadlo daj si predpísat nutri drinky .urcite na ne budes mat po takej operacii narok.Tie zasa pijaval syn ked mal podvahu a neskor schytal mononukleozu a nevedel prehltat...

adina0501
autor
27. nov 2014

Ahojte nutridrinky mam predpísané mam ich doma ale problem je že z nich vraciam, proste žalúdok tie éčkové veci odmieta, v jednom je 6 druhov éčok a trvacnosť má vyše roka tak koľko chémie v tom musí byť.... mäso ani mlieko nesmiem, keď si urobím zeleninovú polievku a rozmixujem tak sa idem z tej chuti dovracať takže v mojom prípade je to dosť zložité aj kašu si robím len so sojového mlieka aby ma nezahlieňovalo......

ichbinich
27. nov 2014

@adina0501
Klasicku zemiakovu kasu? Ale redsiu? Tam mozes dat aj nejake rastlinne "mlieko" a nie kravske...
Potom si tam mozes pomixovat hocijaku inu zeleninu - karfiol, hrasok, mrkvu,... co mas rada...
Uvar si polentu, to je kukuricna krupica a vari sa vo vyvare alebo iba vo vode, podla mnozstva vody je to kasa alebo tmeliaca hmota 😉 😀
A ked si spravis vyvar a pomixujes iba s rezancami? Ked ti vadi pomixovana zeleninova polievka, tak skus teda pomixovat iba rezance, alebo iba menej zeleniny, alebo iba isty druh... Co ti chuti a z coho ta nenatiahne, to si musis vyskusat sama... Mozno ti vadi prave mrkva, mozno ti bde chutit iba mrkva, tazko povedat...
A babatkovske kase si skusala? Ked nesmies mlieko, tak tie nemliecne a spravit ich z tych rastlinnych "mliek", pripadne tymi extra jemnymi vlockami zahustit polievku a tak, aby si nepila iba vyvar, ale si tam mixnes tie vlocky...
Skore uzdravenie!

llanusia
29. máj 2015

Ovsenu, psenovu, kukuricnu kasu, polievku z Cervenej sosovice rozmixovanu. Sojove, mandlove mlieko. puding s rastlinnym mliekom.