Kedy zaviesť mak a makové jedlá?

firstbaby
30. máj 2011

ahojte maminy...mame skoro 14-mesacnu dceru a chcem sa opytat, ake mate skusenosti so zavadzanim maku do stravy dietatka...dnes som jedla zemlovku jablkovo-tvarohovo-makovu a mala mi z toho trochu ujedala, snazila som sa dat makove zrniecka odtial prec...neviem kedy je vhodne ho zaviest do stravy. viem ale, ze obsahuje vela vyzivnych latok...dakujem za kazde info, radu 😉

emanka
30. máj 2011

ahoj, mak sa zavádza od 2 rokov. Ja som malej dala aj skôr, trošku koláča a v pohode, žiadna reakcia.

sorciera24
30. máj 2011

my jeme mak asi tak od 1,5 roka.....a v pohode...aj v kolaci, aj sulance s makom, hocico....mak je velmi zdravy.....preco az od 2 rokov?

lucinocka
30. máj 2011

nikdy 😀 neznasam mak odkedy ho do nas pchali v skolke:D fuj 😀

katka888
30. máj 2011

nemylsim si, ze kusok v kolaci uz v takom veku by mal byt velky problem. ja som zastancom pomalicky, pomenej a necakat az taknvelmi neskoro s pridavanim novych jedal.

inac, nikde neviem zistit, ako je to s kyslými uhorkami... vie niekto odkedy sa toto odporuca? resp povoluje? nasa mala ich od cca 14 mes nam utrhala z taniera a velmi jej chutia. len jej dovolime tak vynimocne raz za 2 tyzdne par krat kusnut

maryanna
30. máj 2011

katka888 môj malý uhorky kyslé už papá...cca od roka, ale nie často iba keď to pasovalo k jedlu, ale má ich veľmi rád....ale dávam len domáce

zeleny_cajik
30. máj 2011

ja som skúsila dať mak teraz nedávno (19 m.), ale nechutilo mu veľmi.

katka888, kyslé uhorky môj tomi skúsil, cca v roku na zabíjačke a strašne mu chutili. Tak mu občas doprajem 🙂

berus222
1. jún 2011

ja som mu dala postupne skusit vsetko po roku. mak mu nechuti este teraz. ale take zavarane kysle uhorky, kvasena kapusta a veci tomu podobne, tie uplne zboznuje.

lienockaa
1. jún 2011

dala som az nedavno, mal takmer tri roky..mak je ze vraj alergen, preto nie skor..ale velmi mu chuti a makove veci ma rad.. 🙂 aj orechy som dala az v troch rokoch, aj to len mlete vlasaky v kolaci..kysle uhorky som dala ochutnat asi v dvoch rokoch, ale nechutili, takze problem je vyrieseny-nechce ich..

juliakocka
1. jún 2011

..moja 15 mesacna dcera uz jedla asi všetko mak, orechy, kyslú kapustu, kyslé uhorky, paradajky, jahody, kuraciu pečeň, proste, to čo je zakazane a neodporúča sa ona priam miluje....asi pred 2 mesiacmi sa mi obsypala a dlho to mala na tvari, tak ze z coho, a nakoniec sme zmenili mlieko - umelu vyzivu a nema ziadne, takze dieta moze alergicky reagovat dokonca na Umele mlieko - babylove z Dm , pozor na to

janka2732
2. jún 2011

uvidiš ako bude reagovat ked jej daš pomaličky ochutnat,moj ma rok a davam mu všetko ochutnavat a všetko mu chuti 😀

siusinocka
2. jún 2011

no starší syn s makom začal v škôlke a mladšiemu - skoro dvojročnému som ho ešte nedala. my totiž mak nemáme radi, takže ho ani nepripravujem...