Kupujete každý deň čerstvé pečivo?

21. mar 2024

Ahojte , kupujete čerstvé pečivo každý deň alebo zjete rožky , chleba aj na druhý deň ? Napadlo ma že sa spýtam na to ako to robia ostatní , bola u mňa na návštevu sestra s jej novým priateľom a on vraj nezje žiadny rožok z druhého dňa ale vyhadzujú to a bola som za divnu že som jej malému chcela dať chleba ktorý bol kupovaný včera a bol podľa nich úplne gumeny a nejedlý 😃 zaujmave že doteraz sa na to sestra tak nepozerala. 🤣

viestta
21. mar 2024

Kym sa nezje alebo nesplesnivie, novy sa nekupi. Ale niekedy to vychadza, ze treba kupovat kazdy den

martinkatinka
21. mar 2024

Nekupujem kazdy den, niekedy zjeme este aj na treti den, sk nam ostane. Ale zvacsa kazdy druhy den.

pe_mi
21. mar 2024

Ahoj,my mrazime.kupim napr.v pondelok čerstvé,prídem domov,šupnem do mrazáku.rano vytiahnem,keď robím desiatu,ranajky.cca 15,20 minút a je rozmrazené.
Kúpim 20rozkov a 2velke nakrájané chleby a už len vyťahujem.rozky po ks ,koľko sa zje a chlieb po krajoch, nikdy nie celý.postupne.su ako čerstvo kúpené každý deň.
Na pečivo chodím teda 1xdo týždňa

deti95060810
21. mar 2024

nemáme problém...
my chlieb pečieme - kváskujeme a zjeme aj na tretí deň...

blondiee83
21. mar 2024

Mne dcera nechce rozky z Jednoty uz ani v ten den, konkr. rano kupene poobede uz nezje, lebo su gumenne. Cize nie, jednotacke na druhy den nejeme, ale dam do hriankovaca alebo toastovaca a vtedy nie je problem.
Ine pecivo, napr. z pekarne, bez problemov zjeme aj na druhy den a niektore aj na treti. Ale dcerka nie, ta je extremne hakliva - ona zje velmi malo peciva, len na desiatu. Kedze zje len suche pecivo, nema rada ani maslo, ani salamy ci sunky, tak asi viac vnima tu cerstvost peciva

autor
21. mar 2024

@blondiee83 toto presne je aj u nás že keď niekto nechce gumené pečivo spravíme toasty alebo napr chleba vo vajci , ale vyhadzovať to nie 😅mne napríklad chutia viac rožky z jednoty ako tie z Lidla pre mňa sú otras hneď ako sa kúpia ale zato tam majú kopu dobrého peciva

martinkatinka
21. mar 2024

Inak, ja mam radsej gumene rozky. Neznasam tie trusive 😃

minenkak
21. mar 2024

Ja zjem len čerstvé pečivo , mužovi to je jedno,niekedy kupujeme každý deň,niekedy nekupime aj dva týždne

kikazoe
21. mar 2024

nie, nekujem denne lebo fakt chodiť po 2 kaiserky a jednu makovku sa mi nechce :D kúpim viac, aj tak sa raňajkuje iba toast/ zapekaný chlieb. a dokonca kupujem aj precenený chlieb- lebo iba zo staršieho je dobrý chlebík vo vajci ! a ak sa nezje, dám vysušiť na strúhanku či pani susedke - za chlebík a škrupinky dostávam vajíčka

blondiee83
21. mar 2024

ja mam v poslednej dobe velmi rada pecivo z tesca - odkedy ho pecu priamo tam a nie len dopekaju, tak chuti ovela ovela lepsie. Ale byvame na dedine a tu aj pracujeme, cize nie vzdy sa mi podari ist do mesta na pecivo. Ale tiez mrazim hned po nakupeni - je to potom na nerozoznanie od práve kupeneho.

autor
21. mar 2024

@martinkatinka ja keď som bola malá som mala neznášala keď sa doniesli čerstve rožky vždy som si dala až keď zgumeneli 😃
@minenkak tak mne tiež chuti čerstve pečivo najviac ale nemám problém zjesť aj na druhý deň ,môj svokor je taký že na raňajky musí mať vždy 2 čerstve rožky s nejakým jogurtom takže hneď z rána sa u nich musí bežať po čerstvé pečivo

zuzubb007
21. mar 2024

Ja tiež nezjem rožok z druhého dňa, to je strašná chuť, kúpim hodím do mraziaka za 30 minút rozmrazené a chrumkavé ako práve upecene

katica06
21. mar 2024

Nekupujtem každý deň rožky malo kedy aj aj keby bolo pečivo sú suché aj tak by som nevyhodili , keď sa nazbiera robím strúhanku

autor
21. mar 2024

@blondiee83 mňa tak napadlo že mne riadne kedysi chutili také oškvarkové pagáče ktoré mávali v jednote ale od toho už je riadny čas 😃
Ako vidím tu niesom jediná ktorá nájde iný spôsob ako vyhadzovať jedlo 😅

alex49
21. mar 2024

denne si kupujem iba žemle na raňajky, čo zjem v robote, doma máme pečivo v mrazničke. Nie som taká bohatá, aby som dvojdňové "gumené" pečivo vyhadzovala. Sestra s frajerom vedia koľko zjedia, tak zvyšok stačí hodiť do mrazničky a ráno vytiahnuť.

tamvtme
21. mar 2024

Ja dam radsej do mrazaku....pecivo a chleba druhy den ok, treti den uz za mna nie....moj muz zas radsej chrume chleba tvrdy ako kamen nez aby jedol pecivo z mrazaku....

ivik4
21. mar 2024

Cerstve pecivo sice milujem ale az taka presmradena niesom a zjem z druheho dna, no zväcsa len napr. Ako hotdog alebo obalene vo vajicku ,v hriankovaci atd.

mira0611
21. mar 2024

Ahoj, ja uz vypocitam cca.kolko rozkov zjeme dany den a len tolko kupim.
Kvaskovy chlieb je vyborny aj po 3 dnoch, takze vacsinou iba rozky a kaiserky kupujem cerstve.
Niekedy zostane viac rozkov tak na druhy den ich davam na hriankovac, na ten stojan, a ohrejem rozok/kaiserku z oboch stran, na 2.alebo 3 stupni. Potom su chrumkave ako cerstve priamo z pece 😉
Ked predsa zostane dam vysusit a potom ich nastruham na struhanku.

angeli121212
21. mar 2024

My nekupujem čerstvé pečivo každý deň, mne v podstate ani nevadí keď to tak niekto robí ale fakt z duše neznášam keď sa pečivo vyhadzuje, tak to mi už vadí. Neznášam takúto formu plytvania, veď ok keď niekomu nechutia a má možnosť nech si každý deň kúpi čerstvé nie je na tom nič zlé, ale vyhadzovať toto ja nikdy nepochopím...

liusa82
21. mar 2024

no my sme len dvaja tak tu sa to tak nezje.Máme jeden chleba aj na týždeň niekedy alebo na 2,3 dni určite.A presne ako aj tu píšu hned ako kúpim napr aj viac rožkov tak do mrazničky.A ked vytiahnem tak sú ako čerstvé.Nemám rada takých rozmaznancov ešte k tomu aj dospelých že nezjem a vyhadzovať.Toto podobné robila inak aj moja teta lebo jej synovia už nechceli ani koláč na druhý deň tak šup do koša.No na hlavu

majlo1234
21. mar 2024

Nie, najviac sa nam osvedcil chlieb typu dlhan, ten je doho jedly skoro ako cerstvy. Zvysok zjeme ako hrianky/toasty, zapecene v rure, pripadne struhanka,’pripadne muz brava na ryby. U nas sa jedlo vyhadzuje zriedka.

macekovam
21. mar 2024

Skladujeme ich v chladničke..nie v mrazničke..! . Po vybratí a chvíľke sú ako donesene z obchodu...

domkakvet
21. mar 2024

Nekupujem kazdy den.

januska12323
21. mar 2024

Sestra doma nemá mrazničku? Kúpim, nechám vonku koľko sa zje za deň, zvyšok do mrazničky. Keď sa minie vytiahnem, rozmrzne a jeme ďalej. Muselo by mi inak vyhrávať aby som každý deň ráno ešte hladná utekala po pečivo. A vyhadzuje sa len pokazené nie troška uschnuté.

katka700
21. mar 2024

Kedysi sa vravelo: že keď sa sedlak dostane k peniazom nevie od roztopase co so sebou. Normálny človek pečivo nevyhadzuje, kúpi len toľko čo minie, alebo spraví hrianky, strúhanku, zemlovku.... Možnosti ako neplytvat je dosť.
Keď sa sestra kôli frajerovi hrá na panicku nech si k vám nosí vlastné čerstvé pečivo 😂

macekovam
21. mar 2024

Ešte toto.. Keď sa im nepáči nech si dieťa doma najskôr nakŕmia a až potom idú na návštevu aby nemuselo jest,, gumený chlieb

pe_mi
21. mar 2024

@macekovam to vyskúšam ,ešte som o skladovaní v chladničke nepočula

macekovam
21. mar 2024

@pe_mi áno.. Je to super... Aj po 4 dňoch pečivo ôk.. Nie vlhké ani gumené...len v sáčku ho maj

jesenzima
21. mar 2024

Ráno kupujem čerstvé rožky/chlieb, väčšinou sa to zje ešte v daný deň ..Ak náhodou ostane,tak z toho robím zapekance,alebo z chleba toasty.

janickacrazy
21. mar 2024

My kupujeme rožky každý deň čerstvé, ja nemám rada tie gumené a ani rozmrazené z mrazáku. Áno, ja to proste poznám, aj keď všetci tvrdia, že sú také isté ako čerstvé, pre mňa nie. Ale chleba mi nevadí, keď je 2-3 dní starý, lebo kupujeme taký, čo je chutný a mäkký aj na druhý, tretí deň.