Máte zmrzlinovač?

lili777
22. máj 2012

Máte niekto skúsenosti? viete mi poradiť ako funguje? Ono sa to samo mieša, keď správne chápem, ale treba ten prístroj dať do mrazáku či to nejako chladí aj samé? Máte nejaké recepty na zmrzlinu. Oplatí sa vôbec kúpiť, či bude zapadať prachom?

lili777
autor
22. máj 2012

@titkovamiriam hm zaujímavé. A je tá zmrzlina taká nadýchaná? nie je to taká tvrdá masa?

titkovamiriam
22. máj 2012

@lili777 samozrejme je nadychana ked sa miesa a slaha je vynikajuca 🙂 ,dren je ako kamen lebo tam davam len ovocie a cukor ale tie smotanove su vynikajuce.Teraz ked zacina nova sezona tak si z kompotom,zo zamrazeneho ovocia spravim a mam.Koly marekovi robim aj nanuky-formicky su dostat asi v kazdych domacich potrebach 🙂

lili777
autor
22. máj 2012

@titkovamiriam no formičky chcem práve kúpiť na takúto dreň. Ono aj tie deti si tú zmrzku raz za čas vypýtajú, tak aspoň takto budem vedieť čo im dávam. A do nanukových robievčaš len dreň?

lili777
autor
22. máj 2012

@titkovamiriam a koľko mrazeného ovocia /mám maliny al. lesnú zmes/ potrebujem na takých 8 nanukov? nemám moc odhad ako sa to zredukuje, keď to rozmixujem🙂 nech nerozmrazujem celý balík zbytočne

kali23
22. máj 2012

tiež už dlhšie rozmýšľam nad zmrzlinovačom. my máme mrazák permanentne plný, takže by mi do neho domáca zmrzka na zmrznutie nevošla, preto by som radšej stroj.
máte skúsenosti aj ním?

lili777
autor
22. máj 2012

@kali23 ináč teraz majú/budú mať aj v Lidl ten stroj za nejakých 20 eur. Ale neviem či to stojí za to. myslím, že ho mali aj minulý rok, tak možno sa niekto ozve, kto ho má a podá nejaké recenzie

kali23
22. máj 2012

@lili777 veď práve, na vyskúšanie by som si ho chcela kúpiť, a keď sa mi osvedčí, tak potom už kúpim nejaký lepší... hlavne ako dlho ma to bude baviť 🙂

zuble
22. máj 2012

Ja mam zmrzlinovac, ale nikdy nemam tu nadobu prave pripravenu, ked ma napadne, že chcem robit zmrzlinu. Asi je lepsie kupit taky, ktory si sam aj chladi, ale ten je podstatne drahši... A ked už vymiesam nejaku hmotu na zmrzlinu, nalejem to do tych formiciek na nanuky a je to pre deti lepsie.

anjelicek26
22. máj 2012

@lili777 - ja sa chystam na ten do lidlu, tusim od tohoto stvrtka....deti miluju zmrzlinu a ja najradsej taku doma urobenu, kde presne viem, co tam ide;)

lili777
autor
22. máj 2012

@anjelicek26 a to je taký, že sa to musí dať do mrazáka? lebo ja som to z letáku moc nepochopila, nemám s tým skúsenosti. alebo to chladí aj samé?

zuble
22. máj 2012

@lili777
no presne mam ten zmrzlinovač z lidla. A ta nadoba musi byť 24h v chladničke a tak isto aj ta zmes asi 2 hodky sa musi chladit. Potom je ta zmrzlina super, ale myslim, že je lepsie to naliat do tych nanukovych formiciek. A deti chodia a vytahuju z chladničky... Este ked sa ta zmrzlina miesa, tak sa hned nalepi na kraje a musim to zoskrabovat, aby sa to cele dobre miesalo...

anjelicek26
22. máj 2012

@lili777 - to hadam bude na krabici, my tam chodime kvoli chlebiku a pecivu, inak v anglicku maju len toasty 😅 😅 Tak pozriem, precitam,ci stoji za to... ale zmrzlinovac som chcela uz davno🙂

lili777
autor
22. máj 2012

@zuble fúha, to aby som si robila "dlhodobé" plány, kedy budem robiť zmrzlinu. Noo ja som dosť taká, že riešim ako ma napadne. Asi skúsim recepty, na ktoré sú hore linky, vyzerajú super.

ichbinich
22. máj 2012

Existuju dva druhy zmrzlinovacov: s aktivnym chladenim a s pasivnym.
Tie s pasivnym su na dlhe planovanie alebo velku mraznicku 😀 Lebo bud sa musi dat do mraznicka cela miska alebo aspon tie vlozky.
Tie s aktivnym chladenim su drahsie a vacsie, ale zmrzku mozte spravit hocikedy a hned, je hotova za 45 minut. ALE je aj tak lepsie, ked sa da este zmrazit do mraziaku a "dozriet". Priamo zo stroja je makka a rychlejsie sa topi. Ale priznam, sa, ze nie vzdy sa dostane do mraznicky, vacsinou ju zjeme rovno 😉 😝

Zmrzka okamzite a bez zmrzlinovaca: zmrznute ovocie, slahacka a podla chuti cukor hodit do mixera a nechat mixovat. Hotovo, mozte hned jest.

kali23
22. máj 2012

@zuble no super, myslela som, ze tento aj sám chladí, tak to musim zainvestovať viac... a bolo mi divné že sa dajú kúpiť za cca 30E a potom za cca 180E, už chápem rozdiel... 😒

titkovamiriam
22. máj 2012

@lili777 to zalezi od velkosti ved ked ti ostane daj do kelimkov 🙂 skus prví raz a potom uvidis kolko ti vide z jednej varky

lili777
autor
22. máj 2012

@titkovamiriam no zarobila som tú klasickú vanilkovú z polovičnej dávky, už je v mrazničke, ale vyzerá super. Len neviem čo toto je bezpečné pre deti, keď sú tam surové vajcia. Ale im porobím asi dreňové nanuky. Nejaký recept na chutnú zmzrku bez surových vajec nepoznáš?

hajanka
22. máj 2012

@lili777 ahoj, my sme to doma mali ked sme este boli deti, netusim aky 😅 ale fungoval tak ako tento z Lidlu, ta hmota sa musela chladit a tiez ta nadoba musela byt cely den v mraznicke. Ale co si pamatam ako dieta, tak zmrzka bola super 😀 😀
@anjelicek26 (mimo temu) 😅 my sme kupovali klasicky fantasticky chlebik v Sainsbury's (ako nas) vzdy cerstvy, este teply, chrumkavy 🙂 inde ho vobec nemali, len tam

anjelicek26
22. máj 2012

@hajanka - len ja mam Sainbury´s dost z ruky, Lidl aj peso a je skvely, tak sa nestazujem 😀 😀 Asi mesiac tam maju aj pecivo.Konecne nemusim kazde dva dni piect vlastny chlieb 🤐 😀

lili777
autor
22. máj 2012

@titkovamiriam
@kali23
@anjelicek26
Tak ten recept na vanilkovú ozaj odporúčam!! je fantastická,. ŽIaden zmrzlinovač netreba a zmrzlina je super nadýchaná na nerozoznanie od kupovanej, akurát chutnejšia. Ja som tam po hodine mrazenia nastrúhala čokoládu, tak bola super straciatela. Určite vyskúšajte.

ichbinich
23. máj 2012

@lili77:
Zmrzlinu bez surovych vajec spravis tak, ze si spravis velmi riedky "puding": mlieko, zltko, maizenu, vanilku a cukor zahrievat a nonstop miesat, kym to trosku nezhustne. Hmotu nechas vychladnut, potom do nej pridas vyslahanu slahacku a das zmrazit. Do tej zakladnej hmoty mozes pridavat cokoladu alebo ovocie podla chuti.
400ml mlieka, 1 vanilkovy struk, 2 zltka, 100g cukru, 1 PL maizeny a 125ml slahacky

lili777
autor
25. máj 2012

@ichbinich Ďakujem za recept. Asi skúsim, nech môžu aj deti. Ale našla som aj karamelovú - uvarené salko a tri vyšlahané šlahačky. Môže to byť tiež dobré

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetka5
27. apr 2017

@nikol955 ahoj, tento zrovna pozerám 🙂 Prosím ťa a tá nádoba teda nemusí pred prípravou putovať do mraziaka? Sama si nachladí, ak tomu dobre rozumiem, keď aj flaše chladí. Ďakujem 😉

moncika15
18. máj 2017

Ahojte, mozete mi prosim vas niekto poslat recept na vanilkovu zmrzlinu co bola v zmrzlinovaci?dakujem

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz