Mikrovlnka - horelo mi maslo

25. feb 2024

Ahojte,dnes som dala maslo s obalom do mikrovlnky,neuvedomila som si čo to môže spôsobiť a maslo začalo horieť ale vybrala som ho a zahasila pod vodou,môžem sa opýtať myslíte si že sa dá mikrovlnka ďalej používať ?

viestta
25. feb 2024

Ano, moze sa dalej pouzivat

bylinka25
25. feb 2024

Ahoj, mene sa stalo presne to isté, začalo to iskriť, smrdieť, rýchlo som zastavila mikrovlnku.
Našťastie, nič vážne sa nestalo, mikrovlnku sme používali ďalej.

zuzanka.zuzu
25. feb 2024

uf mikrovlnka.... seriózne som si myslela že sa ideš spýtať či môžeš ešte urobiť mäso. na koňovi by ma to neprekvapilo

egonsk
25. feb 2024

Ked to nevyhodilo poistky/istice a mikrovlnka stale bezi, tak sice magnetron dostal zabrat, no ostala nadalej funkcna. Do buducna sa vyhni podobnym nahodam radsej, niektore zaiskrenie by mohlo byt aj osudne.
Ak by si pocula pri plnom vykone v buducnosti pocas ziarenia podivne silne rezonancie, tak zvaz opravu tej mikrovlny (vumena magnetronu), lebo nemusi to uz byt celkom bezpecne. A pozri sa, ci ta sludova dosticka ostala po tom horeni a iskreni neposkodena, ak je poskodena, radsej ju dat vymenit, nech ti nepada bordel do jedla...

slavomira236
25. feb 2024

Ja som raz pustila ma prazdno na4minuty smrD horuca bola nesla. Nechala so. Ju postat do druheho dna potom fungovala dalej

minutka
25. feb 2024

@zuzanka.zuzu mäso?! Pise o masle. To byva v alobale

aaadkaaa
25. feb 2024

Ja som dala raz hrncek farebny, ale nebol zlaty ani nic a zhorel mi tam ten ochrany pliesok, neviem ako sa to nazyva a mikrovlnka tym padom nepouzitelna. Ak nic nezhorelo,neodislo na nej, mozes pouzivat