Môžem pripraviť domácu ryžovú kašu?

natal12
8. aug 2012

Ahojte maminy možem urobiť aj takúto kašu že zostala mi ryža a ked dám do nej mlieko a zamiešam alebo vymixujem pridám cukor m asko a granko ? čo poviete ??

briketa
8. aug 2012

granko nedavaj, to nie je take chutne. ked uz, dava sa trosku vanilky, alebo nic. ryzova kasa je jemna a chuti skvele

traktor
8. aug 2012

Ryžu preplachneš a das varit do vody . Ked je ryza uvarena / viac rozvarena , zlejes ju a primiesas bud materske alebo umele mlieko..nechas chvilku postat, ryza nasiakne mlieko a môzes ju rozmixovat. / zalezi od veku dietatka..neskôr nemusis ani mixovat, staci zamiesat /..podavas s ovocim alebo zeleninou..

zigzag
8. aug 2012

ja som robievala s jablckom alebo hruskou, namiesto granka radsej horku cokoladu bez ecok, a cim vytsi podiel kakaa aby bol,,, inac mozes pridat smotanu, alebo zohriat ryzu v mlieku, bude kremova, 😉

ichbinich
9. aug 2012

@natal12:
Kedze, ak to spravne chapem, chces minut uz uvarenu ryzu, tak ju daj do mlieka a este raz povar. Minimalne 1:1 ryza a mlieko, teda ak ti ostal jeden hrncek ryze, pridaj jedn hrncek mlieka. Ta ryza sa rozvari este viac, nebudes mozno ani musiet mixovat.
Ako pise @briketa, pridaj vanilku, najlepsie hned do mlieka a var spolu s vanilkou, to uvolni najviac aromy. Potom ten struk oplachni, nechaj uschnut a daj do cukru 😉
Ja davam cukor az nakoniec, ked sa nevari, aby mi neprihorela.
Maslo nedavam, netreba. Granko, kto chce, nech si da. Moj syn zboznuje na ryzi s mliekom skoricovy cukor. To je individualne.
Dobru chut!

katy1979
9. aug 2012

zavisi pre ake stare dieta to varis. ja som krpcom varila do roka vo vode tak ze bola skoro rozvarena mixovat netrebalo spolu s ovocim. maximalne pridala troska masla ale vacsinou som nepridavala nic. Ak mas starsie dietko tak uvarit ryzu v mlieku popr. pomer mlieko voda 1:1 pridat cukor +skoricu +maslo

klincek
9. aug 2012

baby, to vam fakt ide ryza mixovat?? ja som to raz skusila /baby boli este malicke, mixovala som este vsetky prikrmy a chcela som uz zaviest aj ryzu, ale bala som sa dat im celu/, a spravilo sa mi z toho take lepidlo, ze mi prilepilo tycovy mixer k hrncu a mm zlepilo celu hubu, ked sa to pokusal ochutnat 😀
sice som dost mizerna kucharka, ale toto podla mna moja chyba nebola..proste ten ryzovy skrob je taky "zanovity", ze sa mixovat neda 🙂

takze radsej rozvarit ryzu v mlieku a dochutit niecim jemnym, malym detom netreba silne chute, ani nic extra sladke.

libka1
9. aug 2012

ja mam pekarnicku a odkedy ju mam inak ryzu v mlieku nerobim len v nej, takze pre tie co mate pekarnicku, vynikajuci recept: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30864
niektore sa tam stazuju v diskusii ze ju maju riedku, mne vysla riedka len raz, ked som ju nerobila z gulatozrnnej ryze, takze to bolo asi ryzou 😉 dcerka ju miluje, coskoro ju dam aj syncekovi, ten este musi trochu pockat 😀

diana_81
9. aug 2012

Aj ja robim krpcovi podobne ako katy1979 vo vode kedze mlieko este nepapa a materske kedze casto nezje som si povedala ze odsavat a vyhadzovat chut nemam 🙂 ale funguje to i s ovsenymi vlockami, so vsetkym... Ale varila by som cerstvu - je to za chvilku hotove a podla mna taketo kasovite veci nejdu dobre prihrievat... Mi pridavame zatial len jablcko, hrusku, nektarinku a podobne a povarime a pomixujeme (mala ma 8,5 mesiaca).... Hm, uz sa tesim ked bude moct jest lepsie mnamky ako s tou vanilkou ci skoricou 🙂

zmrzlinkams
9. aug 2012

ja som malej normálne varila a mixovala ryžu : dala som si mrkvičku, karfiolik, petržlen, por, ryžu do hrnčeka a uvarila do makka davala som viacej vody a potom som to dala do misky aj s troškou vyvaru a rozmixovala a ked to bolo moc huste doliala zas vyvar zo zeleniny a premixovala a tak som to robila pokial nebola spravan hustota a malej to velmi chutilo a nezaleptal sa mi ani ponorny mixer ani malej usta - to bol priklad možeš si dať hocičo a hocijaku konbinaciu
a takto som to robila aj ked som špenát robila s cestovinami tiež tak lepia a hustia tak som dala rozvariť špenát čerstvy som nemala dala som mrazeny, jedno žltko do toho a cestoviny a to potom ked som mixovala a bolo moc huste doliala som prevarenu vodu aby mi to trošku zriedlo a malej sa nezalepili ustočka a joj ta bola špinava až za ušami od toho 😀
ak chceš variť ryžu a mlieko tak to rob tak isto ako ked dieš robiť ryžovy nákyp len to ochuť tak aby to mohli jesť detičky v takom veku ake máš a myslim že ked sa dobre rozvari tak nemusiš mixovať a ked chceš mixovať a bude to moc huste tak dolej len teple mliekčo prevarene to je jedno už ake daj take ake použivaš ty či to zriedneš UM, MM či kravskym efekt bude konečny rovnaky 🙂

honey10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz