Mrazili ste ovocie?

michaela.g
4. aug 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s mrazenim ovocia. Malu zacnem prikrmovat az v mesiacoch November/December tak som rozmyslala ze to toho moc cerstveho nebude. JE lepsie zavarit ovocie alebo ste aj zamrazili?
To dovozove ovocie mi v zime moc nechuti...

lucia.kl
4. aug 2011

radšej by som ovocie zavarila, buď uvarené alebo jablká sa dajú aj surové, neskúšala som mraziť, len zas varené sme mrazili - jahodovú a marhulovú dreň...

atrami
4. aug 2011

mrazila som marhule, broskyne, slivky, jahody, nektarinky. Buď vykostkované polovičky, alebo už ošúpané a rozmixované v nádobkach na ľad. Nezmrazovala som jablká, hrušky a ovocie, ktoré je dostupné v zime.
Zmrazovala som aj zeleninu-mrkvu, brokolicu....
Možeš si pripraviť aj detské výživy.

zajaciq
4. aug 2011

mrazime male bobulove ovocie ako su cervene ribezle, egrese ci kanadske brusnice (ako cucoriedky) a pred rokom sme urobili marhulovu a jablkovu vyzivu domacu. my sme zacinali prvy prikrm zeleninovy, cize az po mesiaci slo ovocie a na zaciatok uplne postaci banan, jablko, hruska, neskor vyzivy. myslim si,ze tvoje babatko nic nezmeska, ak mu ponuknes ine ovocie az na buduci rok, ked bude cerstve.

stvura
4. aug 2011

Mrazila som a mrazim jahody, maliny. Ostatne som vsetko rozmixovane a prepasirovane zavarila a urobila si vyzivky pre deti. Tiez mam namrazenu zeleninu -spenatove listy, stavel, kopor, petrzlenova vnat, karfiol a fazulove struky. Zeleninu som zavarala len pri syncekovi, teraz nie. Ked zacnes ale prikrmovat len v novembri, decembri vela toho zamrazit nemusis, dietatko zacne i tak pozvolne a jablcka, ktore budu hlavnou stravou z ovocia su stale.

titkovamiriam
4. aug 2011

tak ako sa vsetko ovocie da zavarit sa da aj zamrazit 😉 ,najlepsie na niakom plechu po kuse a ked zamrzne tak do misiek,ked to budes rozmrazovat nebude to jedna kasa ale pel´kne kusky.a ked zavarat pre dietatko tak bez cukru-pridas med ak bude treba ked to budes pouzivat.

elise
4. aug 2011

mrazím jahody, rýbezle, egreše, robim drene, už som mrazila a potom ked som varila pre malého zlenina mäsko ovocie rozmixované som v pohode do maličkých pohárikov (avent ma dobre na mrazenie) mrazila.po vytiahnutí v pohde len ohreješ. mrazím aj maslo, polievky, omáčky ak zostanú.

janka_pn
4. aug 2011

mrazim skoro vsetko, ale na tvojom mieste, by som si to zmrazila v stave, v akom to uz budes babatku podavat, len ohrejes.... aby si uz npr. nemusela zase mixovat, varit, miesat.... 😉 no a ostatne zmrazit pre vas, pre pripad potreby, na kolac a tak 😵

usiko
4. aug 2011

mrazim jahody, ribezle, maliny, cernice....urcite zamrazit v takom stave, ako nazbieras, takze celistve. Mixovanim a porusenim celistvosti ovocia aj zeleniny oxiduje, nicia sa vitaminy, takze ak zamrazis vcelku, uchovas toho najviac a aj tak, v zime ti dieta bude potrebovat vela vitaminov.....samozrejme pre pohodlie mamicky to ludia mrazia uz mixovane, ale ma to o hodne menej vitaminov ako vcelku. Zavarane ovocie uznema nic, ani stipku vitaminu, mozno nejake mineraly a stopove prvky, ale vitaminy ziadne, a tie, ako som vravela, dieta v zime bude potrebovat, lebo vsade okolo bodu chori ludia....tak kvoli imunite. Namraz toho, kolko budes vediet, lebo napriklad mne mala banany vobec samotne nechce a jablka vobec nechce ani s nicim inym, takze nevies, ako bude papat ovocie a mozno sa ti to co zamrazis velmi v zime zide..... 🙂 🙂 🙂 🙂

bianca
4. aug 2011

ja by som bola skor za zavarene vyzivky.Predsa len kompot je hrozne sladky a mrazene ovocie uz nema tu kvalitu co cerstve.My mame zavarene asi vsetko co sa na zahrade da vyzbierat no nasa konzervovane nic okrem uhoriek nechce zato cerstve ano takze aj v zime kupujem cerstve ale preferujem jablka z dedovej komory ktore vydrzia krasne az do aprila

luciauk
4. aug 2011

Po čerstvom ovocí má najvyššiu kvalitu práve mrazené ovocie. možno nie vždy tak vyzerá navonok, ale uchová si najviac vitamínov a stopových prvkov. Ja som nikdy deťom ovocie nevarila, je to vec názoru. Keď je niečo kyslé, tak je kyslé a nebudem to kamuflovať cukrom. Všetky deti mi jedia ovocie a zeleninu, kyslé, horké, mäkké, tvrdé, lebo som im dávala surové 🙂 Výživku treba pripraviť šetrne. Ovocie a zeleninu ak variť, tak dať do už vriacej vody a čo najmenšie množstvo vody a povariť len pár minút a tak si uchovajú najviac vitamínov 😉