Poradíte mi nedeľné mäsité jedlo na oslavu narodenín?

martinkaadominik
24. feb 2016

Potrebovala by som nejaký dobrý, nie náročný recept pre hostí na oslavu synových narodenín. Malo by to byť z mäsa. Robievam mušličkový šalát a rezne alebo pečenú kačku s kapustou a knedľou. Ale na to nemáme chuť. Poradíte mi niečo, čo by som zvládla pre 7 dospelých a 2 deti? Aj deti majú rady mäso. Uvítala by som nejaký šalát alebo nejaké mäso s omáčkou. Ďakujem za rady a tipy.

h2
24. feb 2016

Ahoj, prvé, čo mi prišlo na um, je sviečková na smotane. Alebo kačacie prsia, keď si písala, že robievaš kačku. Ak nemáte chuť na pečenú kačku s kapustou a knedľou, tak kačacie prsia s brusnicovou (alebo inou sladšou) omáčkou a zemiakovými kroketami sú chuťovo úplne niečo iné, ja to robievam často pri slávnostných príležitostiach a má to vždy veľký úspech, vôbec to nie je náročné jedlo, ako by sa mohlo zdať. Alebo, pre toľkých ľudí niečo, čo sa "robí samo": v rúre pečené kuracie stehná, alebo v celku pečené bravčové mäso s nejakou dobrou omáčkou, napríklad hubovou, podľa toho, čo máte radi.

janinah
24. feb 2016

hov. roštenku s hubami a ryžou

vlastulina1
24. feb 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

kačacie prsia s brusnicovou omackou su topka! 🙂

liwka
24. feb 2016

neporadím ani šalát, ani mäso s omáčkou, ale u nás najväčší úspech mala roláda z mletého mäsa alebo kuracie prsia so syrom a šunkou zapečené v lístkovom ceste. Je to veeeľmi sýte a úžasne chutné 😉
ak k hociktorému z tých jedál spravíš pečené zemiačky alebo zemiakovú kašu, k tomu zeleninkový šalátik, máš o slávnostný obed postarané 😉

bonaqa2013
24. feb 2016

pozri české prostreno. pečené prasiatko....prírodné rezne s ryžou a volsk. okom, hovädzie steaky..... ale ja by som upiekla asi hus...

elise
24. feb 2016

My robime toto, maso naklepeme, posolim, pokorenim sprudka opeciem na masti dam na vymasteny, vyolejovany plech vedla seba, vo vypeku oprazim cibulku dam ju na masko, pridam osmahnute sampinony na to platok masa, potom jeden az dva platky sunky, na to platok syru a lyzicku smotany kyslej, dam do truby na 180 stupnov cca 20 minut, kontrolujem, vrchny syr sa trosku pusti, potom este pred pecenim na vrch kazdeho masa davam nastruhany syr. Podavame s ryzou a uhorkovym salatom. Moze byt aj bez hribikov my davame sterilizovane. Medzi masko je dobre dat hoblinky masla

mawka
24. feb 2016

@janinah jezis ake chute si mi narobila teraz. uz viem, co spravim v piatok na obed 😀