Prečo sa mi vždy zrazí plnka do zákuska?

okana1985
5. feb 2012

ahojte baby poradte mi uz roky peciem a nikdy sa mi to nevstavalo neviem ci je chyba v masle ale stale ked peciem sa mi zrazi plnka popritom mam vsetky ingrediencie v izbovej teplote!!!!uz neviem co mam robit postupne vsetko pridavam nie tam dam naraz maslo alebo nieco ine skusala som tu plnku aj rozpustit ale sa mi zrazilo aj tak ja uz neviem poradte mi tak rada peciem

anjelicek26
5. feb 2012

Ak robis pudingovu ci salkovu, tak do masla pridavat po lyzickach puding ci skaramelizovane salko, slahat na vysoke otacky, ine ti neporadim. Rozpustit potom je hlupost, jedine skusit rozoslahat tie hrudky, ale ak to rozpustis, to je uz uplny koniec.

ivetkab.
5. feb 2012

presne tak ako píše anjelicek26. Problem môže ešte byť ten, že keď dávaš do masla veľa mlieka, teda pudingu tak vtedy sa ti zrazi. Niekedy ked nie je kvalitne maslo, tak sa to zrazí aj ked tam dáš ani nie pol litra pudingu. Ja ked robim plnky, tak dávam pre istotu tak z pol deci menej mlieka. Skús napísať do temy marcipanové torty, alebo tak nejako sa to volá . Sú tam veľmi zlaté baby. Poradia ti.

tinki
5. feb 2012

Súhlasím s anjelicek, ešte pridám, ak miešaš pudingovú s maslovu, tak tú pudingovú musíš dôkladne vychladiť. Nie na izbovú, skôr na chladnejšiu teplotu. A neviem aké maslo používaš. Ja dávam dobre vymiešanú maslovú plnku do studenej pudingovej hneď všetko, nie po troške a nezrazí sa mi.

janka_pn
5. feb 2012

to musis asi konkretne napisat o ake plnky ide 😅

henikav
5. feb 2012

asi si ju priliz preslahala. Ale da sa opravit tak ze ju trosku zahrejes v mikrovlnke rozmiesas , neslahaj a nechas stuhnut, alebo daj rozpustit nove maslo a toto do masla postupne primiesavaj

maca_p
5. feb 2012

uvar si vzdy cukor v pudingu. potom ten puding slahaj a az do tejto masy pridaj maslo/margarin. dokonca si maslo mozes nahriat. plnku budes mat ako penu - kremovej konzistencie. ja zasadne nerobim s vyhchladenym materialom!!! a pozor na preslahanie. ak dlho slahas, tiez sa ti moze masa seknut. tiez kakao pridaj az na koniec a iba rychlo zaslahaj. ak sa ti zrazi kakaova plnka, zachranit ju mozes prislahanim roztopenej cokolady.

vierkasteffi
5. feb 2012

aj mne sa zrazila plnka dokonca 3 krat po sebe predtym sa mi to nikdy nestalo vraj je to tym ze je hera, maslo a pod. zle uskladnovane v obchodoch
ale poradím ti super fintu do zrazenej plnky priievaj horuci olej cca pol deci, znova sa ti krásne spoji dokonca to funguje aj pri plnke šlahanej nad parou 😉

carrie4
5. feb 2012

presne ako píše vierkasteffi mne sa tiež v poslednej dobe zrazí plnka, ale mám podozrenie na to maslo, lebo nie vždy robím s pudingom... a to už roky vypekám....a toto sa mi veru nikdy nestávalo... musím vyskúšať nabudúce tvoju fintu s olejom

kamilkak
30. jan 2013

ahojte,mne ked sa zrazi plnka , jednoducho ju dam v miske nad hrniec, v ktorom vrie voda,slaham znova a je znova dobra. To iste robím s pomazankou,ak sa zrazi.Vsetky ingrediencie maju mat rovnaku teplotu.. Naucili ma to kucharky v praci 😉

michaelamilan
30. jan 2013

nám keď sa v škole zrazila plnka, tak sne ju nahrievali vo vodnom kúpeli a počas nahrievania sme ju ručne šlahali.....to by Ti malo pomôcť......hm....a nechápem prečo sa Ti zrazí keď máš izbovú teplotu všetkých surovín......Nakrájaj si vždy maslo na kocky a nechaj ich teda chvíľu na nejakom teplom zdroji, ale nenechaj ho rozpustiť!!!!!

lubkapis
23. feb 2013

perfektná rada od vierkasteffi...vyskusala som to s tym horucim olejom na zrazenu plnku a ono to funguje... paráda,cely zivot sa s tym trapim a ono to je take jednoduché. Dakujeme za to,ze si sa s nami podelila o tuto skvelu radu. Vdaka za vsetky zienky.pa 😉

carmella
23. feb 2013

ahojte trosku zmenim temu .. akurat som robila zelatinu ale je dost riedka podla vas este stuhne?? robila som podla navodu tak neviem

georgia333
4. mar 2013

želatinu nesmieš variť iba zohriať

petra141181
9. mar 2013

mne ked sa zrazi plnka tak do nej icnem cele surove vajicko a dobre rozslaham a o zrazeni ani stopa

sladky_zivot
17. mar 2013

Ja robievam plnku takto: http://www.sladky-zivot.sk/salkovo-pudingova-pl...
S maslom sa mi nestalo, že by sa mi plnka sekla. Musí to byť pravé maslo, nie žiadne s prímesou rastlinných tukov. Seknúť sa lúbi krém aj s Herou.
A ja keď robím krém, tak si uvarený puding dobre vychladím, aj salko je z ladničky a maslo, to je tiež. Maslo si len nakrájam, nechám chvíľu postáť a môžem šľahať....

alzbetka71
21. mar 2013

musíš dávať všetko puding spolu s maslom, alebo ked dávaš žltky tak musia mať približne rovnakú teplotu. Ak dáš do teplej vlnky studené vajíčko z chladničky tak sa zrazí a musíš to primiešavať pomaly, po troche

boriska29
11. okt 2014

som v šoku... 😖 😖 😖 každá rada je iná.... 😕 😕 😕 😕 😕 jedni radia zohriať, iní studené spolu rozmixovať... dalšia zase surové vajce do zrazenej plnky... som v šoku.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkazarka
23. dec 2014

woooooooooooooow s tym olejom zafungovalo, plnkla zachránená, hurááá :D

katarina_g
23. dec 2014

Tak dnes uz. keď. som bola odhodlana robit novu karamelovu plnku nasla som radu s.olejom od @vierkastefi tak som.dala zrazenemu kremu poslednu sancu a super to dopadlo 🙂 to teda uz mám.pecenie dost dobre zvládnuté a prvy.krat sa mi.stalo niečo taketo. Ale super finta 🙂 dákujem

nikajasterica
3. feb 2015

Neverila som, ale skúsila - naozaj som pridala som do zrazenej plnky pol deci horúceho oleja - a plnka spievala. Ďakujeeeeem! 🙂 🙂 🙂

bavimato7
22. sep 2015

dievence,nikolkokrat sa mi zrazila poleva na kokosove jeze,no zufalstvo:Budeme mat oslevu tak skusim znova a ak naaaaahodou,tak vyskusam ten olej pridat,ism Vam ci to pmohlo,vierkasteffi dufam,ze tvoja rada zafunguje 🙂

roskovaevka
23. dec 2021

To s tým olejom funguje!!! Ďakujem dievčatá za pomoc!!!

maria113
30. sep 2022

@vierkasteffi vďaka za vašu radu. 🥰🥰 Zachránený kolac