Sáčkové polievky

9. jan 2023

Rád by som počul váš názor na sáčkové polievky. A nejde tu o vifonky. Ale o polievky značiek Vitana, Maggie, Carpathia. Neviem či ešte dáke sú. Ale trebárs keby vám deti chodia do školy tam na obedy, vám doma stačí hocičo a rýchla polievka na dva dni so sáčku. A cez víkend uvariť zase niečo poriadne. Myslím ako normálne jedlo nie zo sáčku.
Nemalo to byť nejako moc škodlivé od týchto značiek no ale povedzte samé. Ďakujem

kacernakokse
9. jan 2023

Raz za čas to asi nevadí, ale hodit zeleninu a kus masa do vody trvá snáď rovnako dlho ako urobiť sackovu polievku no nie? Ja sama nevarím nejaké zložité jedla a varenie mi trvá max 20 minut denně a máme zdravu a domácu stravu

miadi
9. jan 2023

Nie to je hnus sackovu som roky nejedla Mne to nechuti . Robim detom brokolicovu a hrybovu. Ved to mas take rychle maximalne 3 minuty hodit vsetko do hrnca das vodu a skridlu a za 20minut mas hotovo. Slepaciu nemaju radi ale to je najlahsia polievka len to treba hodku vyvarit.mozes si urobit na 3dni. Ked sa nemas rada tak to kludne jedz kazdy den tie sackove detom to nedavaj . Radsej im uvar vajicka na tvrdo to mas tiez za 6minut. .

amiaja
9. jan 2023

Raz za cas sa ti nic nestane ale urcite by som to nenechavala do druheho dna. My si obcas spravime gulasovu, prihodim zemiak a parok a je celkom dobra
Deti maju radi s krupicovymi knedlickami. Ale fakt len raz za uhorsky rok.

sense
9. jan 2023

Sa kovu polievku som nejedla 15 rokov, ale vtedy viem ze som si zalievala občas gulasovu, paradajkovou alebo hovädzi vývar so slzami (v podstate bujov s cestovinou).
Keď chcem teraz rýchlu polievku pokrájame na malé kúsky cuketu, nastrúham zemiak, pomixujem a za chvíľu je hotovo, alebo z inej mrazenej zeleniny

onedaynick
9. jan 2023

@viestta hm, ono tie konzervovane strukoviny su horsie od susenych, a parky v nicom nie su lepsie ako sackova polievka

dundulica
9. jan 2023

@petulda333 ja som celé tehotenstvo jedla sáčkové polievky, inak som ich nejedla ani pred tým, ani po tom, nechápem prečo som ich tak "žrala", často som ani nemohla vydržať kým sa poriadne dovaria, jedla som tie cestoviny v nich úplne tvrdé😂

lubina
9. jan 2023

Nerobim polievky zo sackov. Urobit polievku nie je vobec zlozite, takze davam prednost cerstvej, co ja sama uvarim. Polievky sa daju uvarit aj rychlo, nemusi to byt vzdy vyvar, na ktory treba viac casu.

mpg
9. jan 2023

@onedaynick Rýchlo uvarím polievku aj z mrazených zelených strukov a je dobrá. Niekedy varím aj sáčkoví napr. dobrá je rajčinová alebo som do zeleninovej polievky nakoniec pridala polievku s pečeňovými knedličkami a bolo to chutné, niekedy som robila tak, že do gulášovej polievky som dala uvariť kyslú kapustu, hríby, údené mäso a osobitne uvarila zemiaky a vznikla kapustnica celkom dobrá. Muž nechce sáčkové polievky, ale nato nedošiel, ako som to pripravovala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
9. jan 2023

@onedaynick co je na konzervovanych strukovinach horsie? Pozrela si niekedy zlozenie? Fazula, voda, sol. Sosovica, voda, sol. O parkoch polemizovat mozme, ale zas sa netvarme, ze nikto parok dietatu za cely zivot nedal a hadam ich do deti netlaci den pri dni.

tana85
9. jan 2023

nie, sackove som jedla asi este ako 20rocna na dovolenke v chrovatsku ked som mala par eur vreckove 🙂 dnes ked uz sa mi nechce si uvarit domacu, tak by som si kupila bio polievcicku v plechovke, gugle ti najde. lebo vifon ci carpathia je prast jak uhod

nikpa
9. jan 2023

Pozri si zloženie a uvidíš sama ktorá je aka. Ale podľa mňa každá polievka čo uvaris doma je rýchla.

onedaynick
9. jan 2023

@viestta hej, ale tiez sa netvarme, ked si dame sackovu polievku, ze umrieme vsetci. Mne ta konzervovana fazula na polievku nesedi, max tak do chilli con carne.

simca06022011
9. jan 2023

no ono neviem ako sa to oplati, ja si polievky varim sama, riadne, bez sackov. Myslim, ze ani cenovo to nevyjde nejak extra vela a napr. dcera si casto da z polievky na veceru... Polievky napr. teraz mam v chladnicke dva druhy :D tretia sa dojedla z piatku dnes na obed... Proste ak niekto ma rad polievky, oplati sa ten hrniec uvarit.
A ak som sama fakt ze celyyy den a navarene uz nie je, polievky nejem vobec. Urobim si nejaku rychlovku pre seba, ryzu so zeleninou, grilovany syr alebo si jedlo objednam.

simca06022011
9. jan 2023

@lubina no ale napr. ak som doma, hodim vyvar rano na sporak ked chystam dceru do skoly,tiez sa vari bez zasahu viac menej🙂

petulda333
9. jan 2023

@dundulica no,tehotenstvo urobi divy 🤣 ja som nemohla nic,ani lyzicku vody som v sebe neudrzala

simca06022011
9. jan 2023

Inak mne velmi chutili tie v tych vanickach, sampionove, zemiakovo hubove :D tie kremove.. to je hadam aj 12+ rokov co sme ich nemali :DD

viestta
9. jan 2023

@onedaynick ja som nepisala, ze ju nikdy nejeme. Raz za cas ked je nudza velka tak sa zje aj sackova. Ale pani tu chce pouzivat sackove polievky na takmer dennej baze, co zas az take zdrave nebude. A
A konzervovanu fazulu pouzivam celkom casto. Na suchu fazulu treba mysliet vopred aby sa namocila, tiez nie je za par minut hotova. Ked uz uvarim, uvarim cely sacok, co nepotrebujem rozdelim na 2 casti do mraznicky. Ale ked uz ani v mraznicke nie je, tak dam konzervovanu .

cicuca
9. jan 2023

Nie je to zdravé, tieto polievky sú plné umelých ochucovadiel, farbív a konzervantov + palmový tuk, ak sa nemylim. A nemajú nijakú výživovú hodnotu.
Dcéra má veľmi rada kurací vývar, tak jej raz za mesiac navarim za veľký hrniec a zasterilizujem do 3dcl pohárov. Skús nad takouto formou porozmýšľať

rude_baby
9. jan 2023

Ja mam sackove hrncekove polievky v robote, keby som tam musela zostať nocovat 😆mam rada aj wifonku, tak raz za pol rok, ale dcére by som teda fakt nedala jest...

jamidea
9. jan 2023

Fuj, nikdy dietatu, sebe raz za polrok ked pridem odniekial velmi hladna kupim si malu jednorazovku. Ale nie rodine.

mikadooo
9. jan 2023

Nevarím, nikomu to nechutí, asi že nie sme zvyknutí. Zloženie je na sáčku, treba len preštudovať a vygoogliť čo je čo a či je to škodlivé, alebo nie... Môže byť, že napríklad paradajková je len vysušený pretlak, soľ a cestoviny a od tej istej firmy Francúzska je glutamát, arómy a konzervanty 🤷. Pozri zloženie radšej.

oli18
9. jan 2023

@viestta konzervovane strukoviny su tiez svinstvo. Lepsia varianta su susene.

kacernakokse
9. jan 2023

@oli18 myslím si, že je lepšie jesť aspoň strukoviny z konzervy ako nejesť žiadne. Zdrbavat človeka za konzervované strukoviny v príspevku o sackovych polievkach je absurdné :D

slavomira236
9. jan 2023

Raz za rok ale skôr do hrnčeka syrovú dostanem chuť ...vifonku som ešte v ústach nemala môj muž si to sem tam robí aj mama mne je zle už pri tej vôní ale ani tie vifonku čo vidím už niesu také ako niekedy

slavomira236
9. jan 2023

@simca06022011 tiež radšej si spravím druhé jedlo ako polievku sebe samej by som ju cez týždeň nevarila..ak sú deti doma sú choré vtedy varím polievky chcú ich aj muz

slavomira236
9. jan 2023

@onedaynick radšej si dám Spišské párky ako sackovu polievku už keď si mám vybrať nezdravé a s látkou sa aj najem narozdiel z tej sackovej zbrndy

viestta
9. jan 2023

@oli18 vysvetlila som uz vyssie preco pouzivam konzervovane strukoviny. A citat viem, takze si pozriem zlozenie, tak viem co kupujem. Oproti sackovym polievkam je fazula sterilizovana v slanej vode bio potrava

daniela2202
9. jan 2023

👎👎👎

jaond19
9. jan 2023

Mne je to proti srsti, tieto instantné veci, kedysi som to jedávala, aj tie kelimkove jedlá co sa len zaleju horucou vodou, no, zhnusilo sa mi to. A inak robievam nenarocne rychle polievky takze toto nekupujem ani ako "jedlo zachrany" do zasoby... pre nikoho.