Sáčkové polievky

9. jan 2023

Rád by som počul váš názor na sáčkové polievky. A nejde tu o vifonky. Ale o polievky značiek Vitana, Maggie, Carpathia. Neviem či ešte dáke sú. Ale trebárs keby vám deti chodia do školy tam na obedy, vám doma stačí hocičo a rýchla polievka na dva dni so sáčku. A cez víkend uvariť zase niečo poriadne. Myslím ako normálne jedlo nie zo sáčku.
Nemalo to byť nejako moc škodlivé od týchto značiek no ale povedzte samé. Ďakujem

onedaynick
9. jan 2023

@slavomira236 kazdemu podla chuti.

ketrint
9. jan 2023

@cicuca prosím povedz mi viac…nemám aktuálne mrazak, tak toto ma zaujalo 🙂 ako sterilizujes a koľko približne vydržia?
Ďakujem krásne 🙏

oli18
9. jan 2023

@viestta napisala som preto, lebo par dni dozadu som videla v Tv o tom. prispevok

veselo_neveselo
9. jan 2023

Absolutne nie pravidelne a detom vobec nie, ak mas na vyber. Ja hlavne kvoli vela soli - kto si na to zvykne uz potom nema sancu si vychutnat normalnu domacu stravu.
Navar jeden den za hrniec brokolicovej, za dva- tri dni za hrniec sosovicovej, a mas na tyzden vecere hotove. Ak spravis fakt velky hrniec a zostane ti, zamraz a mas nabuduce. Takto si vies vybudovat super zasoby. Zamrazit mozes dat do sacku, nalezato, tak sa toho zmesti fakt vela an do mensieho mrazaku.

Inak, polievky su jednoduche - neviem ako mas stare deti, ale ked nestihas kvoli casu, tak by mohli pomoct. Bud nakupit (hlavku brokoli, alebo mrazenu, a sacok hrasku), alebo aj s pripravou (ocistit mrkvy, zeler, cibulu, zemiak, supnut to do hrnca, prihodit cervenu sosovicu - ved to nie je veda). Vacsie uz by mohli aj same navarit, ty pripadne dochjtis ked bude treba.

Ak je to kvoli financiam, tak vydrzat sa na tom da, a ani im zasadne neublizis. Treba dbat aby vela pili, cistej vody, a ked je moznost tak sa snazit vyvazit, vela zeleniny a ovocia.

oli18
9. jan 2023

@kacernakokse nikoho som nezdrbala a hlavne nie teba, takze sa zdrz hlupych naraziek. Dakujem.

oli18
9. jan 2023

Oprava: narazok

cicuca
10. jan 2023

@ketrint vývar dcérke za haruca precedím, na spodok pohára dám uvarenú zeleninu a zalejem čistým vývarom. Sterilizujem cca 15 minút v hrnci s vodou a nechám poháre vnútri, kým voda nevychladne. Potom ich poukladáme buď do chladničky alebo komory. Neviem koľko najdlhšie vydržia, ale mesiac-dva určite bez problémov. Potom už len otvorím pohár a rezance vyvarim priamo v polievke. Myslím, že aj iné polievky by sa takto dali zasterizovať.
A za máličko 🙂

nikolka1986
10. jan 2023

No ja som raz kúpila vifonku s originál obchodu s dovozovými potravinami zo zahraničia a poviem ti, lepšiu polievku som v živote nejedla.

kvetinka75
10. jan 2023

robím tak raz za 2 mesiace - gulášovú, hovädziu, slepačiu alebo paradajkovú. Keď nestíham variť alebo keď som od rána do večera v práci a muž je nachladnutý, tak väčšinou má chuť na slepačie a pod. tak to riešime sáčkovými. Hlavne keď ja som v práci a on doma. Dcéra má rada paradajkové, a tiež keď nestíham variť a ona je doma, tak si narýchlo spraví. Gulášovú robím tiež len z núdze. Ako som písala, jedna polievka za 2 mesiace, takže nič hrozné. Ale keď bola dcéra malá, také sme nejedávali. Iné bolo na dovolenke. Chodili sme ako partia a ostatní deťom dávali sáčkové polievky, tak sa ušlo aj dcére, to bolo raz do roka, tak som to neriešila. Inak by som sáčkové polievky nejedla. neprídu mi nejako ani veľmi chutné. A radšej po uvarení hneď zjesť. Na druhý deň by som určite nenechávala. Ale sú aj rýchle polievky, ktoré dokážeš uvariť do 15 min. - vajíčková, zeleninová , mrkvová , šošovicová a pod.

hyta
10. jan 2023

Sáčkové kupujem len ako rezervu, keď chodíme v sezóne na chalupu. No to už nemáme žiadne malé dieťa. Svinstva a konzervantov je dosť i v potravinách ktoré kupujeme, tak prečo si ešte kupovať ďalšie umeliny ? Polievka sa dá uvariť rýchlo či už vajíčková, paradajková, cesnaková, zo strúhanej zeleniny, šošovicová. Deťom by som sáčkové nedávala.

blackcat8885
10. jan 2023

Robím asi 1x za mesiac polievku. Sebe v práci možno 2x za mesiac fakt z núdze

zoeeoz
10. jan 2023

Nemam nic proti ale teda doma vobec ale ze vobec. To uz urobim nejaku inu ktora mi zabere o 10 min viac casu :D

korenicka87
10. jan 2023

Tak ja som mala rada sackovu polievku, ale od kedy som sa zacala zaujimat viac o normalnu stravu a viac riesit stravu, kedze som chemicka a mam 2 male deti, sackovu polievku uz jest nechcem, no hlavne, aby ju nejedli moje deti. Ide hlavne o obsah glutamanu sodneho, ktory sposobuje kadejake patalie, alergie, dlhodobe hladisko a pod. V pripade nudze, ked sa ti nechce varit, budis. Ale na dva dni je to dost draha polievka :D Uvar si rascovu alebo vajickovu alebo spenatovu alebo hribovu alebo cesnakovu polievku... Nic z toho nie je drahe a v podstate su to rychle polievky (okrem hribovej) . To by bol moj pristup 🙂

ouwecka
10. jan 2023

Raz za cas prečo nie ale urcite nie na pravidelne stravovanie
Procesovane potraviny nie su zdrave a su zdraviu škodlive hlavne pri častom používaní... Ved easy polievku mas za 5 min v hrnci

marzuz89
10. jan 2023

Nikdy som to nevarila a ani nemienim. Za sumu takych 2 polievok mam zeleninu na ovela zdravsiu a vyzivnejsiu "domacu".

h2
10. jan 2023

@korenicka87 Rascová a vajíčková nie je to isté? Aspoň ja teda dávam vajíčko vždy do rascovej. V čom je rozdiel?

katuskamala1
10. jan 2023

Uvar radsej polievku na cca3 dni 2x do tyzdna.
Ja som si v lete zeleninovu úrodu uz vopred nakrajala a zamrazila do sackov, takze ked idem varit, len vezmem kolko mrkvy, petrzlenu.. Potrebujem, spenim cibuľu (napr moja mamka to ani nerobi ziadem zaklad) a sup do hrnca a vodu. To mas ozaj za chvilonku urobene..

Mala som par x uz sáčkov polievku a detom by som to veru nedala.

basska_b
10. jan 2023

Moje deti to nechceli jest 😃 a za mna to ma tiez pomerne hnusnu chut... mozno vacsie decka, co uz su ostrielane skolskou jedalnou,to zjedia

dominikamacakova
10. jan 2023

Raz za čas je to v pohode, inak nie

mamusa123456789
10. jan 2023

🤮... Keď sa mi nechce variť tak hodím do hrnca sáčok mrazenej zeleniny, nechám chvíľku povariť, vypnem, nechám na horúcej platničky, nasypem ovsené vločky a pridám lyžicu masla, polievka hotová za 10-15 min a určite vyzivnejsia ako tie sanckove blivajzy alebo špenátové spravím tiež ti príprava zaberie tak 2 min a už sa to vari samé a nakoniec rozlaham v tom 2 vajíčka. Alebo môžeš spraviť zeleninové rizoto z mrazenej zeleniny alebo nakrajaj zemiaky aj so šupkou na hranolky pokvapkaj olejom alebo daj trosku masla(s nim je to omnoho chutnejšie) posyp petržlenovou vnatkou(dá sa kúpiť aj sušená) a supni do trúby alebo pečene kuracie stehná s ryžou,už má nenapadá nič z mojich lenivych receptov, keď sa mi nechce variť a príprava zaberie max 5 min a je to určite chutnejšie a vyzivnejsia ako polievka zo sáčku... Keď ma ešte niečo rýchle napadne môžem ptidat

sidicek
10. jan 2023

Nič sackove nejedavam ani ja, nieto ešte dieťa .nič jednoduchšie ,ako uvariť polievku snáď nie je.

mamusa123456789
10. jan 2023

@nikolka1986 a koľko chémie v nej bolo?

tiezjedna
10. jan 2023

Ja sa mám rada, preto nejem žiadne hnusy. Existuje x polievok, ktoré sa dajú uvariť rýchlo a sú výborné.

ankare
10. jan 2023

Ja tiež niekedy spravím sáčkovu polievku narýchlo. Pridám do nej ešte zemiaky alebo rezance, aby bola sytejsia.

tarvika
10. jan 2023

treba si precitat zlozenie a nazor si urobi kazdy sam. mozno su aj kvalitne, ale asi velmi malo. v mrazaku mam zeleninu, za 20 minut je z nej polievka chutna a takmer bez prace.

tiezjedna
10. jan 2023

@tarvika presne... Ja hlavne nechápem tú logiku - dám si námahu s tým, že ošúpem zemiaky, ale hodím ich do sáčkovej polievky😨 napadajú mi hneď tri výborné domáce polievky, ktoré by z toho šli urobiť bez námahy a rýchlo... Asi iný gang😂

1angelika
10. jan 2023

Na dovolenke , výlete kde nemáme stravu Ok ale doma kde mám vybavenú kuchyňu som to nikdy nevarila ani sa nechystám.

gabrielitaxyz
10. jan 2023

Donedávna som sackove polievky nekupovala, pretože sa mi nepáčilo zloženie, že obsahujú glutaman a ktovie čo ešte aké konzervanty, umeliny. Potom som objavila polievky sackove zn. Podravka Natur, ktoré sú bez umelych dochucovadiel a dokonca bez pridanej soli. Takze raz za čas, keď sa mi nechce stať dlho pri sporáku uvarim aj sackovu polievku. 😅

h2
10. jan 2023

@mamusa123456789 Skús dať namiesto vločiek červenú šošovicu. Len teda tú treba povariť, nie dať až do hotovej. Ale stačí 4-5 minút. Ja takto zahusťujem zeleninovú polievku najčastejšie. Je je výborné.

stanislavicenka
10. jan 2023

Za mna nie. Nie je to plnohodnotne jedlo, ktore sluzi na kazdodenne konzumovanie. Ja nerozumiem, ze v dnesnej dobe, plnej informacii, clovek naozaj nevie, ze toto urcite nebudem jest kazdy tyzden 2-3 dni v tyzdni. Prilexitostne by som to prezila. Ale prilexitostne je to pre kazdeho inak