Šaláty na oslavu narodenín

erikad82
20. feb 2017

Ahojte! Aké šalátiky robíte k bagetkám? Poraďte mi prosím. Ja robím stále nátierky a ešte zelerovo-ananasový šalát (no chlapom moc nechutí), taktiež robím slonie žrádlo no a iné neviem neskúšala som... Poznáte nejaké že mňam šaláty???

magmolatus
20. feb 2017

@erikad82 No chlapom aspon tuniakovu natierku. Pre kazdeho chlapa je najlepsia zelenina maso.

erikad82
autor
20. feb 2017

@magmolatus to presne,kde nie je mäso tak to sa neráta 🙂 Nátierky robievam,len by som chcela vyskúšať nejaké šaláty. Na nete ich je veľa no neviem ktorý vyskúšať,tak preto či má niekto nejaký,že obľúbený 🙂

magmolatus
20. feb 2017

Napr na toto by som sa dal nahovoriť
https://kuchynalidla.sk/product/salat-s-kuracim...

Pokial je tam Niva, alebo modrý syr, maso tak základ šalátu máš 🙂

0silvia0
20. feb 2017

@erikad82 ja som najprv čítala nadpis že "šaty na oslavu" a potom som bola prekvapená, že sa rieši jedlo. Nedávno som bola na oslave, kde boli rôzne šaláty a aj obložené misy. Poviem ti pravdu, že šaláty si takmer nikto nevšímal a väčšinou sa jedli obložené misy 😕

erikad82
autor
20. feb 2017

@zuzka38 Ďakujem! Idem pozrieť 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikad82
autor
20. feb 2017

@0silvia0 na tých väčších oslavách keď je na výber... Dcérka bude mať 8r. a prídu moji rodičia +súrodenci,tak chcem niečo "nové" prichystať 🙂

erikad82
autor
20. feb 2017

@akronop áno tieto nátierky sú super,tiež robievam 🙂

0silvia0
20. feb 2017

@akronop môžeš napísať recept na osvedčený fazuľový šalát?🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
20. feb 2017

@akronop ďakujem🙂

blahowoman
20. feb 2017

@erikad82 ahoj . Touto temou si mi prihrala. Ja ju dnes chcela zalozit. Syn ma zajtra 5r a ja neviem co nove pripravit na oslavu.

eeffka
20. feb 2017

@blahowoman ja som mala teraz cez vik.
robila som roladu z mleteho masa plnenu bambinom, a salat : salat ladovy, paradalky, hrozno, cibulka , preliate olivacom a pomiesane s pestom
a zvyknem este robit cestovinovy salat: uvarit vrtule, zeleninu podla chuti nakrajat zaliat oliv.olej aspon na 2hod nech pusti stavu a tesne pred podavanim pomiesta cestoviny +zeleninu + kyslu smotanu premiesanu s peprom a cesnakom ( toto je vyborne teple aj studene)
Muz povedal ze super ale maso chyba, tak som mu do toho naklajala aj maso od obedu a bol spokojny

fokuska
20. feb 2017

Mozes vyskusat aj tento, je celkom syty a da sa podavat studeny:
Uvarit cestovinu (farfalle sa odporuca, ale mozes aj iny tvar), pridat z konzervy kukuricu bez nalevu, ananas bez nalevu, orestovane kuracie prsia na male kocky (dochutit korenim ako mate radi, moze byt aj kari), vajicka na tvrdo a zaliat kyslou smotanou s majonezou, sol, korenie. Je to zaujimava kombinacia chuti a cestovina s kuracim masom aj zasyti ;)

Alebo taka klasika u nas: sterilizovany hrasok, mrkva, kukurica, sunka na pasiky, tvrdy syr na kocky, uvarene vajicka na tvrdo, kysle uhorky, trosku aj stava z kyslych uhoriek a kysla smotana, majoneza

Dobry je aj klasicky zemiakovy salat a rezne - podavas studene a zasyti kazdeho

Alebo nasturhany zeler, jablko, ocisteny pomarac, orestovane kuracie prsia, hrozno, oriesky a medovy dresing

Okrem salatov je super vec plnena tortila alebo pita chlieb - prichystas do misiek opecene maso na male kusky, fazulu, kukuricu, pokrajanu cinsku kapustu, nastruhany syr, paradajku a hocico dalsie podla chuti, potom omacky - biela z kyslej smotany, trosku citronovej stavy, korenie, sol, moze byt aj cesnak, potom paradajkovu, este nejaku pikantnu paradajakovu salsu a kazdy si tortilu naplni podla toho na co bude mat chut. Mozes to nechat vylozene a kazdy sa obsluzi kedy bude mat chut.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blahowoman
20. feb 2017

@eeffka tu roladu vyskusam! Napises mi prosim recept? Dakujem

suve99
20. feb 2017
akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suve99
20. feb 2017

@akronop - veru aj je, robila som ho už asi 4 krát, vždy na oslavu a vždy mal úspech...😉

erikad82
autor
20. feb 2017

@blahowoman 🙂 🙂 ja robím stále to isté,natierky nejaký ten koláčik a chcela by som niečim prekvapiť 🙂

erikad82
autor
20. feb 2017

@suve99 no idem hneď odpísať -Ďakujem za typ! Vyzerá veľmi dobre!

hyta
20. feb 2017

U nás mala veľký úspech špenátová roláda http://varecha.pravda.sk/recepty/spenatova-rola.... Vďačná je i slaná torta.Prídu si na svoje milovníci mäsa i zeleniny.🙂