Týždenné jedálne lístky

mravvcek
6. mar 2013

Uz pol roka fungujeme tak,ze si kazdu nedelu urobime jedalnicek na cely tyzden a ide sa na tyzdenny nakup.Da sa tym usetrit dost penazi....Prispejte so svojimi jedalnickami a poradme si. Viem je tu tema o vareni,ale tam sa jedalnicek vyskytne raz za.....uhorsky rok a tazko sa to hlada medzi receptami... snad nezatvoria tuto temu...

mravvcek
autor
6. mar 2013

Takze nas jedalnicek:
P: Bravčove rezne,zemiakova kaša,kysla uhorka
U: Tarhoňové rizoto s tuniakom
S: Pizza rezne,ryža
Š: Pizza rezne,ryža
P: Zeleninova polievka, Zemniakove placky s tatarkou
S: obed u nasich 🙂
N: Kuraci paprikas,nokerle

jkadankova
6. mar 2013

Ja takto fungujem už asi dva a pol roka. A mám to podelené takto:
P: cestoviny
U: zelenina
S: strukoviny
Š: polievka
P: obilniny
S: múčne jedlo
N: zelenina
To je základ a podľa toho volím recepty na týždeň. Mäso sa u nás nevarí. Samotné recepty vyberám z kníh a snažím sa čo najrôznejšie, Tradičné jedlá varím málinko. Tak konkrétne ani nepíšem 🙂

trish31
6. mar 2013

@mravvcek aky je recept na pizza rezne?NAozaj to kocky usetri peniaze?

jkadankova
7. mar 2013

@trish31 U nás ušetrí. Predtým som nakupovala hlava nehlava a kopec sa vyhodilo, lebo som to nevyužila a zhnilo to. A tiež popri tom, ako som zbehla niečo kúpiť na varenie, nakúpila som aj čo som nemusela 🙂 A hlavne nemám problém, čo budem dnes variť 🙂

zuzulica
7. mar 2013

Ja nerobím úplne jedálniček,chcela som,ale keď mi na chuť príde vždy niečo iné 😉 Ale vždy rozmýšľam nad tým,čo tak asi budem celý týždeň variť.Ak človek nechce vyhadzovať treba sledovať zásoby,ja vždy priebežne pozerám, čo mám v chladničke atď,čo treba minúť skôr. Keď na nič chuť nemám,tak idem hľadať v kuchárkach,na tie som maniak,mám ich plnú skriňa 😀

reanda
7. mar 2013

a mate to aj na nastenke? 😀 😉

kathynka
7. mar 2013

@mravvcek no moja mama je blazon do jedalnicka na cely tyzden, uz v pondelok sa ma pyta, co chcem na sobotu 😲
takze tento tyzden:
P: hovadzia polievka, francuzske zemiaky
U: hovadzia polievka, francuzske zemiaky
S: hovadzia polievka, fazulova omacka s parkom
S: hovadzia polievka, kuraci perkelt
P: ryzovy nakyp
S: vyprazany syr
N: paradajkova omacka

tu hovadziu polievku jeme prosim pekne uz od nedele, ona jej vzdy navari jak pre cely pluk...a urcite bude polievka aj na zajtra a vikend, lebo kazdy den mame polievku, len neviem aku...ale asi zo sucheho hrachu, kedze som ho videla v kuchyni namoceny 😉

mravvcek
autor
7. mar 2013

@reanda hej pelišky 🙂

jkadankova
7. mar 2013

@reanda A členom rodiny rozdávam stravné lístky a stoja v rade s táckou :D

maruska22
7. mar 2013

@mravvcek jej, to som sa potešila, že nie som sama 😀 lebo moj muz si so mna robí srandu, ze sme ako v závodnej jedálni.. tiez som si to zaviedla, lebo ma nebavilo stále rozmýšľať co varit. Vsetky tie jedálničky si odkladám (uz takto fungujeme asi pol roka), tak potom len prelistujem a podla toho napíšem nový 🙂 A samozrejme menej sa u nás míňa na stravu, pretože si vzdy napísem presný zoznam, co potrebujem...fakt to odporúčam 😀

maruska22
7. mar 2013

náš jedálniček z tohto týždňa:
P: fazulová polievka s udeným rebrom
U: osúchy (langoše)
S: francúzke zemiaky
Š opražené špekačky + zemiaková kaša (mm) a trhanec (ja)
P: žemlovka, zeleninová polievka
S: halušky bryndzové
N: fašírka + zemiaky

mamkabeika
7. mar 2013

Ahojte, pridávam sa 🙂 Tu je jedálniček na budúci týždeň: 🙂
Ja si spisujem aj raňajky a večere

Raňajky: PO: Jogurt s vločkami a otrubami, banánom a jablkom
UT: Sladký chlieb s kokosovým olejom a medom
ST: Jogurt s vločkami a otrubami, banánom a jablkom
ŠT: Celozrnný chlieb, smotanová nátierka a zelenina
PI: Jogurt s vločkami a otrubami, banánom a jablkom
SO: Celozrnný chlieb, nátierka z cottage cheese a zelenina
NE: Jogurt s vločkami a otrubami, banánom a jablkom

Obedy: PO: Brokolicová polievka s cesnakom a syrom,smotanové zemiaky so slaninou a syrom,šalát z čínskej kapusty
UT: Brokolicová polievka, paradajková kapusta, parené zemiaky, zelená fazuľka a cuketa
ST: Zeleninový boršč, rybie filé na pare s maslom, hráškové zemiaky, ľadový šalát
ŠT: Zeleninový boršč, kuracie závitky s ružičkovým kelom na pare plnené vajíčkom a šunkou, zemiaková kaša,
mrkvový šalát
PI: Zeleninový boršč, tvarohové guľky s hroznom
SO: Kurací vývar, hrášok s mrkvou na smotane, špaldová knedľa, parená brokolica a zelená fazuľka
NE: Kurací vývar, hovädzie na pare v mrkvovo-pórkovej omáčke, cibuľové korenené zemiaky a uhorkový šalát

Večere: PO: Grahamové cestoviny s tvarohom a strúhaným jablkom
UT: Celozrnný chlieb, cesnaková nátierka a čerstvá zelenina
ST: Ovsená kaša s jablkom a hruškou
ŠT: Cestovinový šalát s brokolicou a cesnakom a s domácim syrom
PI: Parené cibuľové zemiaky so syrom a kefírom
SO: Celozrnný chlieb, tuniak s cibuľkou, čerstvá zelenina
NE: Pečené zemiaky plnené fazuľou v parad.omáčke, ľadový šalát

kvetinka211
7. mar 2013

@mamkabeika wow 🙂 myslim ze si zasluzis 1* aj za vyvazenost a pestrost jedalnicka ... ja budem rada ked dnes vecer nezabudnem namocit fazulu a zajra preto nebudu zasa spagety namiesto fazulovej polievky 🙂

mravvcek
autor
8. apr 2013

PO: Pecene kura s plnkou + ryža
UT: Kuraci paprikas a noky
ST: Kuraci paprikas a noky
ŠT: Plnene palacinky v trojobale,opekane zemiaky
PI: Plnene palacinky v trojobale,opekane zemiaky
SO: Donaska čina 🙂
NE: Pečene br.platky s horcicou a cibulou,ryža a hranolky

lenkamarkusova
11. jan 2015

super tema.ja som takto fungovala na materskej pred 4 rokmi.potom som prestakla.ale teraz sa k tomuto planujem vratit.lebo naozaj sa da tymto sposobom usetrit.
tak ja pridam:
po: kuracio-hovadzi vyvar s rezancami /z nedele/ + siroke rezance s makom a cukrom pre mna a malu,pre manzela s tvarohom naslano
ut: asi este ostane polievka + dusene hovadzie maso na hrasku,ryza
st:špagety s morca delou,kecupom a syrom
št:hrstkova polievka + francuzske zemiaky
pia: zo stvrtka ostane
so: halušky so syrokremom a slaninou
ne: kuraci perkelt s kolienkami

lenkamarkusova
25. jan 2015

moj jedalnicek z tohto tyzdna:
PO: kuraci vyvar s rezancami,kuraci perkelt /z kur.prs/ smotanovy s kolienkami =dojedali sme z nedele
UT: paradajk.polievka,smazeny encian,varene zemiaky,salat zeleninovy
ST: pardajk.polievka,granadir,kysla uhorka
ŠT: špenat.polievka,granadir,kysla uhorka
PI: špenat.polievka,losos na masle s korenim na ryby,varene zemiaky,salat zeleninovy
SO: dojedli sme špenat.polievku lebo som jej uvarila akosi vela, šišky s dzemom
NE: hovadzo-kuraci vyvar s rezancami,obratene bravc.rezne,ryza,ceresn.kompot

atomica87
25. jan 2015

Aj my frcime na zozname...nemame striktne zadelene co ktory den, len si napiseme 6 jedal a tie potom v tyzdni vyberame, siedme jedlo improvizujeme z toho co poostavalo....fungujeme tak uz v I ac nez 4roky a podla mna riadna uspora. Ked sa obcas stane ze sme tyzden bez zoznamu minirme aj o polovicu viac....

mishelita
1. aug 2015

idem trosku obnovit temu 😉
Ne: morcacie a bravcove maso na prirodno s brusnicovou omackou, zemiakovym pyre a oprazenou cibulkou
Po: gnocchi s bryndzou, slaninkou a pazitkou
Ut: chleba vo vajci/ rybacia pomazanka
St: fazulovy privarok s klobaskou a volskym okom
Stv: cestoviny s mäsom a paradajkovou omackou
Pi: trosku junk food 😀- hranolky + chilli cheese a mcnuggets - zbytky z mraznicky 😀

ja varim vzdy cerstvu veceru a potom to mame (mali sme 😎 ) obaja na druhy den ako obed v praci. a teraz, ked som doma na materskej to budem robit tiez tak, aspon cez den nemusim vymyslat sama pre seba co si uvarim- uz si len ohrejem 😝

mravvcek
autor
1. aug 2015

@mishelita prosim ta ako robis tie gnochi? 🙂

helmanka
1. aug 2015

Ďakujem za tému,nad týmto uvažujem už dlhšiu dobu, len som sa neodhodlala ešte,naštartovali ste ma 🙂 Dúfam,že sa mi to bude dariť 😉

mishelita
1. aug 2015

@mravvcek to som kupila uz hotove.bohuzial

visna264
15. aug 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

V takomto strašnom teple mame radi lahke recepty, ktore chutia ale zasytia nase hladne brucha. Minuly tyzden som varila: Najviac sme si manzel pochvaloval cicerovy salat, neverila som, ze taky masozravec ako je on si bude na nom pochutnavat, mne najviac chutila polievka z cervenej sosovice Lagris
pondelok: losos so salatom
utorok: polievka z cervenej sosovice
streda: salat z ciceru Lagris a tofu
stvrtok: cviklove karbonatky so salatom
piatok: palacinky s cernicovou omackou

mishelita
15. aug 2015

@visna264 uau,tak ten salat vyzera fakt super.skoda,ze mi nie sme nejako na tofu,ale to by som mohla vymenit za morcacie masko alebo tuniaka. dala by si mi prosim recept?dakjem

mravvcek
autor
9. sep 2015

@visna264 prosim ta a cviklove karbonatky? Das receptik? 🙂

ckatka
9. okt 2015

fungujete niekto este tak? ze si robite plan na cely tyzden/mesiac? mne sa veru nechce vymyslat jedla a casto ani nemam kedy navarit tak to riesime obedmi v praci, a mam pocit ze strasne vela "prejeme"

alex666
14. feb 2017

Ahojte, dost neskoro som objavila tuto temu, no mozem len potvrdit, ze robenie jedalnicka a nakupovanie raz za tyzden Vam usetri kopec nielen penazi, ale aj casu a nerovov, pretoze: 1, Odpada Vam kazdodenne rozmyslanie, ze co budem preboha zase varit. Proste si to naplanujete raz za tyzden a potom to mozete vypustit z hlavy.2,Setrite cas chodenim do obchodu raz za tyzden a nie kazdy druhy den. 3, Kupujte len potraviny zo zoznamu, nie junk, na ktory mate prave chut, lepsie vyuzijete suroviny, menej vyhadzujete a tym usetrite kopec penazi. 4, Mozete jest zdravsie, ak si to dopredu naplanujete.

Ja osobne si nerobim jedalnicek, iba si rozmyslim par jedal, ktore budem varit ten tyzden a podla toho nakupim + k tomu ranajky a vecere. Ale planujem prejst na jedalnicek, lebo chcem jest zdravsie a este viac cely ten system zoptimalizovat.

radulienka7
19. júl 2017

to akoze kazdy den varíte?

aplle
9. dec 2017

@radulienka7 ano hlavne teraz ked som na materskej !! Malinkemu treba varit a fakt to šetri prachy a čas hlavne . škoda že som nato neprišla skôr

simculllka
16. sep 2019

Super tema,zaciname podla tyzdenneho jedalnicka fungovat,nejake tipy na obedy? Hlavne nieco jednoduche a rychle;) dakujem moc

lenka2710
16. sep 2019

@simculllka
Tak prispejem aj ja
Pondelok - Syrova polievka a od nedele mäso na zelenine a zem. kaša
Utorok - Polievka ostava a rizoto
Streda - Polievka z kyslej kapusty a rizoto ostava
Štvrtok - Polievka ostava a Jahodove guľky zo zemiakoveho cesta
Piatok - Polievka zo zelenej fazuľky a zemiakové placky
Sobota - Polievka ostava a grilovany encian a, varene zemiaky
Nedela - Vývar a Mäso na prirodno + hranolky pečené v rúre