USA recepty

hecuba
18. sep 2008

Baby, zacinam tuto temu, lebo na domacom fore sa tie recepty stratia pri tom mnozstve prispevkov. Hned Vam tu davam aj jeden zaujimavy recept z Food Network. Mam ho vykusany a cela rodina ho zboznuje:

Risotto in a Lemon Cup

2 cups low-sodium chicken broth
2 tablespoons butter, plus 1 tablespoon
1 large shallot, diced
1 cup Arborio rice
1/2 cup dry white wine
2 tablespoons grated Parmesan, plus 2 tablespoons
2 tablespoons mascarpone cheese
1/2 a lemon, zested amd juiced
3/4 teaspoon kosher salt
3/4 teaspoon freshly ground black pepper
6 lemons, for serving

In a medium saucepan bring the broth and 1/2 cup water to a simmer. Cover the broth and keep hot over low heat.
In a medium, heavy saucepan, melt 2 tablespoons of the butter over medium heat. Add the shallot and saute until tender but not brown, about 3 minutes. Add the rice and stir to coat with the butter. Add the wine and simmer until the wine has almost completely evaporated, about 3 minutes. Add 1/2 cup of the simmering broth and stir until almost completely absorbed, about 2 minutes. Continue cooking the rice, adding the broth 1/2 cup at a time, stirring constantly and allowing each addition of the broth to absorb before adding the next, until the rice is tender but still firm to the bite and the mixture is creamy, about 20 minutes. Remove from the heat. Stir in the remaining tablespoon of butter, 2 tablespoons of Parmesan, mascarpone cheese, the lemon zest and juice, and the salt and pepper.

To serve, cut 1/4-inch off the bottom of each lemon so they stand on their own. Take 1-inch off the stem end. Using a grapefruit spoon scoop out the flesh of the lemon and discard. Fill each lemon with about 1/2 cup of risotto. Sprinkle the tops with the remaining 2 tablespoons of Parmesan. Serve immediately.

sissi27
13. máj 2009

Akvi, 24 ounces su tri tehlicky of cream cheese. Teda ak to v Kanade predavaju ako tehlicky. Inak by to malo byt okolo 700gramov. Ak das menej budes mat nizsi kolac. 😉

sissi27
24. máj 2009

Katka, ja som ten flan robila podla tohoto receptu

https://www.youtube.com/watch?v=kBGKhiz6AeE


No namiesto 10 zltkov som dala 7. A tiez by som nedavala 3 lyzice masla ale len dve. 😉

luciask
1. jún 2009

strawberry pie
crust
1 cup flour
1/3 cup + 1 tbs shortening
1/2 tbsp salt
2-3 tbsp. cold water

mix flour and salt, cut in the shortening, when size of a little pea, add water, tbsp at the time. put in the plastic wrap. Let sit in the fridge for 30 min.( I put it in the freezer, so it's faster). Heat the oven 425F.
roll dough on the board, put in the pie plate, prick with fork. Bake about 8-10 minutes

Filling
strawberries
3 tbs cornstarch
1/4 teaspoon salt
1 cup of sugar( I use less)
1 small box of strawberry jello
1 cup of water

Mix starch with salt and sugar, slowly add water. Cook on medium heat till the mixture thickens. Add jello, take from the heat, let cool. Arrange strawberries in baked crust. Pour the jello mixture over the strawberries.

hecuba
autor
2. jún 2009

Rebarborovy kolac

Potrebujeme:
400 g očistenej rebarbory, 2 poháre bieleho jogurtu (pohár s objemom 200 ml), 2 vajcia, 2 PL oleja, 2 poháre polohrubej múky, 1 pohár kryštálového cukru, 1 prášok do pečiva
Mrvenicka: 50 g masla, 80 g hrubej múky, 40 g práškového cukru

Ako na to:
Rebarboru umyjeme, ošúpeme, nakrájame na kúsky. V mise zasypeme kryštálovym cukrom a necháme odležať aspoň 30 minút. Rebarbora zatiaľ pustí šťavu, čím sa zbaví trpko-kyslej chuti. Scedíme ju a vyžmýkame.
Zmiešame jogurt so žĺtkami a olejom, pridáme múku, kryštálový cukor, prášok do pečiva a všetko spolu vyšľaháme. Jemne vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov so štipkou soli. Cesto vylejeme na vymastený a hrubou múkou vysypaný plech a navrch dáme nakrájanú rebarboru.
Z masla, hrubej múky a práškového cukru urobíme mrvenicku, ktorou posypeme cesto s rebarborou a celé to posypeme škoricou a cukrom. Pečieme vo vyhriatej rúre cca 60 minút (pripadne o 5-10 minut dlhsie) pri 180 °C. Musíme dávať pozor, aby sa rebarbora nespálila. Koláč necháme vychladnúť.

hecuba
autor
26. aug 2009

Dvojfarebna babovka

4 vajcia, 200 g praskoveho cukru, 200 g polohrubej muky, 1 dl oleja, 1 dl vody, 1/2 balicka vanilinoveho cukru, 1/2 balicka prasku do peciva, 2 lyzice kakaa, stipka soli, tuk a muka na vymastenie a vysypanie formy

Zltky s preosiatym praskovym a vanilinovym cukrom vymiesame do peny. Postupne, tenkym prudom prilievame olej, neustale miesame, cim ziskame zo zltkov bohatu penu. Do tkato vymiesanych zltkov pridame vodu, premiesavame, postupne pridame muku preosiatu s praskom do peciva a natuho uslahany sneh z bielkov a stipky soli. Vsetko zlahka premiesavame. 2/3 hotoveho cesta nalejeme do tukom vymastenej a mukou vysypanej babobkovej formy. Do 1/3 cesta vmiesame preosiate kakao a nalejeme na 2/3 zltej hmoty. Babovku pecieme v dobre vyhriatej rure asi 45 minut. Po upeceni este teplu vyklopime a posypeme praskovym cuktom.

hecuba
autor
6. okt 2009

Kolac s tvarohovo-jablkovou plnkou
(na 1 plech 28x20 cm)

Potrebujeme
200 g hladkej muky
40 g praskoveho cukru (+ na posypanie)
125 g masla
2 zltky

Na plnku
2 zltky
1 balicek vanilinoveho cukru
100 g praskoveho cukru
500 g jemneho nizkotucneho tvarohu
2 PL kukuricneho skrobu
300 g ocistenych a nadrobno pokrajanych jablk
50 g hrozienok
4 bielky

Postup
1. Preosiatu muku zmiesame s praskovym cukrom. Pridame pokrajane studene maslo, zltky a vypracujeme cesto. Vlozime do mikrotenoveho vrecka a dame na hodinu do chladu odpocinut. Potom cesto rozvalkame a rozlozime na dno i po bokoch plechu. Popichame rovnomerne vidlickou a pecieme 10 minut pri teplote 180 C.

2. Pripravime si plnku. Zltky vyslahame s vanilinovym cukrom a polovicou praskoveho cukru do peny. Primiesame tvaroh, skrob, jablka a umyte, osusene hrozienka. Z bielkov a zvysneho cukru vyslahame sneh a zlahka ho vmiesame do plnky.

3. Na mierne vychladnute predpecene cesto rozotrieme plnku a pri teplote 175 C pecieme 25 minut. Kolac pred servirovanim posypeme praskovym cukrom.

wild.horses
6. okt 2009

paradne recepty, klobuk dole, asi tu budem hladat inspiraciu. dakujem 😉

hecuba
autor
7. okt 2009

Wild.horses, vsak sa podel aj Ty. Urcite mas nieco 😉

motylekmn
7. okt 2009

Abychom to porad nehledaly, davam sem tu Vasi linku na medovnicky:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940 - taky je chci letos delat...

motylekmn
18. okt 2009

Mozna to tu uz je, ale opisuju Briketin Parizsky dort z FB:
Dievcata, tu je recept na PARIZSKU TORTU ako robim ja:
Korpus: 4 velke vajcia, 4 PL polohrubej muky (baby v USA pouzite Wondru), 4 PL pr. cukru, 3 PL cisteho kakaa ,1 CL pr. do peciva
Plnka: 1 liter smotany na slahanie (najmastnejsia aka je), 400g bittersweet tmavej cokolady (pouzivam Lindt - http://www.worldwidechocolate.com/shop_lindt_da...
Poleva bud este z jednej cokolady, alebo hotova kupena.
Zvarime liter smotany s cokoladou, tak ze masu za staleho miesania privedieme do bodu varu, ale nevarime, hned vypneme. Dame na noc do chladnicky a rano vyslahame tuhy krem (drzi to aj bez stuzovaca vdaka tuku z cokolady aj slahacky) Vyslahame zltky ...s cukrom do penista, z bielkov tuhy sneh. Muku+prasok do peciva. Pridame do vyslahanych zltkov a potom zlahka zmiesame celu masu s bielkovym snehom. 180 Celsia, alebo 360 Fahreheit na strednej priecke, 15 minut.

motylekmn
18. okt 2009

Opet kopiruju z nasi normalni diskuse - tentokrat katka27:
mnamka narychlo, nakrajas jablka na tenucke platky, rozlozis na tanier, pokapes medom (malo tak cik-cak) cez vsetky jablka a posypes troskou skorice a par kvapkami citronu, tie jablka po tej troske medu pustia stavu, je to ozaj vyborne a hotove za 2 minuty

motylekmn
19. okt 2009

Tady je muj recept - VSEM nam to moc chutna, jen toho masla je tam spousta:
Apple Pie Pastries:
http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/331709...
To maslo i cukr se da osidit a i tak je to dobre.

motylekmn
19. okt 2009

A siravka mi poslala tenhle recept:

Microwave Apple Crisp

4 large Granny Smith apples - peeled, cored and sliced
1/2 cup butter, melted
3/4 cup packed brown sugar
3/4 cup quick cooking oats
1/2 cup all-purpose flour
1 teaspoon ground cinnamon
1/2 teaspoon allspice

Spread the apples evenly in an 8 inch square glass baking dish. A deep dish glass pie plate will also work. In a medium bowl, mix together the melted butter, brown sugar, oats, flour, cinnamon and allspice. Sprinkle this topping evenly over the apples.
Cook on full power in the microwave for 10 to 12 minutes, until apples can easily be pierced with a knife. Enjoy!

motylekmn
19. okt 2009

Joy nam dala tuhle linku na recept:
Este som sa chcela pochvalit, ze som dnes skusala novy RECEPT na kuracie prsia a teda vydaril sa uzasne!!! Sme sa s manzelom zalizovali az za usami. Vola sa to: Balsamic Glazed Chicken Breast
http://www.foodnetwork.com/recipes/dan-smith-an...

Obcas ty recepty na foodnetwork mazou, tak to sem radsi prepisuju:

Balsamic Glazed Chicken Breast
Recipe courtesy Dan Smith and Steve McDonagh
Prep Time: 15 min
Cook Time: 40 min
Level: Easy
Serves: 12 servings

3 tablespoons vegetable oil
1 stick butter
12 (6-ounce) boneless skinless chicken breasts
1 Spanish onion, thinly sliced
4 cloves garlic, chopped
2 pints cherry tomatoes, quartered
6 tablespoons balsamic vinegar
2 cups red wine
2 teaspoons salt
Freshly ground black pepper
3 tablespoons parsley, chopped for garnish

Preheat the oven to 350 degrees F.

Put the vegetable oil and butter into a large skillet and place over high heat. Once the butter and oil are bubbling, add the chicken breasts to the skillet 4 at a time. Sear on each side until the chicken is golden, about 1 minute per side. Remove to a large baking dish. Repeat with the remaining breasts and set aside.

Add the onion and garlic and cook, stirring occasionally, until the onions are soft, about 5 minutes. Add the tomatoes, toss to combine and then follow with the balsamic vinegar and red wine and season with salt and pepper. Bring up to a bubble then reduce the heat and let simmer for 10 minutes. [Simmering the wine in this mixture does not reduce the alcohol content substantially.]

Pour the balsamic mixture over the chicken and place the pan in the top half of the oven for 10 minutes, or until the chicken has just cooked through. Remove from the oven, garnish with freshly chopped parsley and set into a prepared chafer.

katka27
25. okt 2009

parene knedliky z chleboveho cesta

ako mi to napisala kamaratka 🙂
zmrazene chlebove cesto z Kruger. Take 4 sulky tam boli.
Nechas to rozmrazit 1 sulok. Potom ho vymiesis a nechas kysnut.
A potom rozdelis na male kusky, trosku vykysnut a das naparit na 30 min. Neotvarat hrniec.
Dobru chut🙂

motylekmn
29. okt 2009

Kopiruju recept, ktery delala MAMACAT:
Butternut Squash Soup

6 tablespoons chopped onion
4 tablespoons margarine
6 cups peeled and cubed butternut squash
3 cups water
4 cubes chicken bouillon
1/2 teaspoon dried marjoram
1/4 teaspoon ground black pepper
1/8 teaspoon ground cayenne pepper
2 (8 ounce) packages cream cheese (Katka psala, ze meli doma jen malinko a i tak byla polevka moc dobra)

In a large saucepan, saute onions in margarine until tender. Add squash, water, bouillon, marjoram, black pepper and cayenne pepper. Bring to boil; cook 20 minutes, or until squash is tender.

Puree squash and cream cheese in a blender or food processor in batches until smooth. Return to saucepan, and heat through. Do not allow to boil.

hecuba
autor
7. nov 2009

Kuraci paprikas

1 kura
50 g masti (oleja, proste nejakeho tuku)
2 stredne cibule, nadrobno nakrajane
2 ocistene a na kolieska nakrajane papriky
1 vrchovata pol. lyzica mletej papriky
sol'
2 osupane a rozstvrtene paradajky
1 pol. lyzica muky
110 ml kyslej smotany

Kura ocistime a naporcujeme. Vo vacsom hrnci rozpalime tuk, pridame cibulu a uprazime dosklovita. Pridame jednu papriku, udusime domakka, primiesame mletu papriku a asi deci vody. Vsetko spolu premiesame a pridame kura. Kusy masa poobraciame, aby boli rovnomerne obalene paprikovo-cibulovou zmesou. Osolime a pridame paradajky. Prikryjeme a na miernom ohni dusime do makka. Vodu pridavame len, ked je to absolutne potrebne, aby kura neprihorelo.

Ked je maso hotove, opatrne (pozor, bude opadavat od kosti) ho vyberieme. Vyslahame muku s kyslou smotanou a troskou vody a prilejeme do stavy, ktora ostala v hrnci. Stisime plamen a dobre vymiesame, aby neostali hrudky. Ked omacka zhustne, pridame zvysnu papriku, vratime do hrnca kura a na miernom ohni este podusime asi 5 minut. Ak treba, dochutime.

hecuba
autor
21. nov 2009

Pohronska kapustnica
(4 porcie)

250 g bravcovych chvostov
400g bravcoveho kolena

(miesto horeuvedeneho masa, pouzivam cele balenie Bende kobasy)

sol
500 g kyslej kapusty
1-2 struciky cesnaku
rasca
mlete cierne korenie
20 g susenych hub
40 g masti
30 g hladkej muky
1 cibula
mleta cervena paprika
2 dl mlieka
1 dl kyslej smotany

Klobasu umyjem a dam varit do vriacej vody. Ked je polomakka, pridam scedenu a pokrajanu kyslu kapustu a vsetko spolu uvarim domakka. Uvarene maso vyberiem a pokrajam. Do kapusty pridam pretlaceny cesnak, potlcenu rascu, mlete cierne korenie, vopred umyte, namocene a vyzmykane huby (v mojom pridame cerstve huby), osolime a varim. Z masti (moze byt aj olej ale na masti je to chutnejsie), muky, pokrajanej cibule a mletej cervenej papriky pripravime zaprazku, ktoru rozriedime mliekom, vlejeme do kapustnice a spolu povarime. Do hotovej kapustnice vlozime pokrahjane maso a premiesame. Do kazdej porcie dame lyzicu kyslej smotany. Ja osobne tu smotanu zamiesame do kapustnice este v hrnci--do vychadnutej kapustnice, tak aby sa smotana nezgrcla.

hecuba
autor
4. dec 2009

Cokoladove (viedenske) venceky

(recept je slovensky, ale ja som ho postupne modifikovala, aby sa dal napiect v americkuch podmienkach)

200 g semisweet alebo sweet cokolady na varenie (alebo kto chce, tak moze pouzit kvalitnejsiu horku cokoladu)
200 g masla
3 zltky
6 lyzic praskoveho cukru
4 oz (120 ml) silnej ciernej kavy (uvarenej)
300 g all purpose muky
10 g prasku do peciva

Cokoladu si roztopime vo vodnom kupeli. Vymiesame zmaknute maslo s cukrom a kavou, pridame zltky, muku preosiatu s praskom do peciva a vlaznu cokoladu. Vypracujeme riedke cesto--hustejsie ako na palacinky, ale nie je to ziadne linecke cesto. Nplnime nim cukrarsky sacok s hviezdickovym nasadcom alebo cukrarsky lis a na plech striekame venceky. Mne sa osvedcilo vystlat plech pergamenom (voskovanym papierom na pecenie). Ked vytlacime cesto z lisu, hned sa prisaje na plech a nepohne sa, aj ked lis odtiahneme. Navyse z papiera sa tie venceky krasne lahko odlepuju. Ak sa cesto pri praci zacne prilis roztekat, treba ho na chvilu strcit do chladnicky. To iste plati pre venceky uz vytlacene na plechu. Pecie sa v rure vyhriatej na 355 F asi 10 minut. Niekto ich hotove a vychladnute este namaca spolovice do cokolady.

adusa
6. dec 2009

Vinove kolaciky:

300g muky (all purpose), 250g smetol (crisco myslim), 6 lyzic bileho vina.
Vecer zamiesit a rano vykrajovat. Este horuce obalovat v cukre zmiesanym s vanilkovym cukrom. Najlepsie pouzit co najmensie tvary na vykrajovanie.

motylekmn
11. dec 2009

Asi to tu je, ale porad se ptame na ty medovnicky, kopiruju:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940

Medovníčky do škôlky
(MEDOVNÍKY MÄKKÉ OD ZAČIATKU)

Cesto:160 g medu, 160 g kryštálový cukor, 120 g maslo (ja dávam Heru), 500 g hladkej múky, 1 kávová lyžička sódy bikarbóny,1 lyžička mletej škorice ,2 celé vajcia
Bielková poleva: 1 bielok 150-200 gr práškového cukru, citrónová šťava

160 g medu + 160 g kryštálový cukor + 120 g maslo nechám zovrieť v kastróle.

Do 500 g hladkej múky rozmiešam jednu kávovú lyžičku sódy bikarbóny a jednu lyžičku mletej škorice a vsypem do kastróla s medom a spol. a zamiešame.

Do nie úplne vychladnutej zmesi primiešame dve celé vajcia a cesto dobre vypracujeme. Necháme ho potom dve hodiny stáť, potom vyvaľkáme na 5mm a vykrajujeme.

Pred pečením potrieme rozšľahaným vajcom a pečieme cca 10 min pri cca 170-180 stupňoch.

zuzanka11
12. dec 2009

CEREALNE MUSLI TYCINKY

su vazne super, vcera som piekla a zjedla hned pol plechu potom som sa rozhodla to pred sebou skryt ale nepomohlo, uz mi ostali len 3 a malej to tiez velmi chuti. Namiesto marhuloveho dzemu som dala blackberry dzemik lebo je kyslejsi a ked som to dala na plech tak najprv rukou trochu poultapkavala a potom som to zakryla parchment papierom a valcekom rozvalkala, pekne sa to ubilo a drzalo v celku. Tu je link:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21055

anemesova
16. dec 2009

HVIEZDICKY

700 hladkej muky (all purpose odskusane 😉 )
2 hery ( ja tam davam unsweetened maslo)
stipka soli
250 ml slahackovej smotany ( ja tam davam pochutkovu sour cream)

Vsetko zmiesat, vykrajovat hviezdicky, oni v trube tak napuchnu, trubu neotvarat pocas pecenia aby nesplasli. Obalovat za tepla vo vanikovom alebo praskovom cukre.

JA robievam toto len z polovicnej davky lebo je toho strasne vela 😉

adusa
16. dec 2009

Stanglicky

Davam recept s linkom na MMB, aby bolo vidiet aj obrazky 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8315

hecuba
autor
19. dec 2009

Tvarohove pagace

25 dkg muky (moze byt aj all-purpose)
25 dkg tuku (ja davam 2 sticks of unsalted butter)
25 dkg tvarohu (ak nemate v obchode farmer's cheese, skus si vyrobit vlastny tak, ze velku flasu buttermilku vylejes do ohnovzdornej misy a das na noc do truby na najnizsiu teplotu, potom rano uz len precedis a nechas odkvapkat; ale skusala som to uz aj s precedenym cottage cheesom a bolo to OK)
1 vajicko
troska soli

Vsetko zmiesat a vymiesit hladke cesto (bude velmi lepkave). Dat na hodinu do chladnicky. Na pomucenej doske vyvalkat tak na 1-1 1/2 cm plat, malou formickou (stamperlikom) vykrajovat pagaciky. Pukladat na vymasteny (alebo papierom vystlany) plech, potriet rozslahanym vajickom a piect okolo 15 minut (az kym nezacnu ruzoviet) v rure vyhriatej na 380F.

mamacat
22. dec 2009

Magic Cookie Bars

1/2 cup butter, melted
1-1/2cup graham cracker crumbs (je to asi 15 crackerov)
14 oz can sweetened condensed milk
6 ounces semisweet chocolate chips
3-1/2 oz can flaked coconut
1 cup pecans, chopped

Directions:
Preheat oven to 350 degress. In a 9x13 baking pan, pour melted butter. Sprinkle graham cracker crumbs over butter then pour seetened condensed milk over the crumbs. Top with remaining ingredients. Bake 25 minutes. Cool. Chill in refrigerator for 2 hours. Cut into bars.

motylekmn
25. dec 2009

Joy, ja je delala letos nekdy v unoru naposledy - poprvy podle tohoto receptu a poprve se mi povedly... 😔 To je desne davno, ale my na ty omacky moc nejsme. Jestli jsem davala linku, tak jsem ji bud ztratila, nebo to bylo jen na fotku:
http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/329786...
Recept mam zkopirovany v mych e-mailech, vzdycky si to poslu sama sobe a v gmailu jsem to nasla.

Moje zmena - koupila jsem nejaky whole wheat French bread v Targetu a opravdu silou SPLACLA co to slo, aby to bylo hutnejsi, nakrajela az potom na male kosticky. Bez toho splacnuti se ten chleba jinak droli, neni to tak hutne jako ceske rohliky a testo nedrzi = knedliky by se vic rozvarely. A dala jsem tam toho hrozne moc (ne objemem jen na 3 krajicky, jak je napsane v tom receptu), myslim, ze tak pulku toho French bread? Nejsem si tim uz jista, ale uvidis, jak to bude vypadat, proste pridavej, az se Ti to bude zdat... To bylo poprvy, co se mi povedly, jinak se mi to vzdycky rozvarilo. A taky jsem do toho ty kosticky chleba nezamichala opatrne, ale opravdu jsem to michala docela dlouho. Nevypadalo to vabne coby testo, ale drzelo to pohromade ten knedlik. Pouzila jsem normalni all-purpose mouku, jinak si myslim, ze jsem se drzela toho receptu uplne presne:

KNEDLIKY (puvodni recept, viz upravy nahore!)
=======
2 pkgs. yeast
1 tsp. sugar
1/2 c. lukewarm milk
2 eggs, room temperature
1 tsp. salt
2 c. lukewarm milk
6 to 7 c. flour (all reg. or 1/2 can be coarse)
About 3 slices of bread, cubed (about 1/2 inches), French or regular

To prepare yeast, take a little of the flour (about 1 to 2 tablespoons) the sugar and the yeast and stir into 1/2 cup of lukewarm milk. Let rise about 5 minutes, will bubble up into a froth.

Meanwhile, put the rest of the milk into a large mixing bowl. Add the eggs, salt and the yeast mixture. Gradually add the remaining flour. Finally, add the bread cubes. Knead dough 8 to 10 minutes. Dough should be elastic. Put in a greased bowl and turn once. Cover and let rise until double, about 1 to 2 hours.
Have a large pot of boiling water. Add plenty of salt (about 1 to 2 tablespoons).

Cut the dough into 4 equal pieces. Knead each one a few times and work into oblong shapes (may need to dust with flour).

Boil 2 at a time in the pot for about 20 to 30 minutes turning several times. Test with toothpick for doneness, should come out clean. Immediately cut in half with a piece of thread to let steam escape. Cook last 2. When completely cooled, can be wrapped and frozen. Can thaw and heat in microwave to serve.

lyongirl
26. dec 2009

ahojte mamičky,
sorry, že sa vám sem miešam, ale chcela by som som vás poprosiť o nejaké recepty na rodinnú oslavu. Moja predstava je asi taká, že nejaký šalát, alebo niečo, čo sa podáva ako predjedlo, popr. nejaké chlebíčky s nátierkou akú nepoznáme, niečo také, čo tu na SK nepoznáme a samozrejme, aby sa tu suroviny dali zohnať. Ak mi niečo popíšete bola by som vám veľmi, preveľmi vďačná.
Ďakujééém 🙂
A ešte ma napadlo, hodilo by sa mi to v slovenčine, aby som si to nemusela dávať do prekladača 😀 😀 😀 a aby to bolo niečo, čo máte osvedčené a je to chutné.

lyongirl
29. dec 2009

to nikto nič? ☹