Vajíčka muchy na mäse

13. aug 2022

Stalo sa vám niekedy že ste to nechtiac zjedli ? Ja som si nevšimla a zjedla 🙄🙄 aj môj syn

anavixy
13. aug 2022

A ako viete že ste ich zjedli ked ste si to nevsimli? 🙊 nam zvyknu “zapľuť” jedlo pre mačku v miske 🙄 no vzdy je to na jednom mieste taky zhluk tych vajicok, ak ste to nasli na jedle, ja by som povedala, ze inde to nebolo, no moze sa stat… zaludocne kyseliny ich zabiju, nic sa vam nestane, ale urcite je to hnusny pocit 🥲

viestta
13. aug 2022

Iste, to mäso ležalo surové na vzduchu niekoľko hodín, už sa začalo rozkladať, smrdelo na päť honov, takže muchy do neho nakladali vajcia a vy ste ho potom s chuťou zjedli.

pribinak
13. aug 2022

Nerozumiem tomu ….píšeš že ste si ich nevšimli, tak ako vieš že ste ich zjedli?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela2202
13. aug 2022

Neboj....prežijete........😁😁😁.... v obchode tiež také dostaneš....len ho predtým vykúpu

autor
13. aug 2022

Normálne mi je na grc , nie práveže sme robí špagety a robila som kuracie mäso normálne surové bolo ok lenže sme sa najedli a kúsok sa zvýšil a bolo ešte teplé a ja som ho nedala do chladničky ale nechala von a muchy svine asi prišli a nakladali nevšimla som si a potom som si naložila nechtiac na tanier ale len zopár kusov napr syn ich ani nezjedol ale ktovie či nezamixoval do omáčky už tak mám strach aby jemu čosi nebolo dala som mu aj čierne uhlie

autor
13. aug 2022

Ja som si to všimla ale až neskôr na panvici totiž a hlavne všimol si to môj muž

janai1
13. aug 2022

Tak prv píšeš ze ich zjedol aj syn a teraz zas ze nie 🤦‍♀️
Nezakryvas panvice?

autor
13. aug 2022

@janai1 nie nezakryla som som zabudla 🙄 tak neviem či ich zjedol proste som mu naložila zopár kúskov on ich ale nezjedol ale zmiesal si s omáčkou na špagety a potom si naložil manžel a on si ich tam všimol

gleep1
13. aug 2022

@jabadabadu
@viestta
Zienky čo to tu píšete o rozklade? Veď muchy kladú vajcia aj na nepokazené mäso a dokonca aj na uvarene/upečené/vyprazene. Mne sa toto leto stalo že som spravila medailóniky, najedli sme sa, isla som uspať dcéru a keď som sa vrátila tak som našla na nejakom už spravenom mase vajíčka. Nezakryla som lebo dcéra bola už veľmi unavená a len som ju rýchlo zobrala nech ide spat a nemyslela na iné. Vyzerá to takto, ako na foto čo som našla na nete. Často veľmi nenapadne a človek čo si mysli že muchy kladú len na rozkladajúce sa mäso by to prehliadol a zjedol.. tak pozor na to🙂

akrobrab
13. aug 2022

Stalo sa mi podobne. Minuly rok v lete. Ja som si to vdakabohu vsimla a cely cerstvo navareny obsah hrnca letel rovno do kosa. Odvtedy mam z much v dome takmer fobiu - vzdy som ich vyhadzovala von, teraz ich okamzite zabijam. A vsetko zakryvam - tiez som si myslela ako @viestta a @jabadabadu, ze mucha vajicka nakladie len do pokazeneho, ale kde. 😖

autor
13. aug 2022

@gleep1 presne to takto vyzeralo

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. aug 2022

Proste sa stalo no , neuvedomila som si to nejako doma mám všetko prikryté momentálne sme na dovolenke takže tak a doma muchy nemám ale aj tak tu nemám ani pokrievky čo som pozerala čiže tak stalo sa bohužiaľ preto sa pýtam či sa s tým niekto stretol a či sa mu niečo stalo nepotrebujem otcenase zato že som to nezakryla

januska12323
13. aug 2022

Fuj, toto sa mi ešte nestalo. Asi by som sa dobre opila aby sa to všetko zabilo. 😁

marianarem
13. aug 2022

Podla mna to sice vyzera nechutne, ale nena sa co stat. Clovek nevedonky poje vselico, aj cerviky, aj drobny hmyz. Ja neviem ci som zjedla vajicka, ale parkrat sa mi stalo ze som jedla maliny rovno z krika a az pri prehltani som si vsimla, ze tam bola drobna muska. Nic sa nestalo.

gleep1
13. aug 2022

@jabadabadu tak tých 10 minút, mozno menej čo som dala dcéru do postele nie je pol dňa a už som si všimla vajíčka. To že ty si taká šikovná a všetko zješ alebo odložíš, to je pre teba plus. Ja taká nie som, mám niekedy toho veľa a bohužiaľ keď neviem kde mi hlava stojí tak sa stane aj to že nechám nezakryté maso na sporáku. Vďakabohu ale viem že tam môžu byt vajcia a skontrolujem si to potom. Ty to vedieť nemusis, ale už vieš tiež. Tak nabudúce keď niekto povie že mal v mäse mušie vajcia, nemusis sa čudovať že konzumuje mäso v štádiu absolútneho rozkladu 🙂
Každopádne autorka, vo vajciach much žijúcich na svk nie sú parazity a nemá sa vám čo stat. Je to len nechutne.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
13. aug 2022

Nič sa vám nestane nepanikar

betulinka1
13. aug 2022

Nic sa vam nestane. Mate bielkovinu naviac 😉

autor
13. aug 2022

Ďakujem krásne baby 💗💗💗💗💗

levantinka
13. aug 2022

V bruchu mas take kyseliny, ze to by museli naklast musaci mutanti aby to prezilo 😄

kavicka12
8. sep 2022

Ahoj tak ako nič ti nieje?😁ja teraz stresujem lebo môj 4 r.syn zjedol polievku v ktorej už boli dve muchy😱😰Bol u babky na guláš no neviem čo robiť teraz

autor
9. sep 2022

@kavicka12 nie nič ❤️ nič mu nebude

angelous1991
9. sep 2022

@viestta to nie je pravda mne to urobili na šunku čo sme zabudli na linke cez noc … nemusí to byt nutne rozkladajúce . Samozrejme ak sme teda nekúpili zlu šunku 😃