Zaujímavé názvy na detské pomazánky

vladkapri
19. okt 2023

Ahojte dievčatá 🙂
Viem, že vy mamičky aj nemamičky, viete pomôcť vo všetkom 🙂

Potrebovala by som zaujímavé názvy na detské pomazánky.
Jedná sa mi o to, aby to detičky ochutnali a nie hneď povedali fuj 🙂
Viem, že názov vždy detičky upúta.

Cibuľová - detský názov
Zelerová - detský názov
Mrkvová - detský názov

Každej pošlem srdiečko 🙂

anjelicek26
19. okt 2023

Neviem, aky nazov by som musela dat zelerovej natierke, aby to dieta uputalo, uz ta vona je na zabitie 😵

Kludne daj zbojnicka - kuzelna - piratska - polovnicka (zelena)... chod uplne mimo surovin...

uriva
19. okt 2023

Ahoj, na mrkvovú mi napadla, že Zajačikova nátierka.

vladkapri
autor
19. okt 2023

@anjelicek26 tá zelérová ani necítiš,že je ak máš správne suroviny v nej 😘

uriva
19. okt 2023

A ešte mi napadlo, možno aj k tej zelerovej ako píše @anjelicek26, že moje dieťa majú v škôlke "neobľúbené jedlá" pomenované podľa rozprávkových postavičiek. Napríklad špenátové halušky volajú že Shrekove a tie deti ich fakt milujú. To by možno aj tú zelerovú nátierku ozvláštnilo. A pri cibuľovej detto - nejakou postavičkou to pomenovať aj keď nebude mať súvis. Neviem, napr. Elisina pomazánka - stačí už len to, že je biela. Alebo Snehulienkina.

a_alexandra_a
19. okt 2023

Tak podľa mňa deti upúta vizuálna stránka (viď. nižšie) a nie názov. Môžeš dať názov hoc aký, ak to nebude na prvý pohľad pre ne zaujímavé, vykašlú sa ti na to.

vladkapri
autor
19. okt 2023

@a_alexandra_a no to ide do školy a nie do škôlky,takže to bude také rýchle na ochutnávku 🙂

pribinak
19. okt 2023

My sme mali v škôlke špenátovou že Srekova, vajickova bola kuriatkova a mrkvova bola
cililing

rusalinka
19. okt 2023

@vladkapri do školy pre aké veľké deti?
ak sú to malé deti, tak podľa toho, čo ich práve zaujíma - pokémoni, minecraft, elsa anna, shrek ... proste podľa názvov rozprávok a toho, čo teraz u detí fičí.

Ak ôsmaci, alebo stredoškoláci:
Cibuľová - zaplačeš
Zelerová - bloody mary (daj tam paradajku navrch)
Mrkvová - neoslepneš ... 🙂

svetlonos
19. okt 2023

U nas volame zelene jedla - lrokodilove 😁 Take soenatove vafle - krokodilove vafle.

luccija
20. okt 2023

@vladkapri ako sa robí zelerova?🙂

vladkapri
autor
21. okt 2023

@luccija zeler,jablká,smotanový syr,jogurt. Syr s jogurtom vymieňať pridať postrúhany na jemno zeler aj jablka. Pridať soľ a zamiešať ;).