3 mesiace som nedostala rodičovský

vavrova1334
22. apr 2013

ahojte,potrebovala by som poradiť.Takže budeme mať už tri roky,, Keď sa mi malý narodil,, mala som české občianstvo s trvalym pobytom v čechách,ale žila som na SR s prechodným pobytom, požiadala som si počas tehotenstva ako česka o príspevky v čechach tie mi boli zamietnuté z uvedením dovodu,že nežijem v čechach tak enmam nárok,že si mam žiadať na územi SR,kde sa nachádzam priebežne. Bohužial na príspevok pri narodeni mi narok ani nevznikol tych 865e aspo ntak to bolo v roku 2010 lebo som tu nemala trvaly pobyt,, a ako česka som sa vtedy nemala k nemu ani ako dostat len tak, neskor som ziskala aspon rodičovsky príspevok ktory mi spetne aj doplatili.V roku 2011 som si ako česka znovu žiadala o príspevky tie mi už uznali a konečne som ako česka brala rodičovsky z čiech.Lenže v čechach zase padla v roku 2012 vlada presne kedy neviem dost veci sa im tam pomenilo a v roku 2012 v oktobri mi prišlo vyhlasenie že mi rodičovsky zase odoberaju,lebo tam opet nežijem,,, ma skoro porazilo, tak konečne som už ale mala možnost mat trvaly pobyt na SR ,než som to všetko na cudzineckej policii vybavila to trvalo tri mesiace,, a rodičovsky mi začali vyplacat až v januari 2013 ale to som bola nutena podpisat,že si nebudem žiadať spetne doplatenie z čiech,lebo už som nemala financie tak opetovne behat po uradoch a nahanat ich tam,, nakolko som to riešila celu tu dobu a už mi proste došli peniažky do minusu,,tak som to podpisala, teraz som to ratala a všeho všudy mi chybaju porodne sa rok 2010 ,,a 3 mesiace rodičovskeho čo je dalšich 670e.. ktore mi už nikdy nikto nevrati,, neda sa s tým predsa len čosi robiŤ ? dokonca ma upodozrievali že poberam matersku z oboch štatov tak počas tych troch mesiacov som musela doložit cez 20 papierov z obochrepublik,že skutočne nič take nerobim,že sa to ani neda,, nakoniec ma nahanali už na uplnch absurditach,, ako je komunalny odpad v čechach a na SR,, okrem toho vediem sudne konanie na slovensku a na podatelni sa jedna uradnička vyjadrila,že to už je sila čo sa tu v tej bananovej republike deje,, že nejaka ciganka pride a nevie ani s kym to ma,, a nema so socialnymi davkami žiadny problem a obyčajna mamička ako ja čo sa snaži pre maleho mat slušne korunky ako sa patri už pomaly tri roky,, tak jej urady ešte robia naprieky s komunalnym odpadom,, a roznmi nezmyslami ,,prišla osm tak o nemale peniaze dokonca samotne vybavovanie ma stalo dalšich 150e.. rodne listy no proste taky wietnamec pride a ma pokoj a ja čo som cel život vyrastla na SR a mam matku slovenku,, mi povedia policajti hold ročnik 86 ma vyhradne určene občianstvo po otcovi čo je česke a bohužial potom su ludia čo maju taketo problemy,, ale sakra kto mi vrati peniaze,strateny čaas a nervy,ktore už nemam,, šak som z toho ostala normalne na liekoch,,, a to mi kto zaplati,,,

lenkasalayova
22. apr 2013

Ahoj, a už má malý tri roky? Pretože rodičovský sa poberá iba do troch rokov. Akonáhle dovŕši dieťa 3 roky rodičovský Ti prestanú posielať. Tým, že si podpísala ten dokument si sa asi pripravila o tie dávky, ktoré spomínaš a tie Ti už asi nikto spätne nezaplatí. To by si musela dokázať. Na Slovensku sa Ti to asi nepodarí lebo toto je s prepáčením sprostý štát.

vavrova1334
autor
22. apr 2013

no už mi vyplacaju rodičak,,, len veru hej no oni ma tak fingovane donutili bud si budem žiadat o doplatenie ale naprv prid doplatenie až po preukazani kolko mi doplatili mi až začnu zase vyplacat rodičak alebo im podpišem ,že mi nemusia doplacat a daju slžny rodičak a začnu mi opat platit rodičak hned,hnusno povedane CCA asi 8 dni potom čo som to podpisala,, mi spravil uzavierku a dalši tyžden mi už zase prispevky všetky nabehli na učet,, musela som to podpisat lebo šak ma nechali od 16oktobra až do 16 januara bez penazi uplne,to nepočitam vianoce ,novy rok.zratam to dokopy pripravili ma o no o 1220e niečo mi aspon vratila neskor k porodnemu CZ republika ale tiež sami podarilo vyboxovat len čosi,,, inak by ta suma o ktoru ma pripravili bola ešte večšia,, na silu som si sem dala trvaly pobyt a trošku na silu sa budem aj vydavat skrz toto občianstvo,, aby som ako slovenka žijuca tu 20rokov mala konečne aj slovensky OB ako sa patri,,, ale tak aj sa lubime samozrejme vdaka bohu,keby neni priatela som na psychiatrii,,,a už nechceme pri dalšom dietati zažit taketo peklo,,,, ma to mrz len skrz to dala by som to aspon do novin,keby viem ako bo velmi silno citim,že niekde je zase nejaky zakon nedomysleny,, a skoro nas tym pripravili poviem to hlupo ale aj o život,, lebo boli dni kedy som bola na dne,, ako je toto vobec na svete možne,,, ked som stratala ciganky som im zavidela,že im sa take niečo nestane,, oni nemaju na to ani pomyslenie a ja sa od vtedy bojim každy mesiac či pride rodičovsky alebo nepride,, mavam nočne mory a ako vravim,, beriem lieky aby som sa kdesi nezosipala ,bolo to vbavovanie aj dost fyzicky naročne,, a moj priatel mi nemohol pomahat musel pracovat aj cez sviatky aby sme z jedneho prijmu traja prežili,, bohužial sme prišli aj o podnajom,,, ale tak šak ja mam chalupku,,, naštastie mame kde strechu nad hlavou.

vavrova1334
autor
22. apr 2013

pardon som sa tak zapisala do toho,že su tam male preklepy,, až ked som to podpisala mi začali opet vyplacat rodičovsky prispevok,,, a myslim, si že som jedina mamička v republike ktora tu realne a legalne žije,, ktora tu študovala a veru aj pracovala,, a cez to všetko na porodne aj ked som rodila v trenčine mi nikdy narok nepriznali,, neskor mi z čiech poslali doplatok 400e a to je polovica so SR porodneho a o dva roky neskor ma SR pripravi celkom o rodičovsky prispevok na necele 4 mesiace a zrazu ked podpišem že nebudem žiadat doplatky mi rodičak začnu zase platit ako sa patri,, ešte mame pred sebou maj ,jun,a jul to je dalšich 660e a nejake drobne,, tak dufam,že toto nam už nezoberu,človek ma plany a ani ich nemože zrealizovat,,, pre toho maleho a pritom aj to som tu chcela spomenut lekarsku dohliadku a socialne zabezpečenie pre maleho mame v maximalnom poriadku,dietatko nikdy nebolo chore,,nikdy nepreukazalo nejake tyranie či ine nezmysly,, a vždy bolo o neho z laskou postarane,, ved je to moje všetko,,, a cez to všetko som prišla o rodinne davky a prispevky a to som ani neni vydata,, a žili sme na podnajme,, no proste prežila som si dost velku ujmu na zdravi zkrz toto a aj to nas hneva,, kto mi lieky preplati ,,zase si len na mne zarobia,, že som to psychicky a fyzicky neustala tento teror,, čo si moje spolužiačky tiež mamičky nevedia ani predstavit,, dokonca podaktore ani neveria,že sa to naozaj da,, že takyto system existuje,,,