Ak sa zamestnám a dám dieťa do jaslí patrí mi rodičovský príspevok?

gerci90
6. nov 2011

Dobry den milé mamičky mam otazku ..dcérka ma dva roky (v januari) a rozmyslame nad jasličkami..ak by sa mi podarilo najst nejaké zamestnanie, a ak nie aj tak by sme chceli nech už nastúpi do jasli keďže škôlka este u nas také male deti nebere...chcem sa opytat co som počula u nás v MT su jasle dost dráhe(koľko platite vy )?? a neviem ci mi nato vôbec aj RP stačí... a ci mi ostane rp aj kde už budem zamestnaná a dieta bude v jasliach????ci potom strácam nárok poberať rp? a niekde som zasa citala že pokiaľ je dieta v jasliach sa zvyšuje RP že sa to zanasa na UPSVR že kolko sa platí a potom sa zvyšuje...!!!
Neviem o tom vôbec nič ak mate stým skúsenosti alebo informácie vďaka za odpoveď.... :O) hádam som dobre vysvetlila co chcem vediet 🙂 pekný deň..

vefi89
6. nov 2011

@gerci90 možno ťa oklamem, ale ja mám vedomosť, že ak je dieťa v jasliach, alebo škôlke, máš RP, a štát prepláca náklady na jasle/škôlku do 240 € pokiaľ to zdokladuješ, a samozrejme o to požiadaš...
(ale je dosť možné, že žijem v inom svete 😅)

janka_pn
6. nov 2011

mozno sa aj ja mylim, ale nemala by si potom narok na rp, lebo by si mala narok na na to preplatenie nakladov za jasle, co musis zdokladovat. mozes si teda vybrat TO alebo TO. oboje plati do 3 rokov dietata bez ohladu na to, ci pracujes 😉.

eis4
6. nov 2011

ja pokial viem tak ak robíš,stačí na dohodu tak ti jasličky preplatia do nejakej výšky neviem presne ale asi to bolo vyše 200 eur. a to bude vlastne to zvýšené RP. ale ked nerobíš a bude chodiť do jasličiek tak to neviem, vtedy nepreplacaju a nedostaneš asi ani RP ale to si len ja myslím. 🙂
ja tiež rozmýšlam že ked bude mať malá 2 roky tak ju dám do jasličiek aby bola medzi detmi, ale neviem ako to bude z robotou, ja si možem hladať len na 4 hodiny- max 6 hod, lebo by mi ju nemal kto vyzdvihnuť ☹

evka4
6. nov 2011

ak nastupis do zamestnania pred dovrsenim 3. roku dietata, tak mas narok bud na
rodicovsky prispevok vo vyske 190 eur
alebo
prispevok na jasle vo vyske 230 eur mesacne.
mozes si vybrat, co ti vyhovuje, akurat pri tom prispevku na jasle budes musiet UPSVR mesacne alebo kvartalne zdokladovat, kolko si na jaslicky minula.
ja zijem v BA a tu stoja sukromne jaslicky spolu so stravou okolo 400eur, statne neviem, kolko stoja.

mirka907
6. nov 2011

tak ako pise evka4 + ten prispevok ti vyplatia podla toho kolko zdokladujes ze ta jasle stoja avsak max do vysky 230 eur...Ak robis na dohodu na prispevok nemas narok...vtedy dostavas RP...u nas v KE stoja jasle od 230 ....

mata1976
6. nov 2011

mas len 2 moznosti - prispevok na starostlivost o dieta, co je max. 230 EUR alebo RP. Statne jasle su ovela lacnejsie, sestra berie RP a este jej aj ostane. Mna jasle stoja 265+2EUR strava na den takze sa mi 'oplati' brat prispevok na starostlivost.

dorrottka
28. dec 2011

Mám jasličky v BB takže : 230eur vyplatia na základe príjmového dokladu o zaplatení faktúry z jaslí alebo nejakého zariadenia, ktoré dieťa navštevuje. Podmienkou ale je, že matka musí pracovať - to preukazujete pracovnou zmluvou alebo Dohodou, proste - pracovať. Ak matka nepracuje, dostane len 190eur a tie moze dať teda kde chce - može byť ona doma a dať dieťa do jaslí - nic nemusí dokladovať, len proste dostane od státu menej eur.

dominoo
16. jan 2012

ja by som sa chcela opýtať či do tých jasli môže ist napriklad len na dva mesiace alebo tam musí chodít určitý čas napr. polrok. mam moznosť dat dietatko do jaslí na dva mesiace a potom mam zabezpečenu oper.ale neviem či ten štát prepláca aj vtedy alebo su tam nejake podmienky. dakujem

zuzinka1982
5. jún 2013

.