Ak si založím živnosť ostane mi materská?

dankajanka1
3. jan 2011

potrebovala by som poradit.... v marci 2010 sa mi narodila dcerka...momentalne poberam rodicovsky prispevok..... v marci 2011 planujem zacat podnikat... neviete mi poradit,ako je to s poberanim rodicovskeho pripevku? ostane mi? alebo nie? a dalsia otazocka... keby som neskor chcela pracovat v statnej materskej skolke ako ucitelka,mozem? aj ked budem mat tu zivnost? velmi mi pomozete s odpovediami....dakujem vsetkym.... pripadne,ak mi date link,kde o tom pisu....dakujem 😀

droby
3. jan 2011

ahoj, po novom schvalili ze popri poberani rodicovskeho prispevku mozes mat prijem zo zivnosti ( ako je to pri materskej to neviem, na socialke mi tvrdili ze nevidia problem ale ista si pani nebola)
ci uz mozes alebo nemozes pracovat ako ucitelka na zivnost je na zamestnavatelovi, s tym ti neporadim,
viem ze aj v skolstve sa pracuje na zivnost, zalezi ci ti tu moznost ponukne konkretny zamestnavatel, pre neho je to ale len a len vyhodne mat "zamestnanca" na zivnost.
Ten zakon o RP a zivnosti, ma platit od 1.1.2011

takyna
3. jan 2011

Podla noveho zakona o rodicovskom prispevku mozes pracovat 🙂 je jedno ci ako zivnostnik ci ako zamestnanec, narok na rodicovsky mas aj nadalej 🙂
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi...

ela2710
4. jan 2011

ano rodicovsky ti ostane, ale materska asi nie, kedze matersku mas od svojho zamestnavatela, a tym, ze ides robit na zivnost, tak ti ten zamestnavatel podla mna matersku platit nebude. je rozdiel praca pri rodicovskom prispevku a praca pri materskej, kedze rodicovsky mas od statu a matersku od zamestnavatela