Aká bude moja materská pri druhom dieťati?

lama25
19. jún 2020

Maminy, chcem sa spýtať, poberam rodičovské, syn ma 22 mesiacov. no pred týždňom som zistila, že čakáme druhé bábätko.. chcem sa spýtať, budem mať nárok na materské vo výške 75%z HM ako to bolo pri prvom??
ďakujem pekne 😉

andulka1988
19. jún 2020

Ak ste este zamestnana tak ano,ale ak vam pocas rd skoncil prac.pomer tak nie

fokuska
19. jún 2020

@lama25 Z toho co si napisala nevieme ci budes mat narok.
Potrebujes mat aspon 270 dni nemocenskeho poistenia za posledne dva roky pred porodom a zaroven mat stale aktivne NP alebo byt v ochrannej lehote.
Takze otazka:
- stale si zamestnana, teda ti trva pracovny pomer?

@andulka1988 Ak jej skoncil PP pocas rodicovskej a v tom case uz bola tehotna, tak narok moze mat.

lama25
autor
19. jún 2020

@fokuska pracovný pomer mi stále trvá

evkakozickova
19. jún 2020

@fokuska ináč aj mňa by to zaujímalo čiže ak rodič poberal materskú a potom prešiel na rodičak a je stále zamestnaný tak pri druhom dieťati narodeného do troch rokov od prvého ma nárok na materskú v tej istej výške akú poberal ?

lama25
autor
19. jún 2020

@evkakozickova presne!!! ste to super napísala áno toto ma zaujíma a na to som sa pýtala, len som to tak dobre nenapísala

evkakozickova
19. jún 2020

@lama25 aj mňa to zaujíma lebo tiež čakáme bábo a náš má dva roky

ajka0207
19. jún 2020

@evkakozickova ano mas narok, pripadne ak vam napr zvysuju platy pausalne kazdy rok, tak mozes mat aj vyssiu matersku pri druhom

evkakozickova
19. jún 2020

@ajka0207 super a ešte jedna otázka materskú budeme poberať až keď prvý syn bude mať tri roky ? Čiže skončí jeho rodičovský a budeme vybavovať matersku alebo hneď ako sa to druhé narodí

ajka0207
19. jún 2020

@evkakozickova nie, poberat matersku budes sest alebo osem tyzdnov pred porodom druheho dietata. Narok na rodicovsky na starsie dieta ti tymto dnom zanikne.

evkakozickova
19. jún 2020

@ajka0207 aha chápem a ďakujem veľmi pekne 😊

evittam
19. jún 2020

@lama25 Ak PP trva ako pises mas nárok na dalsiu MD. Nesmie byt nižšia ako prva ale moze byt vyssia-zalezi aky predpokladany príjem potvrdi zamestnavatel