Ako funguje vyplácanie rodičovskej a materskej, ak prestupujem v strede mesiaca? Ďakujem Vám veľmi

ninka2323
28. sep 2019

Dobrý deň, chcem sa informovať ako to funguje keď mám dvojičky a materská mi končí presne 20.10. vlastne dostanem peniaze iba za tých 20dni?a rodičovský až 15.11.? A tých 10dni v októbri nevyplatia? Kedy cca mám ísť žiadať o rodičovský, riešim túto situáciu prvý krát, ďakujem Vám za informácie pekný deň prajem ♥️ 🍀

monique17
28. sep 2019

Dostaneš celý rodičovský aj za október, a za 20 dní v októbri dostaneš aj materskú. Vybaviť si to môžeš najskôr vtedy keď si materská skončí, pretože potrebuješ potvrdenie od socialnej poistovni o poberani materskéj dávky a to ti dajú najskôr 21.10 - ale dá sa to vyžiadať aj telefonicky, prípadne cez dotazník na stránke SP. A keď ti to pošlú pôjdeš si na úrad práce požiadať o rodičovský. Na podanie žiadosti máš myslím polroka - vyplatia to aj spätne potom od dátumu nároku na rodičovský , teda v tvojom prípade od 21.10. Ak som nebola zrozumiteľná, kľudne napíš IP :D

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 peniaze na MD ano za 20 dni a od 21.10.vybavit rodicovsky hned po 20.oktobri si ist vybavit potvrdenie do Socialnej poistovne o skonceni materskej a s tym na Urad prace a vybavit rodičovsky prispevok....rodičovsky prispevok vyplatia v novembri aj za cely oktober plnu sumu cize budes mat plny rodicak+materska a 20 dni

ninka2323
autor
28. sep 2019

Ďakujeme Vám vopred za dané informácie, takže pochopila som to tak, že 21.10. vybavím zo sociálnej ukončíme materskej to zanesiem na upsvr s tým ze v októbri dostanem korunky iba za tých 20dni, a v novembri mi spätne dajú korunky aj za október plus november? Ako keby dva rodicaky? Ešte raz veľká vďaka všetkým

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajsha123
28. sep 2019

Aj materské aj rodičovský sa vyplacaju mesacne pozadu. Ako pisala evamatek77. Tzn.ze matersku za september v októbri dostaneš. Za október 20 dni dostaneš v novembri. Toto máš isté. A rodičovský dostaneš podľa toho, ako rýchlo to stihneš vybaviť. Ak by si napr.cakala a zo SP si vyžiadas potvrdenie tak, že ho povedzme 30.10 odnesies na Urad prace..., tak to uz nemusia spracovať do uzavierky a davku za október a november naraz dostaneš az o mesiac neskôr, tj.v decembri. Samozrejme, závisí od ľudí na úrade, akí sú ochotní, a koľko majú práce.

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 takto.....v oktobri dostanes matersku plnu davku za september vyplaca sa dozadu....ten narok co mas do 20.10.-20 dni dostanes v novembri....plus
rodicovsky dostanes v novembri ale je to oktobrovy narok lebo sa tiez sa vyplaca pozadu a celu davku 220,....centy si nepamatam....
cize v novembri budes mat celu sumu rodicovskeho plus 20 dni materskej davky☺ no a potom uz pokracujes len v rodicaku cize v decembri uz bude len rodicak....
rodicak sa vyplaca tiez pozadu takze ked ti dieta/deti budu mat tri roky 15.3.napriklad tak dostanes posledny v aprili☺

ninka2323
autor
28. sep 2019

@jany149 ďakujem neskutočne moc, detajlne, po lopate ❤️🍀pekný deň 🍀 😘

majulkap
28. sep 2019

@ninka2323 a od kedy si na materskej? Lebo ja mam tiež dvojičky a neviem presne kedy v októbri mi končí materska

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 nie je zac....uz som to absolvovala 2krat tak nieco viem poradit.....pekny den a detičkam a celej rodine vela zdravícka.....

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 a teda najlepsie je ist hned 21.10 ak je to pracovny den do Socialnej poistovne hned odtial aj na urad prace potom by to mali stihnut vyplatit v novembri...aspon dufam ze nebudu taki pomali....keby ti koncila materska 29teho a vsetko vybavovala 30teho to uz by som si velmi nedufala ze pridu peniaze v novembri ale takto by sa to malo stihat....
s prvym dietatom mi tiez koncila materska 21.1 a sla som hned vybavova na druhy den a vo februari som dostala rodicak