Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako funguje vyplácanie rodičovskej a materskej, ak prestupujem v strede mesiaca? Ďakujem Vám veľmi

ninka2323
28. sep 2019

Dobrý deň, chcem sa informovať ako to funguje keď mám dvojičky a materská mi končí presne 20.10. vlastne dostanem peniaze iba za tých 20dni?a rodičovský až 15.11.? A tých 10dni v októbri nevyplatia? Kedy cca mám ísť žiadať o rodičovský, riešim túto situáciu prvý krát, ďakujem Vám za informácie pekný deň prajem ♥️ 🍀

monique17
28. sep 2019

Dostaneš celý rodičovský aj za október, a za 20 dní v októbri dostaneš aj materskú. Vybaviť si to môžeš najskôr vtedy keď si materská skončí, pretože potrebuješ potvrdenie od socialnej poistovni o poberani materskéj dávky a to ti dajú najskôr 21.10 - ale dá sa to vyžiadať aj telefonicky, prípadne cez dotazník na stránke SP. A keď ti to pošlú pôjdeš si na úrad práce požiadať o rodičovský. Na podanie žiadosti máš myslím polroka - vyplatia to aj spätne potom od dátumu nároku na rodičovský , teda v tvojom prípade od 21.10. Ak som nebola zrozumiteľná, kľudne napíš IP :D

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 peniaze na MD ano za 20 dni a od 21.10.vybavit rodicovsky hned po 20.oktobri si ist vybavit potvrdenie do Socialnej poistovne o skonceni materskej a s tym na Urad prace a vybavit rodičovsky prispevok....rodičovsky prispevok vyplatia v novembri aj za cely oktober plnu sumu cize budes mat plny rodicak+materska a 20 dni

ninka2323
autor
28. sep 2019

Ďakujeme Vám vopred za dané informácie, takže pochopila som to tak, že 21.10. vybavím zo sociálnej ukončíme materskej to zanesiem na upsvr s tým ze v októbri dostanem korunky iba za tých 20dni, a v novembri mi spätne dajú korunky aj za október plus november? Ako keby dva rodicaky? Ešte raz veľká vďaka všetkým

evamarek77
28. sep 2019

@ninka2323 v oktobri dostaneš MD za september, za tých 20 dní + rodičovský príspevok dostaneš v novembri, samozrejme ak to hneď aj vybavíš

ajsha123
28. sep 2019

Aj materské aj rodičovský sa vyplacaju mesacne pozadu. Ako pisala evamatek77. Tzn.ze matersku za september v októbri dostaneš. Za október 20 dni dostaneš v novembri. Toto máš isté. A rodičovský dostaneš podľa toho, ako rýchlo to stihneš vybaviť. Ak by si napr.cakala a zo SP si vyžiadas potvrdenie tak, že ho povedzme 30.10 odnesies na Urad prace..., tak to uz nemusia spracovať do uzavierky a davku za október a november naraz dostaneš az o mesiac neskôr, tj.v decembri. Samozrejme, závisí od ľudí na úrade, akí sú ochotní, a koľko majú práce.

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 takto.....v oktobri dostanes matersku plnu davku za september vyplaca sa dozadu....ten narok co mas do 20.10.-20 dni dostanes v novembri....plus
rodicovsky dostanes v novembri ale je to oktobrovy narok lebo sa tiez sa vyplaca pozadu a celu davku 220,....centy si nepamatam....
cize v novembri budes mat celu sumu rodicovskeho plus 20 dni materskej davky☺ no a potom uz pokracujes len v rodicaku cize v decembri uz bude len rodicak....
rodicak sa vyplaca tiez pozadu takze ked ti dieta/deti budu mat tri roky 15.3.napriklad tak dostanes posledny v aprili☺

ninka2323
autor
28. sep 2019

@jany149 ďakujem neskutočne moc, detajlne, po lopate ❤️🍀pekný deň 🍀 😘

majulkap
28. sep 2019

@ninka2323 a od kedy si na materskej? Lebo ja mam tiež dvojičky a neviem presne kedy v októbri mi končí materska

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 nie je zac....uz som to absolvovala 2krat tak nieco viem poradit.....pekny den a detičkam a celej rodine vela zdravícka.....

jany149
28. sep 2019

@ninka2323 a teda najlepsie je ist hned 21.10 ak je to pracovny den do Socialnej poistovne hned odtial aj na urad prace potom by to mali stihnut vyplatit v novembri...aspon dufam ze nebudu taki pomali....keby ti koncila materska 29teho a vsetko vybavovala 30teho to uz by som si velmi nedufala ze pridu peniaze v novembri ale takto by sa to malo stihat....
s prvym dietatom mi tiez koncila materska 21.1 a sla som hned vybavova na druhy den a vo februari som dostala rodicak