Ako je to s tehotenstvom vo Švajčiarsku?

zuzi163
30. jún 2014

ahojte 🙂 žijem vo švajčiarsku s priatelom vyše 2rokov,ja som teraz prisla o pracu a som tehotnha,priatel stale pracuje,cakame prve dietatko,preto neviem ako a co mam robit,ako je to tu s poistkami,poplatkami,materskou a všetko okolo toho..poradte mi prosím 🙂 dakujem

littlebutterfly
1. júl 2014

Ahojky 🙂 poistovna ti hradi vsetko co sa tehotenstva tyka..prehliadky niektore lieky vitaminy....dietatku sa robi poistka este pred narodenim..ked som bola v 6 az 7 mesiaci sme nasu dcerku poistovali my 🙂 materska je tu tusim len par tyzdnom ale o tej neviem viac kedze som zatial nepracovala...porodnicu si vyberas okolo 32 tt a zahlasuje ta do nej tvoj gynekolog on posiela tvoje papiere do nemocnice...nemocnicu si ale vyberas ty...z nemocnice ti pridu papiere nieco treba vyplnit a obratom im poslat nieco donesies so sebou do nemocnice 🙂 v nemocnici je to luxus :D vacsinou si v nemocnici s dietatkom 4 dni ale staraju sa o teba velmi dobre...ja som pred tyzdnom odtial prisla a sestricky boli mile ochotne vzdy usmiate 🙂 ak chces mozes si vybavit hebammu ktora ku tebe po prichode z nemocnice pride domov...sko troluje teba aj babo poradit ti odpovie ti na otazky. Tiez ju preplaca poistovna 🙂 pri odchode z nemocnice treba babo zarehistrovat v nemocnici aby vystavili "rodny list" ale to ti povedia vsetko...ak chces kludne sa pytaj ak ti nieco napadne 🙂 mam to cerstvo absolvovane :D inao kde vo svajciarsku ste? Aa gratulujeem k tehotenstvu 🙂)