Ako urobiť, aby mi pokračoval pandemický rodičovský príspevok?

nicolletaantusova
29. aug 2021

Dobrý deň. V októbri dovŕši dcérka tri roky a ja by som sa mala vrátiť naspäť do prace. Z rodinných dôvodov však nenastúpim. Ako to urobiť tak aby mi pokračovať pandemicky rodicak? Na ten má matka natal ak nemá žiadny další príjem, čo by som ja nemala. Musí dat zamestnávateľ výpoveď mne alebo môžem dat aj ja. A kedy ešte pred nástupom alebo až v októbri keď dcérka dovŕši tri roky? Na úrad prace sa hlásiť ako nezamestnaná nechcem. Zdravotnú poisťovňu by som si platila na vlastne náklady.

Dakujem za odpovede

andreakotesova
29. aug 2021

Budeš mať nárok na podporu, t.j. nebudeš mať nárok na pandemicky RP.

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@andreakotesova i keď nebudem evidovaná na úrade prace?

nikyball
29. aug 2021

@nicolletaantusova nevybabres s tým nijak 🤣🤣🤣

loginexistuje
29. aug 2021

nemusis sa hlasit na urad prace to nie je povinnost ale pandemicky aj tak nedostanes

belllinka
29. aug 2021

A preco nechces podporu?

loginexistuje
29. aug 2021

a poopravim ak matka nema narok na iny prijem ci davku a to ty mas

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@nikyball ja s ničím nechcem vybabrať, ver mi radšej by som bola v práci…

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@belllinka ešte som sa na to neinformovala ale myslím si že je to menej peňazí ako rodičovský príspevok. Veľmi v tomto chodiť neviem na úrade práve som nikdy evidovaná nebola, vždy som bola zamestnaná. Vyskytli sa však problemi ktoré mi momentálne nedovoľujú opäť nastúpiť do prace na nejaký čas a tak zistujem či zostanem bez príjmu alebo mám na rok aspoň pokračovať v tom rodicaku

marci77
29. aug 2021

@nicolletaantusova a keby ste isli na pandemicku OCR po skonceni rodicovskej?
dieta bude chodit do skolky?

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@loginexistuje ja som si myslela že dávka v nezamestnanosti sa vypláca iba vtedy ak je nezamestnaný evidovaný na úrade prace

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@marci77 áno dcérka bude chodiť do skolky

loginexistuje
29. aug 2021

@nicolletaantusova hej len vtedy to je jasne ale ty sa nemusis m evidovat ak nechces ale potom mas narok len na pridavky na dieta cerpat davky je moznost nie povinnost

loginexistuje
29. aug 2021

@nicolletaantusova mas nejaku zvysnu dovolenku ?

loginexistuje
29. aug 2021

ak ano mozes mat poltoka maximalnu podporu len treba cerpat dva dni dovolenku a nie hned ukoncit PP a potom ist na UP a mas mesacne tisicku (cca )

marci77
29. aug 2021

@nicolletaantusova aha, tak ked dieta bude chodit do skolky, narok na pandemicku OCR nie je

ale velmi dobra skupinka, odporucam sa tam pridat a napisat svoju situaciu, mzdarky vam urcite poradia, vacsinou si staci zobrat 1den dovolenky a potom by vam mala vyjst maximalna podpora z uradu prace na 6mesiacov, aspon nieco😉
https://www.modrykonik.sk/group/2172/

belllinka
29. aug 2021

@marci77 praveze som tu citala v diskusiach, ze deti v skolke, matky sedia doma a poberaju pandemicky. Cize evidentne to je mozne

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@loginexistuje dovolenku mám ano

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@belllinka síce budem mat dieta v skolke ale doma na riti sediet nebudem mame doma veľmi chorú starku o ktorú sa treba starat 24 hodin denne. Opatrovateľský na ňu sa už poberá.

janka54321
29. aug 2021

@nicolletaantusova nechcem.byt zla, ale ak uz na babku niekto berie opatrovatsky, tak nech sa stara a tebe sa da nastupit normalne do prace, inak potom len ta podpora

marci77
29. aug 2021

@belllinka to pandemicku rodicovsku asi poberaju, ta sa moze aj ked je dieta v skolke, ale matka nemoze mat ziadny iny prijem

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@janka54321 nikto nie je stroj a 24/7 žiaľ nik nevydrží. Musíme sa pri nej striedať viacerí. A keďže ja som pracovala na smeny neprichádza to so úvahy

dzina007
29. aug 2021

riesila by som to tym zeby som pocerapala dovolenku zvysok si dala vyplatit a poberala maximalnu podporu. bude to viac ako rodicak ktory nik nevie ako dlho bude trvat.

nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@dzina007 staci týždeň dovolenky? A potom podať žiadosť na tu podporu?

zuzkaa1991
29. aug 2021

@nicolletaantusova ja som si zavolala na urad prace kde patrin pod ktorú pani alebo teraz ist osobne a pekne vam vysvetlia naco mate narok naco nie ....a ako je to s rodičovskym viem ze podporu mala brat svagrina v júli. Maly dovrsil 3rm išla sa nahlásiť podporu nema ale pandemicky nadalej ak skončí pandemicky bude poberať podporu....ale najlepšie vqm vysvetliť pracovníčky zbytočne tu riešiť na MK ;)

andreakotesova
29. aug 2021

@zuzkaa1991 aby ten pandemicky RP ešte nevracala...

fidka79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicolletaantusova
autor
29. aug 2021

@fidka79 prečo máte potrebu niekoho nazývať kravou?

janulik270
29. aug 2021

Tak ako poniektore pisu.Ak mas zamestnavatela mozes dat vypoved alebo on tebe a ak mas narok na podporu pandemicky nedostanes.
Na Pandemicky maju narok iba ludia ak nemaju ziadny prijem cize ani podporu.

fidka79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
30. aug 2021

@nicolletaantusova pozri, mne je to naozaj ľúto že to tak máte, ale buď nárok máš alebo nie. A dôvod rodinné dôvody a na babku a neviem koho . Takto to nefunguje. Máš nárok na podporu pol roka