Ako urobiť, aby mi pokračoval pandemický rodičovský príspevok?

nicolletaantusova
29. aug 2021

Dobrý deň. V októbri dovŕši dcérka tri roky a ja by som sa mala vrátiť naspäť do prace. Z rodinných dôvodov však nenastúpim. Ako to urobiť tak aby mi pokračovať pandemicky rodicak? Na ten má matka natal ak nemá žiadny další príjem, čo by som ja nemala. Musí dat zamestnávateľ výpoveď mne alebo môžem dat aj ja. A kedy ešte pred nástupom alebo až v októbri keď dcérka dovŕši tri roky? Na úrad prace sa hlásiť ako nezamestnaná nechcem. Zdravotnú poisťovňu by som si platila na vlastne náklady.

Dakujem za odpovede

kate211
30. aug 2021

@danielita18 Esteze existuje dost ludi, ktorym sa podobny pristup k zivotu hnusi. Vdaka tymto ludom mas z coho od statu brat.

petulda333
30. aug 2021

@marryen tak ja si myslim, ze je to blbost. Ako chapem, ze stat chcel pomoct ale je to nedomyslene

petulda333
30. aug 2021

@danielita18 tak ja som robila v potravinach na dobu urcitu. Sla som veducemu oznamit tehotenstvo a on sa chytil za hlavu a zavrel dvere, mala som 4m do konca zmluvy. Vravi mi, nech idem na pn, pretoze inak nasi sefovia zariadia aby ma vykopli pre nieco (kradez) vraj to raz uz urobili. Ja, ze fajn, ze beriem najprv volno, bolo mi totiz zle a zvracala som, cize robit som aj tak nemohla. Za tyzden mi ale ostalo tak, ze som skoncila v nemocnici a potom ma gyn rovno dala na pn, aj keby som nechcela. Cele tehonstvo prevracane a schudla som 9kg. Toto som tu raz napisala a ani nevies kolko sprav mi chodilo, ze som darmozracka, ze to nie je choroba a keby chcem tak robim.. Pritom som zvracala asi kazdych 15min.. Uz len sliny, zlc a krv... Kedze som ani nejedla... Takze preto ma to stve, ze ludia takto sudia a urazaju a prd vedia

danielita18
30. aug 2021

@marryen ved prave preto to je dobre ze aspon na teraz je to doriesene a taketo nieco by malo zostat natrvalo,co sa tyka prispevku,ze krd dieta nezoberu do skolky tak ma mat matka narok na nejaky prispevok,ked musi byt s dietam doma,ved je to chyba statu a konecne sa aspin vtejto dobe myslelo na tieto osoby,tak co vas to pre Boha niektore serie,no zavist,nič iné

danielita18
30. aug 2021

@kate211 nepochopila som tvoj komentar

kate211
30. aug 2021

@danielita18 V tom pripade tvoj zamer vytlct zo statu vsetko co ide, celkom chalem 🙂

danielita18
30. aug 2021
kate211
30. aug 2021

@danielita18 A? A nic. Zjavne nevies nic o fungovani socialneho systemu, mozno casom pochopis.

marryen
30. aug 2021

@danielita18 áno závidíme Ti že si nezamestnaná. 😉 My budeme pracovať a odvádzať do kasy, aby ste vy mohli sedieť doma a brať peniaze. Jasné, chyba štátu. 😅 Aha, pozriem do profilu, máš dieťa 3 roky 7 mesiacov. Tak bodaj by si sa sťažovala. 😀 Veď poberáš "len" 7 mesiacov. Tak ešte raz a po lopate. Podporovať treba pracujúcich, nie sediacich doma. Matkám by pomohli tak, že by im vytvorili pracovné miesta, skrátené uvazky. Prípadne zamestnáš matku, dostaneš od štátu bonus. Lenže to niektorým škoda vysvetľovať, hlavne, že dávajú však? Keď na to niekto poukáže, tak závidí...... Píšeš, že by to tak malo byť stále, že by matkám mali platiť. Odkiaľ by si na to chcela brať? Z akého zdroja? Či pracujúci sa máme skladať, aby ste mohli byť doma? Uvažuj trochu.....

nafka0483
30. aug 2021

@danielita18 Nemyslis, ze by bolo lepsie, keby stat zabezpecil, ze kazde dieta zoberu do skolky? Namiesto toho aby matkam daval prispevok ked dieta nezoberu? To, ze dieta nevezmu do skolky este neznamena, ze matka s nim musi byt doma. Su rozne moznosti, nie kazda moznost je dostupna pre kazdeho, ale vzdy sa da najst riesenie.

danielita18
30. aug 2021

@kate211 😀

danielita18
30. aug 2021

Vy ste tu ozaj tie vychyrene sliepky,vam len zrna hodit 😀

lilinka88
30. aug 2021

@marryen
@nafka0483 baby, nekazte si deň. Tu ozaj nevysvetlite. Lebo keď niekto nechápe a nechce chápať, tak sa nedá nič robiť. Ona nevidí možnosti ako by sa dalo, nerozumie tomu,že o 30 rokov to všetko budú platiť naše deti, vnúčatá. Jej sa to aktuálne netýka v Tom smere,že musí splácať, takže nerieši. Nevidi cesty ako pomôcť matkám, jedinou cestou je využiť systém a brať. Lebo do systému kedysi dávno odviedla pár stovák, možno tisíc a odvtedy na materskej, PN, rodičaku zobrala už xnasobne viac. Ale tu je jediný argument,že všetky závidíme, nedoprajeme, riešime akoby to išlo z nášho, všetci kradnú,tak prečo nevyužiť,..je sa tu už rozum posledné dni zastavuje. A stále viac ma napadá - nehadaj sa s debilom,lebo ťa stiahne na svoju úroveň a tam prebije svojimi skúsenosťami...

ave17
30. aug 2021

@azurova99 dajú, moje dve kamaratky to tak poberajú... Pani na úrade práce im normalme povedala, nech sa neeviduju, normálne im skončil rodičak a berú pandemicky, už od minulého marca, je to choré, ale je to tak, a tým pádom nemajú ani najmenšiu pohnutku ísť do práce.... 🤔 🙄 Takto funguje nás štát, a samozejme po poberani pandemickeho rodičaku ešte budú čerpať podporu..... 🤔

danielita18
30. aug 2021

@nafka0483 urcite,ale to tiez nejde z tak rychlo,ked sa cele roky nato sralo a nikto to neriesil,jasne ze by to tak bolo lepsie,tosom aninikde nepisala,ze mi to vyhovije,ale ky. Sa to doriesi,je dobre aspon nieco

jasminkaj
30. aug 2021

@nicolletaantusova hoď sa na predĺžený rodičovský do 6 rokov dieťaťa. Odvody bude platiť za teba štát, poberať budeš len prídavky 😉

danielita18
30. aug 2021

@petulda333 viesco najlepsie fakt sa tu nezapajat,ved su na taketo veci kompetentní ludia,lebo tu sa stretne tolko "odborníkov"na vsetko,tu sa ti rozum pozastavuje,ja tu chodim len kvoli inzetatom a vereniu,lebo ine debaty to je hn3d len zavist,vysmech a ohovaranie,prajem ti vsetko dobre,viem co to je 2tehu.na pn.zo zdravot.dovodov,vzdy som pracovala a zazrakom som otehotnela prvy krat aj druhy krat,pred tym to bolo vzdy vela trapenia po nem.,ale niekomu nevysvetlis,niekto ti zavidi aj trapenie

belllinka
30. aug 2021

@jasminkaj tak na to snad treba mat nejaku diagnozu a nie sa len tak "hodit".

zafir01
30. aug 2021

@belllinka ona myslela neplateny rodicovsky... do 6 r dietata mozes ostat doma, ale nedostavas ziadne peniaze, no zaroven je za teba platena zdravotka aj odvody . je to ine ako plateny rodicovsky . takto to riesia u nas matky, co su doma s 2 ci 3 detmi, muzi su v zahranici , robotu vhodnu nenasli, a su tzv zeny v domacnosti . to este chapem, lebo vo vedlajsej dedine neprijali tento rok 20 deti.. na stredne velku obec je to obrovske cislo, lebo za kazdym dietatom vidim matku, ktora nevie ako nastupi do prace ( a ano mnohym aj pracovny pomer trva , v meste najst skolku nemozne, lebo uprednostnia ludi z mesta )

takze ja tiez uz snad 11 rokov hovorim, ze nie su u nas vytvorene podmienky pre pracujuce matky , a ak su, len velmi minimalne, pripadne si ich musia matky individualne vydobijat, a nie vsade sa to da. v takomto pripade chapem neplateny rodicak do 6 rokov . lebo platit opatrovatelku 4 eura na hodinu, aby som mohla ist zarobit do prace 4,5 na hodinu ...

jasminkaj
30. aug 2021

@belllinka dobrovoľný rodičovský do 6 rokov veku dieťaťa je neplatený a netreba žiadnu diagnózu. Tú treba mať len vtedy ak by chcela naďalej poberať rodičovský.

drahomirrra
30. aug 2021

@marryen Ale ved co sa takychto matiek tyka, tak by mohli mat zamestnavatelia vselijake uvazky, od vymyslu sveta, bonusy, hento, toto, ony proste do roboty nepojdu. To je typ cloveka, proste sa im robit nechce a hotovo. A nepojdu, radsej budu rodit 3+3+3… do nevidim.

zuzkaa1991
30. aug 2021

@andreakotesova ved preto som jej poradila nech si radsej zavola priamo pracovníčke.co vie.presne podmienky ktore musi zena splnat....comsa tyka svagriny sama prac..jej volala ze to tak ma mat ;)

zuzkaa1991
30. aug 2021

@nicolletaantusova fidka79 je znama ze to je zakomplexovana osoba ktora nema nic ine na práci lej urážať zeny na MK uz sa riesila inej diskusii ;) takze nad tou osobou sa zbytočne znervoznujete ona ma len pravdu nik iny ;)

darina77
30. aug 2021

@nicolletaantusova predpokladám že sa o babku stará tvoja mamina a ty jej chceš pomôcť. V takýchto prípadoch naozaj schvaľujem že niekto poberá pandemický rodičák, aspoň pomôžeš s babkou, lebo ten kto sa o ňu stará sa môže veľmi rýchlo zrútiť a vyčerpať bez pomoci, je to strašne ťažká obeta. Rodina si ma pomáhať. Držím ti palce, nech to ako rodina spolu dáte

mucko0023
31. aug 2021

@belllinka dobry den, kde ste citali take clanky prosim Vas? Dakujem