Ako zachrániť materskú?

sevcikovaa
26. aug 2019

Pracovny pomer skoncil14.12(doba urcita) ...bola som pn a 14.2 som prestupila na rizikove tehotenstvo....od 8.9 mam is ma Md ale vraj nemam narok (270dni som odrobila )
..da sa to zachranit alebo budem mat rodicovsky príspevok.

julka828
26. aug 2019

@sevcikovaa nemas narok lebo v case odchodu na matersku nemas aktivne nemocenske poistenie to je zakladna vec potrebna nato aby ti matersku uznali. Vsade to dookola pisu ze toto je zakald staci si pozriet socialna positovna a tam sa docitas ake podmienky MUSIS splnat

luliu
26. aug 2019

Nemáš nárok bohuzial

slnieckogirl
26. aug 2019

Ak si nebola už tehotna keď ti pracovný pomer skončil, tak si nebola v ochrannej lehote, nárok nemáš , ešte je jedna šanca že ak máš nemocenské poistenie tých 270 dní po dobu 2 rokov, tak si ho môžeš obnoviť .. keď pôjdeš na MD a bude aktívne, nárok vznikne

queen_mary
26. aug 2019

Nemas niekoho, kto by ta do 9.9 zamestnal? A 9.9 ako nastupujes na matersku by ti zamestnavatel poslal opeciatkovane tlacivo so ziadostou o materske na socialku

queen_mary
26. aug 2019

Tak by to mohlo ist. A matersku by ti vypocitali z denneho vymeriavacieho zakladu za rok 2018

fokuska
26. aug 2019

@sevcikovaa 1. Nepotrebujes 270 odrobenych dni, potrebujes minimalne 270 dni nemocenskeho poistenia.
2. Potrebujes mat aktivne NP alebo byt v ochrannej lehote.

draik
26. aug 2019

Buď sa zamestnáte a materské budete počítané z príjmu z roku 2018 (ak trval celý rok). Alebo uzatvoríte dobrovoľné NP a materské bude z minima.

extempore
26. aug 2019

Popros nejakého známeho, čo má sročku aby ťa na pár dní pro forma zamestnal. Zruš PN, zamestnajú sa, "odrob" 1 deň a choď zase na PN rizikové tehotenstvo. Materské sa ti bude rátať z príjmu v r. 2018. Ak chceš poradiť, píš mi správu.

draik
26. aug 2019

@extempore
A po tom príde kontrola z SP, Inšpektorátu práce a pod. Takto okato sa to nerobí.

smajluska
26. aug 2019

Mamicky mate uz rodicovsky prispevok po novom zvyseny na 370 eur? Bolo to automaticky zvysene?

queen_mary
26. aug 2019

@smajluska 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ nic nebolo ani nebude zvysene

sevcikovaa
autor
26. aug 2019

@draik keby uzatvorim dobrovolne NP stihnem to do konca septembra vybavit..... Aky je postup a kolko by to stalo poprosim info do spravy dakujem

slnieckogirl
26. aug 2019

@smajluska má sa o tom rokovať v septembri .. ešte to schválené nie je

smajluska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julka828
26. aug 2019

@smajluska co je sila ved vsade sa uvadzalo ze to ma byt zvysene az od januara. Je august

slnieckogirl
26. aug 2019

@smajluska nie, nie. A ak aj bude, tak len od januára. Ale podľa mňa nebude a ak aj ano,tak dajú také podmienky že fakt len minimum žien bude mať zvýšené.

andy48
26. aug 2019

@fokuska rátajú sa kalendárne dní prosím ťa?

fokuska
26. aug 2019

@andy48 Ano ;)

evittam
26. aug 2019

@smajluska A co je sila?! Ze nic nie je schválene a niekto riadne necita alebo nepočuva co kde hovoria a pisu? 😂😂😂

evittam
26. aug 2019

Suhlas s
@draik
@sevcikovaa

klarissa25
26. aug 2019

@smajluska aké zvýšenie 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

klarissa25
26. aug 2019

@smajluska ako ti môže prísť niečo čo ešte nie je ani len schválené a aj keď to bude, čo hádam nie, tak to bude až od januára....

etnatn
26. aug 2019

@smajluska a na základe čoho si si to myslela? :D fakt je sila, že si si to myslela..

drobcek17
26. aug 2019

@sevcikovaa ahoj tiez som bola na tom rovnako ako ty ( odrobenych som mala viac nez 5 rokov) na socialnej poistovni som natrafila na velmi milu pani poradila mi aby som si zaplatila odvody ( zdravotnu a socialnu cca 2 tyzdne) a pred tyzdnom mi prislo vyjadrenie ze mam narok na MD. Skus sa informovat na socialnej poistovni

extempore
26. aug 2019

@draik no a? Nech prídu.. zákon to umožňuje

evittam
26. aug 2019

@extempore No len aby mal ten zamestnavatel vsetko v poriadku a ako ma byt...Skor ho nezabije zamestnať od 1.9.-7.9.

evittam
26. aug 2019

@drobcek17 No len v tom pripade bude mat minimálnu MD. Ak mala lepsi plat ako min.mzdu tak bude mat stále lepšiu MD v pripade ak sa zamestná.

extempore
26. aug 2019

@evittam veď hej... Ono, podozrivé je to tak či tak, ale v intenciách zákona... 😂😂😂😂

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz