Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú materskú mi vypočítajú pri druhom dieťatku?

zu_zi
15. jún 2014

Dobry den, tyzden pred zistenim, ze cakame prve dietatko som dohodou ukoncila prac. pomer, predtym som si platila dobrovolne poistenie, takze na prvu matersku som nastupovala v ochrannej lehote a dostavala som jej maximalnu vysku. Prvy porod bol v roku 2012, takze do maja 2015 som na rodicovskej. Teraz som zistila, ze cakame druhe dietatko, ktore sa ma narodit vo februari 2015.
Existuje nejaky sposob, aby som dostavala matersku, pripadne si ju nejako zvysila a zaroven by sa mi to oplatilo... Napr. by som sa dohodla s byvalym sefom, aby ma vzal akoze na papieri do prace (a odvody by som si napr. platila sama, bez platu samozrejme) alebo nejake pripoistenie. Viem, ze teraz sa plati vysoka suma, ale ak by stacilo platit napr. len dva mesiace pred nastupom na MD alebo nieco podobne... Poradite? Dufam, ze som to napisala dost zrozumitelne 😉 Dakujem za kazdy tip!

janickacrazy
15. jún 2014

Pochybujem, ze sef by sa na take nieco nechal nahovorit, on ta nemoze zobrat len tak na papieri, musel by za teba platit odvody. Pripoistenie ti tiez nepomoze a na 2 mesiace uz vobec nie, musi to byt 270 dni a to uz nestihnes, kedze uz si tehotna. Podla mna dostanes len rodicovsky.

maznacik007
15. jún 2014

to sa asi tazko dohodnes s hocikym resp. sa ti to neoplati .. tam sa neplatia odvody len ako zamestnanec ale aj ako zamestnavatel a je to dost velka suma neoplati sa ti to a ani to uz nestihas lebo to musi byt min. 270 dni

raza
15. jún 2014

ahojte, aj ja sa spýtam... som na rodičovskej s 11mesačným synčekom. celé tehotenstvo som bola na PN. teraz som v 11tt. budem aj pri druhom dieťatku dostávať normálne materskú ako pri prvom?

sssimi
15. jún 2014

Materskú aj s rodinnými budeš dostávať vo výške 250€. Už s tým nespravíš bohužiaľ nič. Ani keby si neprerušila prac.pomer v 2012, tak už nemáš nárok na vyššiu materskú.

@raza ty by si mala mať nárok na materskú. Aspoň to tak bývalo, že ak žena porodila do dvoch rokov prvého dieťatka, tak tam ten nárok vzniká, ale keďže sa to mení "ako počasie", tak skús vygoogliť nové podmienky.

azalka22
15. jún 2014

mne povedala teta na socialnom, ze moja materska bude v takej vyske, aku som dostavala pri 1.dietati, ked som na rodicaku teraz. hm, no som zvedava

Tu začni písať odpoveď...

Odošli