Čo je to príplatok k prídavku na dieťa?

kuzelna
29. nov 2012

vedeli by ste mi niekto napisat,co je to ten priplatok k pridavku na dieta?...kto ma narok ho poberat a pod.? docitala som sa o tom,ze....priplatok k pridavku na dieta,ktorym stat mesacne priplaca opravnenej osobe na vychovu a vyzivu nezaopatreneho dietata,na ktore nemozno uplatnit danovy bonus,bude od januara vo vyske 10,83€..........koniec. kedze ja som na materskej,neuplatnujem si bonus na dceru...ja mam tiez narok poberat tento priplatok???? dakujem,ak sa mi niekto k tomu vyjadri. 🙂

sisaha
30. nov 2012

nie, ten priplatok je pre invalidne osoby, ktore sa nemozu zamestnat. Ja som takisto tomuto uzasnemu statu nechavala pocas celej materskej danovy bonus na starsiu dceru...

nikaj
7. jan 2013

ja chcem ísť na úPSVaR a tiež sa nato spýtať ked som na predlženej dovolenke a nepoberám žiadny príspevok rodičovský. Ale s tým danovým bonusom to nechápem. Manžel raz za rok posiela papiere do firmy, že som poberala len rodičák a vrátili mu za mna dane. Ja si dane nedávam, ked nepracujem tak to platí pre mna alebo manžela?

masinka
7. jan 2013

doplnim @sisaha ... ten priplatok je aj pre dochodkyne, co maju este nezaopatrene deti ..... cely zivot makali, teraz uz danovy bonus nedostanu, tak aspon takto im stat prispeje....
@nikaj danovy bonus je pre manzela ... bud kazdy mesiac plati mensiu dan, alebo si ho spatne uplatni za cely rok.... to coi mu vratia dane za teba, je odpocitatelna polozka na danovnika, to je o niecom inom.

A ked niekto pracujem ale ma taky nizky plat, ze nedostane cely danovy bonus, tak tam si moze uplatnit zamestnanecku premiu.....