Čo musím vybaviť pred a po pôrode ako študentka?

jennylee1709
6. aug 2014

Som z toho zúfalá, viem, že táto téma sa tu rozoberala xkrát, ale i tak som z toho jeleň a bola by som rada a hlavne veľmi vďačná, ak by mi to niekto ucelil, pretože moja situácia je taká: mám termín 1. septembra, do konca augusta som študentka, inak som požiadala o prerušenie štúdia na rok, na materskej dovolenke nie som vypísaná a teraz neviem, aké papierovačky a kde mám riešiť pred a po pôrode. viem že mám nárok na rodičovský príspevok a rodičovskú dovolenku, len neviem kde, kedy, ako 😀 takže prosíím o radu

liz_lemon
6. aug 2014

gynekolog ti dal tlacivo na materske, to treba odniest do socialnej poistovne, oni ti daju zamietave stanovisko, a potom ked sa dieta narodi, tak pojdes s RL dietata, aj s tym potvrdenim zo socialnej poistovne, ze nemas narok na materske, na UPSVAR, a tam poziadas o rodicovsky prispevok, rodinne pridavky, a aj o prispevok pri narodeni dietata (az, ked sa dieta dozije 28 dni)
vsetky tlaciva su aj na nete
pripadne, ak je otec dietata zamestnany, moze poziadat o danovy bonus http://www.finance.sk/dane/informacie/danovy-bo...