Čo všetko bude dostávať mamička, ktorej sa narodí dieťa?

30. aug 2023

Poradí mi niektorá bez zbytočných reči? Vôbec sa nevyznám v pojmoch materská, materské, rodičak a pod😃 na škole sme sa týmto veciam venovali len okrajovo a tak veľmi teoreticky a odborne že reálne aj tak neviem čo je čo😃neviem či je tých veci toľko alebo len ich každý inak vola a myslia to iste. Čiže moja otázka je: čo všetko bude dostavať mamička ktorej sa narodí dieťa po dobu kým nepojde napr do školy. Viem že dáva sa hneď ako prvé príspevok pri narodení dieťaťa no a potom ďalej? Začína materská po dobu 3r ktorú má každá žena rovnaku od štátu? Čo je potom ten rodicak keď som viackrát čítala ako niektoré písali že si nechávajú rodicak kt.je vo výške vyše 400€. Som z toho fakt magor 😃 zatiaľ dieťa nemám aj preto mi to asi nič nehovorí a jasne že potom v tom budem asi ako doma ale zaujíma ma to aj teraz.
Poprosím odpovede najlepšie od mamičiek pre ktoré je to aktuálne čiže mi budú vedieť pekne jednoducho zhrnúť, nemám záujem o žiadne skopírovanie texty ktoré si viem nastudovat aj sama Ale ako hovorím nechcem odborne, chcem laicky
Ďakujem 😊

saxana000
13. nov 2023

Tehotensky prispevok ziskava zase len pracujuca zena ktora mala aktivne nemocenske poistenie urcity pocet dni.vuplaca s od.cca 13 tyzdna az do dna porodu.zavisi od vysky platu poistenkyne najmenej ke.to cca 250 najviac cca 350e mesacne.sluzi na pokrytie vydavkov spojenych s tehotenstvom.napriklad ja som si z toho zaplatila 600eurove geneticke testy..ale nemusis to dokladovat mozes ich rozflakat ako chces napriklad nakupit vybavu babetku alebo ist s muzom niekam na welnes.

mk1111111111
13. nov 2023

No, zdá sa, že si celkom nepochopila. Máš v tom stále celkom mišung. Ak nie si ešte tehotná, zamestnaj sa, na minimálne na 270 dni s čo najvyšším platom a potom uvažuj o tehotenstve. To bude pre Teba najvýhodnejšie, dostaneš tehotenské, materskú, rodičovský vyšší, príspevok pri narodení a ešte aj podporu môžeš medzi tým čerpať, potom pôjdeš na predĺženú materskú a nakoniec, možno zasa do práce, alebo, možno si zadovážiš nové dieťa a kolotoč odznova, len nezabudni, aby si otehotnela v lehote, aby to zasa klaplo za najvyššie dotácie od štátu...