icon

Dá sa odložiť hypotéka počas materskej?

avatar
evita8080
22. feb 2011

Baby neviete ako je to s tým zákonom ktorý chcela schváliť vláda minulý rok ohľadom odkladu splátok istiny počas poberania rodičovského príspevku? Nejako o tom nepočuť.

avatar
prune
22. feb 2011

To by aj mna zaujimalo. Mne by sa tiez zisiel odklad splatok hypoteky..

avatar
janka1874
22. feb 2011

ja som sa na to pýtala v banke ale naodporúčala mi to lebo potom sa ti vraj o dosť navýši splátka a nie je to vôbec výhodné ale podrobnosti neviem lebo ďalej som sa potom už radšej ani nepýtala lebo stejne ti to neodložia na viac ako 6 mesiacov

avatar
myzma
22. feb 2011

@prune @evita8080 @janka1874 http://ekonomika.sme.sk/c/5751406/banka-nebude-...

citacia: pri narodení dieťaťa sa bude dať odložiť splátka istiny úveru či znížiť mesačná splátka na polovicu až na 24 mesiacov

overene to nemam, je to z novin 😉

avatar
ani_sama_neviem
1. máj 2011

Ahojte neviem ci pisem do spravnej temy ak nie tak sorry ale nic podobnejsie tej mojej som nenasla :D Chcela by som sa spytat ze s priatelom niesme zobrati , mame 5.mesacne babo a byvame zatial u jeho mamy ale chceme si zobrat za taky rok hypoteku na byt a neviem vobec co ktomu treba,kde to vybavit atd... a aky by sme mali mat prijem dostacujuci na vsetky naklady? Ked moj priatel zaraba 630 euro a ja dostavam ten rodic.prispevok 190 plus 20 eur pridavok ze ci mame narok aj my si zobrat hypoteku na byt?? Alebo co vlastne musime urobit preot aby sme si ju mohli zobrat? Proste vobec sa v tom nevyznam kde zacat. Ak ste skusenejsie pls poradte 🙂 Dik

avatar
sisaha
1. máj 2011

ano je to tak, ak si hypoteku odlozite pocas materskej, tak sa vam strasne navysi urok - cize jednoznacne sa to neoplati...je to podobne ako ked si cez splatkove spolocnosti kupite napr. televizor a reklamuju ze splacat zacnete o tri mesiace..., ale urok sa plati od prveho dna. O tom ale uz nahlas nerozpravaju... Nezabudnite, ze nikdy vam zadarmo nikto nic neda..., vsetko je skryte v poplatkoch a urokoch... Ja osobne som za variantu, uskromnit sa, ako odkladat a potom banke zaplatit ovela viac.

@ani_sam_neviem to, ake budu podmienky banky pri poskytovani hypo za rok je tazko teraz odhadovat. V kazdom pripade, prijem ktory mate spolu vam postacuje mozno na poskytnutie cca 60 tis. eur. v kazdom pripade mozete zajst do hociktorej pobocky banky a oni vam vypocitaju aku maximalnu sumu vam vie banka pozicat, za aky urok a na aku dlhu dobu.

avatar
111mrkva111
18. mar 2013

ani_...hlavne zaleži na tom aku velku sumu budete brať.. ja s priatelom sme brali minulý rok...tak to teraz ovládam... ak nehnutelnosť ktorú chcete kupovať stoji napríklad 93000 banka prefinancuje najviac 70% aspon nám tak povedali. takže vo vrecku vám určite treba mať aspon 30% z ceny nehnutelnosti. Ak si vyberiete nehnutelnosť potrebujete mať sudno znalecký posudok cca 200 euri stoji. v banke musi priatel dokladovať príjem aj ty.v slovenskej sporitelni nám dali hypo zo štátnym príspevkom na prvých 5 rokov to znamená že prvých 5 rokov nám štát dáva 80 euri na splátku..hypoteka však je na mna aj ja poberám rodičovský lebo priatel je už nad 35 rokov a štátny príspevok sa dava do 35 rokov, brali sme 73000euri a je tam splátka 332cca a po piatich rokoch je 412.. ak by si sa chcela ešte niečo opýtať tak napíš. poradim ak budem vedieť. a sporitelna je naj aspon podla nás... tam nám urobili najlepšie podmienky pre nás.. 🙂 🙂 🙂