Ďalšie dieťa a rodičovský príspevok

77karimatka77
17. jan 2017

Pekny den.Mam otazku - syn ma v oktobri 3r a mne konci materska dovolenka.s manzelom planujeme druhe dieta ale urcite ho nestihneme do augusta...ratam nejaky november,december..tie 3 mesiace od ukoncenia materskej sa musim prihlasit na urad prace ako nezamestnana?resp este mam od toho asi odratat 6t kedy ma Dr vypise na nastup na dalsiu matersku pred terminom porodu..bola by som vdacna niekomu kto by mi v tom urobil trosku jasno 🙂 dakujem

evittam
17. jan 2017

@77karimatka77 No tie mesiace ti nejak nesedia. Ak otehotnies napr.v novembri tak MD ti vychadza najskor na nejaky jun 2018....Dalsia vec tebe nekonci MD ale RD. Ak tvoj PP netrva-co podla toho co pises tak nie -tak narok na MD nevznika,teda ak sa znovu nezamestnas alebo nezacnes si platit DNP a samozrejme nesplnis aj dalsie naroky na MD. No a bud sa prihlasis ako nezamestnana al.ako osoba na predlzenom neplatenom RD. Inak si budes musiet platit sama ZP.

marfikchov
17. jan 2017

@77karimatka77 fíha, a to ako vieš, že určite tento rok otehotnieš?? byť tebou, tak si hľadám prácu, nech máš nejaký príjem, no nárok na materskú máš až po odpracovaní istého počtu dní... čiže ak vy dieťa už teraz plánujete, tak asi nárok na materskú ti nevznikne a budeš len na rodičáku, doteraz cca 203€, od mája o čosi vyššie

sibalka21
17. jan 2017

@77karimatka77 Na matersku nemas narok, kedze si nezamestnana... Budes na rodicaku.... A mozno budes nezamestnana aj dlshie, nerataj s tym, ze hned v novembri ostanes tehotna, nespoliehaj sa na to, ze ked prve islo na prvy sup (predpokladam z tvojho presvedcenia otehotnenia) tak druhe sa nemusi darit aj rok... Cize hladaj pracu alebo na urad prace...