Dieťa má 20 mesiacov a znížili mi materskú na 100 eur. Prečo?
😕
To by ma zaujimalo ze preco a na zaklafe coho a akeho zakona taketo nieco moze byt?
To co je za novinku? V tom veku je uz rodicovsky prispevok a ten je az do 36 mesiacov cca. 190 eur. Po starom to bolo viac a potom po 24 mesiaci sa to znizovalo. Takze nechapem ...
@martinkatinka jednotny rodicovsky bohuzial nie je. Znizuje sa RP v 20.mesiacoch ale 100eur je zasa nejako malo. presnu sumu neviem co mi chodi na ucet ale je to okolo 180-190eur.
neviem o tom, že by znížili na 100€ ale mne znižíl po 20mes na tých 197 či koľko to je ja som mala ten vyšší rodičovský.
Rodičom, ktorým bol priznaný rodičovský príspevok do 31. decembra 2010 vo výške 256 eur, dostávajú aj naďalej príspevok v rovnakej výške, kým dieťa nedosiahne vek 20 mesiacov. Po dovŕšení tohto veku budú rodičia dostávať príspevok vo výške 194,70 eura.
Rodič môže popri poberaní rodičovského príspevku vykonávať zárobkovú činnosť.
Povedala by som, že tebe nie že znížili materskú, ale dostala si ju posledný raz, podľa dátumu narodenia Sofinky len za dané dni v mesiaci a mala by si si požiadať o vyplácanie RP, ktorý dostaneš na tento mesiac tiež.. čiže aj zvyšok materskej aj rodičovský (ten v plnej výške za celý mesiac), tak ako píše @traktor
ja mám dvojičky a mne znížili na 197 + rodinné na 2 deti
predtým som dostávala 301 eur
fajne mi ponížili akože teraz jesť netreba ?? plienky ?? atd...
ešteže manžel dobre zarobí,inak neviem 😒
Blbosť, nie nemôžu, Rodičovský príspevok je 197 eur mesačne a dáva sa za celý mesiac, či má dieťa tri roky prvéhov mesiaci alebo posledného, vždy sa posiela plná vyýšk :D
co viem,rodicak uz zjednotili.je to 197,nejake drobne... 🙂 o nejakych 100 eurach nic neviem....z 256 znizovali na tych 197....
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/aky-bude-rodicovsky-prispevok-od-2012/
len tak ti to znizit nemohli, musela si dostat nejake vyrozumenie...a matersku nedostavas, dostavas rodicovsky z UPSVaR 😉
ahojte mamicky,mne tiez dosiel papier ze po 20.mes uz budeme dostavat tych 197.......na dve deticky +2prispevok na dieta hamba nasmu stat..........to s coho mame zit....... ☹
to mam jednu 21mesacnu a druhu 5mesacnu.........s toho sa neda zit ani do prace chodit:(
no je nefer, ze mamicky bez ohladu na to ci sa snazili v praci, alebo nesnazili alebo nerobili nic maju stale rovnako...no ale zas v inych krajinach dostanu aj 0 eur, tak sme este na tom fajn🙂
aj nam to znizili na tych 194 ci 197 eur a plus po 22 eurach na kazde dieta. teraz pri dvoch detoch tak dostavam menej, nez ked som mala len jedno. ked ti ale znizili az na 100 eur, tak to bude nieco ine, skus im zavolat a opytat sa what's up 🙂
ale ved ty nemáš deti.máš napísané priateľova dcéra.či je tvoje ? alebo ako ? môže to byť aj týmto zamotané

ahoj.ano je to mozne,aj mne znizili ked mala Adka 20mesiacov a tiez som bola z toho v šoku ☹