Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dve deti rok po sebe. Mám nárok na materskú?

5esicko
21. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat ci mi neviete poradit...momentalne som na MD s dcerkou (3,5mesiaca). Na MD som od 19.12.2015, jej vyska a zaklad sa mi vypocitavali zo zamestnania, kde som pracovala nepretrzite od 1.1.2012 do 31.12.2015(zmluva mi skoncila pocas MD). Zaklad pre vypocet sucasnej MD boli prijmy z roku 2014...keby nahodou teraz otehotniem a na dalsiu matersku nastupim povedzme v januari 2017, budem mat narok na materske alebo iba rodicovsky prispevok? Kedze narok na materske mam ak som odpracovala 270dni v predchaadzajucich 2rokoch, co je pravda, lebo som pracovala (bez par dni) cely rok 2015, no a 2016 som na MD...ale v tom 2015-tom mi vznikol narok, nie??mam v tom trocha chaos 😀 myslela som ze pri druhom dietati by som uz nemala narok na materske, iba rodicak a do toho 2deti, no nic moc z tych par penazi...ale ak by mi znova vznikol narok na materske, tak to by bola ina rec 🙂 zatial nic neplanujem, len zistujem moznosti ako sa nepripravit o nejake peniazky, ktore mi zo statu prinalezia 🙂 dakujem!

loginexistuje
21. máj 2016

270 dni NP je len jedna z podmienok musi ti trvat pp alebo ochranna lehota ak teraz otehotnies a nevznikne ti novy pp tak neni to brane ako retazovy porod materske nedostanese

Tu začni písať odpoveď...

Odošli