Ešte som nedostala rodičovský príspevok

nanenka13
30. mar 2022

Ahojte chcem sa spýtať vo februári som porodila a keď ma pustili z nemocnoce tak som si isla vybavit rodičák na úrad práce pretože na materskú nemám nárok a už je koniec marca a ja som nedostala stále nič viem že oni to môžu aj potom naraz vyplatiť za tie mesiace problém je že vraj v tom že si musia overiť na socialke či si manžel nežiadal materskú kedže on pracuje mate niektorá podobnú skúsenosť ďakujem

mami92
30. mar 2022

@nanenka13 teraz až v apríli dostaneš. Dieťa sa musí dožiť 28dni. Až tak potom posielajú naraz pôrodné rodičak aj prídavky. Ja som rodila v októbri a v decembri mi prišlo všetko naraz

veronikaszabova
30. mar 2022

@mami92 dieta sa nemusi dozit ziadnych 28 dni - to je iba v pripade porodneho. Nie RP. Neplet ju

veronikaszabova
30. mar 2022

@nanenka13 ono zalezi aj od datumu, kedy si ziadala. Neboj, v aprili uz ti nabehne 2x RP, 2x pridavky.

mami92
30. mar 2022

@veronikaszabova no áno ale i tak až naraz to dostane. obe deti mám októbrové a peniaze mi prisli pri oboch až v decembri naraz

nanenka13
autor
30. mar 2022

@veronikaszabova porodila som 18.2. A ziadost som si podavala 23.2.

nanenka13
autor
30. mar 2022

@veronikaszabova a zabudla som pridavky tych 25 eur som uz dostala tento mesiac za februar ale nic ine

veronikaszabova
30. mar 2022

@mami92 to, ze tebe to tak prislo, este neznamena, ze to tak funguje u vsetkych.

mami92
30. mar 2022

@veronikaszabova v poriadku ja som napísala ako to bolo u mňa.

petamich
30. mar 2022

urcite tam zavolaj, kedze mamu lehotu na spracovanie, ze RP musi byt poskytnuty najneskor do konca mesiaca nasledujuceho po mesiaci, kedy si podala ziadost, takze ti mal prist uz v marci, sipim nejaku zradu 🙂 to ze overuju manzela s tym nesuvisi, kedze to bezne robia aj ked zena prechadza z materskej na rodicovsku alebo rovno na rodicovsku - overuju si ci si mala/nemala narok, aby vedeli aku vysku RP poukazat a nie prispevok po narodeni dietata (kocikovne, porodne alebo ako to kto vola) s tym nesuvisi, nikto na to necaka, su to dve separe ziadosti a davky

nanenka13
autor
30. mar 2022

@petamich volala som dnes na urad povedala ze mi to bude vyplatene az v aprili tak neviem

petamich
30. mar 2022

@nanenka13 tak to je cudne asi fakt nestihli 😬

loginexistuje
30. mar 2022

@nanenka13 a dala si potvrdenie zo soc poist ze nemas narok na materske ? Ak nie preto sa ti to mohlo predlzit

petamich
30. mar 2022

@loginexistuje potvrdenie uz nie je potrebne dokladat, je to uvedene na ziadosti 🤷‍♀️ a ak raz maju lehotu na spracovanie a poukazanie davky, mali by ju zrejme dodrziavat ale tak - ja som podavala 2.2. a hned vo februari mi bol poukazany a nedavala som ziadne potvrdenie o materskej a dokonca som ziadala mailom (ale tak to je jeden priklad)

nanenka13
autor
31. mar 2022

@loginexistuje ano dala som aj potvrdenie a nic dva tyzdne mi tvrdili ze ziadost nemoze byt spracovana lebo si musia overit ci si manzel neziadal o matersku