Ja na úrade práce počas manželovej materskej

zina234
5. okt 2021

Budem na úrade práce a poberať dávku v nezamestnanosti počas manželovej materskej, a potom sa vrátim na rodičovskú a budem dostávať rodičovský príspevok. Budú ma úrade počas týchto par mesiacov nútiť hľadať si prácu, chodiť na pohovory atď? Ako to chodí? Ďakujem pekne

loginexistuje
5. okt 2021

@zina234 ano budu lebo musia

katarinka1990
5. okt 2021

@zina234 ano, budu. Ale teraz pocas korony som nemusela, ale minuly tyzden mi uz prislo ze mam ist na pohovor

zina234
autor
5. okt 2021

@katarinka1990 a keď pôjdeš na pohovor, povieš im na rovinu že nemáš záujem o prácu?

katarinka1990
5. okt 2021

@zina234 No to musis uhrať tak aby o teba nemali zaujem, pripadne vysvetlit preco si na urade a ze je to tvoja povinnost aby ta nevyradili. To zavisi od toho s kým hovoríš a ake mas komunikacne schopnosti.

maciatkolulu
5. okt 2021

@zina234 ideš sa prihlásiť na UP, či chceš len peniažky a poistenie. Up nie je charita, ale pre nezamestnaným, čo budeš ty sa snaží nájsť zamestnanie, ono neslúži na preklenutie financneho zabezpečenia šikovných rodin🤣🤣😉

lesana25
5. okt 2021

Veď manžel ide na md aby sa staral o dieťa, prečo by ti potom vadilo že by si šla do práce. Iba žeby chodil do práce stále a vy by ste takto len vydrbali so systémom, však.

hailey1
5. okt 2021

@zina234 ak nemas zaujem o pracu, tak nechod na urad prace. Ak to niekomu povies, vyradia ta… svet toto nevidel 🤦🏼‍♀️

zuzanka.zuzu
5. okt 2021

no a co? zase sa zbehli moralistky 🙄 ale miliony na stihacky a vojenske auticka su ok...
nemala by si to takto priamo povedat ale ked na pohovore povies ze planujete druhe, ziadny zamestnavatel ta nebude chciet 😀

zina234
autor
5. okt 2021

Normálne sa starajte o seba, a nevypisujte tu komentáre, ktoré ma absolútne nezaujímajú. nikto nepozná okolnosti. Pýtala som sa na konkrétnu otázku. Za konkrétne odpovede ďakujem

iwesska
5. okt 2021

Ano,budes musiet pravidelne dokladovat,ze si hladas pracu a chodit na pohovory. Mozes povedat,ze nemas zaujem,tym padom skoncis s poberanim davky.

sasa1310
5. okt 2021

@zina234 ťažko sa číta pravda a nie len to, čo chceš počuť, že.

Ja sa nedivím, že sa niektorí ľudia majú tak ako sa majú. v živote by sme si my obaja nedovolili byť doma spolu na dávkach.

zina234
autor
5. okt 2021

@sasa1310 áno normálne brutálne ma to zomlelo tu čítať tu pravdu. Vstúpila som si do svedomia a idem do kláštora. Dajte si pohov

domka222
5. okt 2021

Áno, posielajú. A keď im povieš, že tam nenastúpiš (ak budú mať záujem ťa prijať) je pravdepodobné, že ťa vyradia z evidencie

maria1989
5. okt 2021

@zina234 v termine pohovoru sa mozes dat na pn.

iwesska
5. okt 2021

@maria1989 A pokazde ked bude mat pohovor,bude PN? 🤔

maria1989
5. okt 2021

@iwesska nie, je to len moznost. A ktovie, kym bude na urade, mozno sa zas par mesiacov nebude potrebne hlasit.

ankare
5. okt 2021
loginexistuje
5. okt 2021

@zina234 PN neni dobry napad prerusi sa poberanie podpory normalnempojdes na pohovor nehovor ze nechces povedz ze mas male dieta casto chore smeny nemozes od vtedy a vtedy pol roka vydrzis

sasa1310
6. okt 2021

@ankare prečo by som mala byť zlá. Čo som také zlé napísala, že sa nedivím, že sa niektorí ľudia majú tak ako sa majú? No nedivím sa, že potom mnohí vyplakávajú, že nič nemajú, keď obaja v domácnosti sú na dávkach. Ja som podľa teba zlá, ktorá v živote neodrbkala systém a neklamala a nepýtala dávky z úradu práce a ešte klamať, aby som dostala. Úžasné.

loginexistuje
6. okt 2021

@sasa1310 aktualne je u nas lepsie byt na davkach najma ak zarabala zena do 1000 eur v hrubom proste tak to tu urobili vselijake davky len pridavaju a pracujucim beru tak sa tomu ani netreba cudovat ze nejaka zena uz rok a pol po rodicaku sedi za 370 eur doma ved to je fajn co by sla robit za kusok viac alebo moze byt na pandemickej ocr neprihlasila dieta do skolky a je doma a 50 % hrubej mzdy ma alebo otehotnie ma pn aj tehotenske atd
ale fabriky koncia rusia smeny atd tam podporit netreba

sasa1310
6. okt 2021

@loginexistuje ja nechápem tú logiku tých ľudí. Potom budú vyplakávať, že im nikto nedá hypotéku poprípade robotu. Málokto pozerá do budúcnosti a tak to aj vyzerá

zina234
autor
7. okt 2021

@sasa1310 my máme aj hypotéku, aj všetko čo k životu potrebujeme. Ako som už písala, absolútne nepoznáte okolnosti, tak načo máte potrebu sa vyjadrovať niekde, kde vás o to nik nežiadal. Nespamujte mi tu prosím vás príspevok! Zaujímajú ma odpovede o ktoré som žiadala. Buďte taká dobrá. Ďakujem!