Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kedy mi končí rodičovská dovolenka?

brinkley
17. aug 2011

Ahojte.dcera mala 3.augusta 3 roky,kedy mi konci materska a odkedy ma zamestnavatel ma nahlasit na soc. a zp?dik

pepsyna
17. aug 2011

@brinkley co ja viem, tak rodicovska dovolenka koci presne v den 3. narodenin dietata.t.j. od toho dalsieho nastupujes do prace-aspon tak mi povedal moj zamestnavatel. Tvoj zamestnavatel ta nekontaktoval?

brinkley
autor
17. aug 2011

Ja mam teraz este dovolenku,takže ma mal nahlasit 4.augusta a spatne sa to neda?

gapa
17. aug 2011

@brinkley
má to nahlásiť do 8dní, ak tak neurobil, samozrejme aj neskôr, len môže dosťať pokutu za neskoré oznámenie. Ale nemám skúsenosť, či SP dáva tieto pokuty, možno len v prípade konktroly, nemám skúsenost.

yennn
20. nov 2012

@gapa ahoj, chcem sa ta spytat, lebo vrabce na streche tu cvirikaju ze sa v tom vyznas 😉 ....
Maly ma 29.11.2012 3 roky. Takze mi vyplyva ze RD mi vtedy konci, to znamena ze zamestnavatel ma k 29.11. odhlasuje z platenia poistneho štátom a zaciatok poistenia u zamestnavatela je teda 30.11.2012 - vtedy aj nastupujem do prace. Spravne?
Este mam jednu otazocku - okrem toho ze ma zamestnavatel prihlasi, vyplyva z toho este nejaka povinnost pre mna? Mam nieco napisat zamestnavatelovi oficialne? (robim tam uz 13 rokov, rataju so mnou, ocakavaju ma)
Alebo mam nieco poslat do socialky ci na urad prace?
Dakujem velmi pekne 🙂

janci27
20. nov 2012

Mne konci RD az 7.4.2015. Aj ked mam este casu dost, chcem sa ale spytat, kedze pravdepodobne by som mala hned na to nastupit do prace, ako to riesite s dietatom a skolkou? Do skolky beru predpokladam asi len v jednom termine a to od septembra, co teda do vtedy s dietatom ak RD skonci este niekolko mesiacov pred moznym terminom skolky? Ako to riesite? Ci da sa do skolky nastupit aj v iny termin nez v septembri. Viem, ze asi zalezi od skolky, ale vatsinou je to asi vsade rovnake. Mam na mysli teraz statnu skolku, nie sukromnu. Dakujem 🙂

rainbow0508
20. nov 2012

@janci27 Poradim ti ako ucitelka v skolke...uz v marci 2014, ked bude zapis na dalsi sk.rok, v ktorom bude mat tvoja slecna 3 roky, chod na zapis...s tym, ze by si chcela, aby nastupila od aprila. Riaditelky vedia aj takto deti prijat. Nie je to nic, co nie je bezne...zavisi to sice od stavu deti, ktore moze prijat, ale ak je moznost, da sa dohodnut.

janci27
21. nov 2012

@rainbow0508 dakujem ti velmi pekne..urcite budem teda nato mysliet rok v predstihu, aby som ju zapisala, lebo nerada by som ju davala az potom od septembra v tom roku co bude mat 3 roky, to by nemal kto byt s nou, kedze by som musela ist do prace a manzel pracuje tiez, predsa len je to az pol roka, co by bol dalsi nastup do skolky. Je to sice daleko, ale je lepsie si to uz naplanovat co bude takto dopredu 🙂

indiankaindi
22. nov 2012

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie jedného dotazníka, ktorý by veľmi pomohol jednej študentke.
Link pre maminy zo Slovenska: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Link pre maminy z Čiech: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Ďakujem a ak by sa dalo, prepošlite to prosím aj každej mamine, ktorú poznáte

gapa
24. nov 2012

@yennn
áno, ak si žiadala o RD do 3rokov, tak posledný den trvania RD je den dovršenia 3rokov,
zamestnávatel len ukončuje prerušenie poistenia v zamestnaní, neodhlasuje ta z poistenia štátom, to musíš urobiť sama do 8dní od 29. (ak 30. nastupuješ),
zdravotnú poistovnu
- sa spýtaj zaemstnávatela (mzdárky), či nahlásil poberanie rodič.príspevku a aj jeho ukončenie poberania. Nie je to už jeho povinnost, no obvykle to robia. Alejbo si zavolaj na svoju zdr.poistovnu (napr. 10dní po nástupe do práce, lebo mzdárka to tuším nahlasuje do 8dní?? nie som si ale istá, či nie až pri výplate, si už nepamätám) a snád ti povedia, či to máš ok.

voči zaemstnávatelovi, by sa malo aspon mesiac dopredu nahlásiť ukončenie RD, no ak si už požiadala dokedy, tak to asi netreba (neviem presne, ako to býva teraz v praxi, no vid § 166 či 167 Zákonníka práce)

yennn
25. nov 2012

@gapa ďakujem 🙂

saallen
25. nov 2012

@janci27 ahoj myslim ze ide,moj syn bude mat 3roky nakonci januara,v marci sme boli u zapisu,prijali ho a od 1.2.2013 nastupuje,ale ako ti vyssie pisali asi zaleziaj od skolky a poctu deti 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli