Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

bianka1
13. sep 2011

@zuza.m ja by som sa určite odvolala ale skusila by som ešte niečo doložiť od odborného lekára 😉 a kto ti vypisoval posudok napísal tam že neodporučuje zaradenie do kolektívu?

zuza.m
13. sep 2011

neviem čo ine by som tam mohla doložit.sme sledovany na kardio ,ma šelest ale je to v poriadku ,opet kontrola o tri roky,potom sme u urologa vradena vada ,tak že to tiež neovplyvnuje zdravie.chory nebyva nejako často a ked aj je tak som snim vobec nechodila k dr .skor som ho liečila doma a vyhybala soms a atb.možno aj to bola chyba.tak že papier sme dostali z gastra a od detskej.kde obe vypisali že nieje dobre aby navštevoval školku.koly tomu že ma dodržiavat dietu.

ejaeja
14. sep 2011

@bianka1 ale na urade mi povedali že možem to podať až ked mala dovrši 3 roky takže až 10. 10. mala ma 3 roky 9.10. ale do zamestnania taktiež mala by som nastupiť po dovršeni 3. rokov a na schvalenie žiadosti sa čaka 1. mesiac neviem či mam upozorniť nato zamestnavateľa alebo aky je postup poradte.

zuza.m
14. sep 2011

@ejaeja ja som to podavala mesiac pred dovršenim 3rokov stym ež som si nechala rezervu ten mesiac aby to došlo.aj tak to nestihli.mne povedali že je doležite aby diagnoza nebola staršia ako 3mes a potom to rozhodnutie tušim tiež nie staršie ako 3mes.tak že kludne to možeš poslat mesiac popredu.ved aj tak sa tam udava datum narodenia a zanik RD .

bianka1
14. sep 2011

@zuza.m tak za pokus to stojí treba to skusiť 😉 takto mne u dcerke tiež neuznali ked mala 3 roky tiez mala pot.alergiu-aj na mlieko hranične hodnoty na lepok+ viac druhov potravín 😒 odvolali sme sa ale zamietli o rok sme znovu podali nakolko malá nechodila do školky zo zdrav.dovodov no a vtedy-už z novými posudkami nám uznali dokonca nám aj ten rok celý preplatili 🙂 teraz mám podané kvoli synovi ktorý bude mať tri roky koncom oktobra tiež sa bojím či mi schvália alebo nie 😉 ale mi máme trošku viac dg takže uvidíme jedno je ale isté že malý do školky nemôže ísť takže či s RD alebo bez budeme doma 😖

bianka1
14. sep 2011

@ejaeja tak to teda neviem mi sme už podali a malý bude mať 3 až 31.10 dokonca nám na urade povedali aby sme podavali o 2 mes.skôr 😕

ejaeja
14. sep 2011

@bianka1 ja som z Vranova nad toplou a ty s kadial pochadzaš

bianka1
14. sep 2011

@ejaeja ja zo Senca 😉

zuza.m
14. sep 2011

@bianka1 tak ja sa skusim odvolat aj ked zase tomu velku šancu nedavam.ale ide o princip že dieta s alergiou nema narok a niekto si to vybavit vie aj bez...maly ma ist teras v septembri na kontorolu tak rozmyšlam že by som si to podala s novym vyšetrenim.len ide o to že ja nastupujem v januari na druhu matersku tak že mne tam išlo fakt len o tie 3mes.

bianka1
14. sep 2011

@zuza.m tak vidíš aj tu asi potrebuješ známosti 🙄 ja poznám jednu maminu ktorá si povybavovali papiere detska-jej dobrá známa jej všetko potvrdila a RD jej odklepli do 6 rokov 😠 pritom to dieťa nebýva vôbec choré chodí do školky normálne na 8 hod a ona pracuje 😕 a niektoré ktoré fakt maju choré detičky tak zostanu bez penazí 😔 ja by som určite doložila nové posudky a s tými sa odvolala ale neviem či tam nemáš 15 dní na odvolanie 😕 ked ano tak povedz na urade že to doložíš .,aj ked mi sme sa museli odvolať v BA to už neišlo cez urad ale to bolo pre 6timi rokmi teraz neviem 😒

zuza.m
14. sep 2011

no ved to hovorim aj ja.
že vela mamičiek to zneuživalo a tak to sprisnili.ale až tak že kolko razy to nedostane ani ten kto narok ma.a za to že mi mame len jednu alergiu ,(pritom laktozu najdeš aj v nemliečnych veciach )tak to neschvalia.už raz sme prešli na normalnu stravu a po čase sme sa museli zase vratit na špecialnu lebo mal koliky.tak to skusim nejako použit.
ale diky ;)

sasulec
14. sep 2011

ahoj nevedeli by ste nahodou niekto poradit ako je to s pracovanim popri predlzenej matersk. zo zdravot. dovodov?
Aspon na 4 hodky,chcem dat tiez malu do skolky aspon na 4 hodky,hlavne aby nespala s detmi,vraj vtedy su najviac chore,diky. 😔

zuza.m
15. sep 2011

no neviem či to je zrovna tak že ked spi s detmi tak su najviac chore 😕
moj maly chodi na 4hodiny a po dvoch sme ostali doma so soplami a bolavym hrdlom.
na predlženej platenej možeš dat dieta do školky na 4hodiny .ale s pracovanim si to zisti skor na urade .niekto vravi že možeš po novom niekto že nie.

pia22
16. sep 2011

Dievcata su niekde uvedene diagnozy, ktore su dôvodom na predlzenie RD, pripadne s akymi diagnozami mate skusenosti? Dakujem🙂

janka_pn
16. sep 2011

@sasulec podla momentalneho zakona moze dieta na cely den do skolky a ty normalne do prace...

sasulec
16. sep 2011

diky 😵
@janka_pn

janka_pn
16. sep 2011

@sasulec tak mi povedali na socialke a tak som si to vycitala v zakonoch. len si to treba sledovat, lebo novela to mozno od januara zmeni, ved uvidime 🙂

sasulec
16. sep 2011

jasne jasne,ved mi je to cudne,ze by sme mali taku vyhodu.. 😉

veronikazm
19. okt 2011

Ahojte, moj syn má 4 roky a 6 mesiacov, od 3 rokov navštevuje materskú školu. Býva velmi často chorí. Každý mesiac, chodíme imunologičke aj alergologičke. Ja pracujem. Chcela by som sa opýtat či je možné požiadat znovu o rodičovskú dovolenku s tým že by som do roboty nadalej chodila a syn by chodil do školky len na 4 hodiny. Je to možné? Ďakujem za odpovede 😀

silkos
27. okt 2011

Ahojte, viete mi povedať keď mi po kontrole znovu predlžili RD, či treba ísť na soc., alebo zdravotku, alebo po novom už netreba nič, až keď sa zamestnám?
dík

bianka234
28. okt 2011

ahojte, ak sa v tomto viete vysomáriť, tak mi prosím poraďte. Malý mal 20.10 3 roky, požiadala som si o predlžený rodičák, ale zatiaľ rozhodnutie v rukách nemám. Takže som sa išla zaevidovať zatiaľ na UP, keby mi to náhodou neschválili, čo teda nech si ma neželajú, ak mi zamietnu. Ale teraz ma zaujíma, či mám niečo hlásiť v ZP a na SP . Lebo vlastne ja až keď to rozhodnutie dostanem do rúk môžem kludne spávať, aby mi potom nezavalili že musím niečo spatne doplácať, viete m i poradiť niekto?

bianka234
28. okt 2011

@silkos tušim sa pýtam to isté 🙂

bianka234
28. okt 2011

@veronikazm je to možné, a môže tam byť aj celý den

wikinka011
28. okt 2011

ahojte maminky,no ja si prave teraz vybavujem znova predlzenu matersku,takze je taky isty postup ako aj pred rokom.Treba ist znova na zdravotku ss rozhodnutim a ak rozhodnutie pride neskor ako dieta dovrsi 3 rok,alebo 4 rok v mojom pripade treba sa ist kazdopadne hlasit na UP.Tak mi bolo povedane na USVR.Ale pocula som vela mamiciek ze teraz s tym robia velke problemy,nie ako po minule roky...:(

bianka1
2. nov 2011

@wikinka011 mne teraz predlžovali po prvý krát 😉 a vybavila som si všetko do 6tich rokov..na socialke som dala odfotenu kopiu že mi malého uznali a o rok bude kontrola a ona sama mi to spravila do šiestich rokov a na zdravotnom taktiež 😉 na zdravotnom aj socialnom je jedno či si na platenej alebo neplatenej presne tak platí za nás štat 🙂

bianka1
2. nov 2011

@bianka234 vybav si na socialke aj na zdravotnom RDdo 6tich rokov 😉

wikinka011
2. nov 2011

@bianka1 Tak to je super,u nas su neni take mile a ochotne pani uradnicky...:( Ja si musim kazdy rok vybavovat, a dokola stale to iste,ale tak co uz.🙂 A ani som nevedel ze sa to takto da ze naa jeden sup az do 6 rokov,je to supeer!!! 🙂

bianka234
2. nov 2011

@bianka1 v piatok pôjdem diky

bianka1
2. nov 2011

@wikinka011 ja mám jasno že do 6tich rokov musím byť s malým doma a nechce sa mi každý rok chodiť po uradoch..sama uradníčka mi to navrhla 😉
@bianka234 🙂

bianka234
2. nov 2011

@bianka1 počkaj myslíš vybaviť platený RP? Ja to mám tiež len na rok, kto ti to navrhol na akom úrade?