Koľko mám dovolenky, ak nastúpim do práce?

saona
14. sep 2012

Chcela by som sa spýtať, ak som nastúpila opäť do práce a poberám aj rodičkovský príspevok / ešte budem asi rok / koľko dovolenky by som mala dostať?
Nastúpila som minulý mesiac a na výplatnej páske mám dovolenka 0 dní, je to ok? Predtým som tam pracovala cca 12 rokov.

katren
14. sep 2012

Je to ok, na dovolenku este nemas narok... 😒

anjelicek26
14. sep 2012

@soana - mas narok na alikvotnu cast dovolenky v roku, na paske je chyba.. ja som zacala teraz v septembri robit a mam narok na 10 dni dovolenky do konca roka, na dalsi rok potom uz 30 dni...

lubenka01
14. sep 2012

a nemáš nárok na dovolenku za ten čas čo si bola na materskej dovolenke:?

moon1979
14. sep 2012

mala by si mat zostatok dovolenky (ak si ju samozrejme nevyčerpala úplne) z obdobia pred nástupom na MD, potom počas MD ti vzniká nárok na alikvotnú čiastku dovolenky ... takže keď nastupuješ do práce a pred MD pripadne medzi MD a RD si si nič nečerpala tak nárok na pár dní ti určite musel zostať ...
ja mám napr. 30 dní ešte spred obdobia MD aj počas MD čo mi vznikli, zatial som si nič nečerpala ...

jarus1
14. sep 2012

ja neviem, ja som odchádzala na MD na konci decembra 2008...patrila mi dovolenka za celý rok 2008, ktorú som si nemohla vyčerpať a preniesla sa mi do do obdobia po návrate do práce (po 1,5 roku). Nastúpila som v oktobri a tam mi hned nabehla stará dovolenka + alikvotna na okt, nov, dec toho roku.
A matne mi niečo hovorí, že máš nárok aj za obdobie keď si na MD, pozor nie na RD...prever si to

gumimaci
15. sep 2012

ja takisto ako pise @jarus1 - nevycerpana stara (ktoru si vycerpam pred nastupom do prace ) a alikvotna za okt. nov. dec tohto roku.

zubrienka1
15. sep 2012

ked nastupis z rodicovskej dovolenky, tak mas narok na alikvotnu cast dovolenky (ako keby si nastupila do novej roboty). keby si nastupila z materskej dovolenky na mas narok na celu dovolenku 😉 protoze aj pocas materskej mas narok na dovolenku 😉