Ktorej manžel pracuje v Rakúsku?

mischell0110
27. nov 2018

Maminy,ak mate manzela,ktory pracuje v Rakusku a pobera tam rodicovsky,rodinne pridavky,potrebovali by sme trosku pomoct ako a co kde treba vybavit.
Manzel od augusta robi v Rak. Teraz sa nam narodila 2dcerka a ked sme boli nanurade,vraj rodinne mi zrusia na 1dceru,ani rodicovsky nedostanem,lebo,lebo manzel si to ma vybavit v Rakusku a nevie kam s tym a co treba.dakujem za pomoc

berny800
27. nov 2018

Nič ti nezrušia, ty normálne budes všetko poberať na sk a manžel má narok žiadať si v AT rakúske pridavky aj rodicak, nie v plnej výške ale doplatok rozdielu. Odporúčam nájsť si niekoho kto sa tým zaobera (prekladateľka) lebo je s.tym.fakt veľa papierovania, a hlavne rakúšani slovákov radi odbijaju, ze nemajú nárok aj keď majú, netreba sa nechať

mischell0110
autor
27. nov 2018

@berny800 no mne takuto moznost ani nepovedali,ze jemu daju uz len doplatok.narovinu mi povedala,ze mi pride vyrozumenie,ze mi narok tu zanika vzhladom na to,ze muz ma.rakusku zmluvu,ze si to ma.vybavit tam

malinajahoda
27. nov 2018

@mischell0110 ty si nezamestnana tu na SK?

mischell0110
autor
28. nov 2018
malinajahoda
28. nov 2018

@mischell0110 tu ti nedajú ani vyndru co sa týka rodičovského a rodinných. Tak ako mne. Teraz to riešime, lebo manžel pracuje v DE.

malinajahoda
28. nov 2018

@mischell0110 neviem ale ako je to s materskou na bábo co sa vám narodilo. To naozaj neviem. A zase rodicak v AT neviem ako funguje, lebo v DE je to len do roka dieťaťa. Nechcem klamať. Ale tými rodinnými som si istá. Určite nech vám s tým niekto pomôže, tak ako aj nám.

malinajahoda
28. nov 2018

@mischell0110 a daj sa do skupiny ako som ja - Ockovia pracujúci v zahraničí.
Tam sa opýtaj. Je tam veľa dievčat, ktorých manžel pracuje v AT.

mischell0110
autor
28. nov 2018

@malinajahoda dakujem,snad tu skupinu najdem

malinajahoda
28. nov 2018

@mischell0110 klikni si na mňa, a pozri sa do mojich skupín.