Má žena bez nároku na materské nárok aj na iné dávky?

tinaholeckova
10. jan 2018

Tak ak vás môžem prosiť poradiť. Má žena bez nároku na materské nárok aj na iné dávky? Neviete? Ja som čerstvo po škole, takže rátam jedine s rodičovským, ale čo ešte hmotná núdza, príspevok na bývanie a pod? Neviete, či existujú nejaké spôsoby ako si prilepšiť k tým biednym 200 eurám? Partnera mám, nie sme ale zosobášení. Ďakujem za všetky rady a ochotu pomôcť.

tinaholeckova
autor
12. jan 2018

@fokuska bozeee, to sú drísty. Áno, každá žena chce rodiť od 18ky až do dôchodku, aby si na celý život zaobstarala obživu a z 200 eur uživila i deti a všetky ich potreby. Áno, každá, čo bude mať dieťa hneď po VS, tak je špekulant a strávila 5 rokov na výške čisto zištne, aby mohla vymýšľať, ako tento štát bude celý život oberať bez toho, aby niečo doň dala až do dôchodku. Gratulujem, zaslúžiš si nobelovu cenu za vymyslenie novej koncepcie modernej zlatokopky závislej od štátu 👍

dai
12. jan 2018

@tinaholeckova myslim ze sa urazas zbytocne☹ ako som ti napisala hned v uvode - tvoj prispevok vyznel dost arogantne - aspon teda mne kvoli tomu slovu biednych... na 200 euro musia niektore zeny makat pol mesiaca a ty len tak napises ze je to biedne...
Ono zial to ci nieco odvedies v buducnosti alebo nie je daleko vo hviezdach, poznam mnohe co vystudovali, nasledne nejaky ten retazovy porod a obrovske problemy najst si pracu, ak si najdu tak s malym platom a z toho veru na tych odvodoch vela neodvedies☹
Ked tu niekto argumentuje ze nie kazda chce rodit po 30tke - no ja predpokladam ze 90% nechce - zial vacsina k tomu pristupi zodpovedne a snazi sa postarat tak aby sa nemusela spoliehat na stat a rodi potom vtedy ked uz nejake to zabezpecenie je... ja som nerodila napr. Po 30tke, s muzom sme si vsetko zarobili sami ale teda dieta sme si zivili sami s prispevkami od statu na ktore dom si stihla co to odviest a aj nieco nasetrit aby som sa na ten stat nemusela spoliehat ...
Pises ze mas zdravotne problemy - opat asi nieco co ta obmedzi v hladani si prace... ak sa to tyka splodenia dietata - ja mam pco a po laparoskopii som v 21 rokoch dostala odporucanie co najskor otehotniet - nevydalo kedze s muzom som sa dala dokopy az v 22och, nemali sme kde byvat ani z coho zit - cize zial, dieta nedieta najakor sa muselo pracovat, potom rodit... cez 15 rokov odvadzam kazdy mesiac cez 500 euro ja, moj zamestnavatel dalsich 1000 za mna... aj tak dostabem roducovsky ako ty pises biednych 200 - som tu a nestazujem sa - akceptujem princip solidarity - cize ze z toho co ja som odviedla dostanes aj ty... ale poprosim bepisat o biednych 200 - ked som zacinala zarobila som 300 euro mesacne a narobila som sa nato ako kon☹
Pekny vecer - prahwm pokojne tehotenstvo - ako ti tu pisali dievcata - ak partner pracuje tak on bude moct vybrat matersku ktora bude vychadzat z jeho platu - to by vam mohlo pomoct

sense
12. jan 2018

@tinaholeckova darmo sa urazas....jasne ze 200e nevonia, stat sa nestara a pod kecy....ale byt dina tri roky a viac nue je tvoja povinnost ale vysada a poskladaju sa na nu ti co pracuju a odvadzaju odvody....potom treba zahrat ba city s osudom....
A o tom ako este budes do oensie robit a odvadzat a podobne ako si ty nazvala dristy

A vues co mas este narok na nieco okrem tych 200e , na vyzivne od otca dietata....

Rodicovsky PRISPEVOK je prispevok a nie vyplata....

....a teraz kludne do mna aj o tom ake maju platy politici a kolko dostavaju asociali (schvalne nepisem cigani lebo aj medzi bielymi je dost ciganov - vyciciavacov systemu)

tinaholeckova
autor
12. jan 2018

@dai napísala si mi to, akoby si mi išla z tvojho vrecká platiť rodičovský príspevok, alebo ako môj rodič, ktorý má musí živiť
a ešte si dovolím k tomu urobiť aj dieťa. Takze také "cenné"" rady, kedy som mala otehotnieť a ako som si mala zariadiť priority, si nechaj. Skôr sa treba zamyslieť, kto bude robiť tebe na dôchodky (a ak ideš na mňa vyrukovat, že ty si šetrís na svoj dôchodok, tak spomeňme školstvo, kam budú chodiť tvoje deti, zdravotníctvo, ktoré navštívis o 20r, polícia, ktorá ťa bude chrániť...to všetko treba zaplatiť! A z čoho? Keď klesá pôrodnost a obyvateľstvo starne? Z tvojich úbohých 1500 eur 😂 ideš ty zachraňovať SK? Btw. som slušne položila otázku a aj keby poberám najskôr materskú a ďalšie 2,5 r rodičia, tak ten príspevok nazveme BIEDNY. mnohé matky sa dostanú nie svojou vinou do ťažkej situácie a živiť dieťa, kým nejde do škôlky, z 200 eur, mi príde ako umenie. Nemám o mňa obavy. Tento štát ešte viac vycicia mňa ako ja jeho, len som si rolu pracujúceho odložila na neskôr! Ja tebe želám viac životnej pokory a múdrosti. A tiež ti prajem, aby si niekedy v živote stretla takého človeka, ako si ty sama, aby si pochopila, čo svojimi vyjadreniami a doslova prihlúplymi názormi a postojmi činiš. Ale karma je zdarma. Ja som mala záujem o hodnotné rady a nie, aby ma osoby tvojho typu urážali, že si dovolím mať deti.

tinaholeckova
autor
12. jan 2018

@sense k tebe sa už vyjadrovať ani nejdem. Som ohromená takými matkami ako ty... ale karma je zdarma, to je všetko ;)

tinaholeckova
autor
12. jan 2018

A už sa nemusíte unúvať s refleximi, drahé mamičky. Vidím, že intelekt okolo väčšiny ani nebežal, nieto že by sa pristavil. Už v tejto diskusii surfovať neplánujem, škoda Vášho i môjho času ;)

dai
12. jan 2018

@tinaholeckova ako prepac ale teraz si ty dokazala svoju pokoru... ja moja mila za par dni rodim svoje 3tie dieta - o moje zivotne poistky sa ty nestaraj lebo nemas este ani paru co to je a ako sa nato robi...moje deti vychovavam tak aby raz neviseli na state ale stali sa solidarnymi prispievatelmi ako som ja ty priorita... inak deti mi chodia do sukromnych skol ktore si hradim a detto vyuzivame sukromne zdravotnictvo - takze na moje zdravotnictvo a skolstvo z dani vela neide, na dochodok si sporim nielen v 3tom piliery a cely zivot pracujem - co teda tebe nic nehovori...
Ano, predstav si ze hlavne ludia v mojej prijmovej skupine platia ludi ako si ty... ja som nepisala o svojom prijme ale o odvodoch co idu do statu aby prave platil vsetko to co si vymenovala a naco si zatial nicim neprispela...
Ty si okolo pokory ani nepresla, neviem ake cenne rady si tu chcela dostat - pises aka si vzdelana tak hadam vies pouzivat google... inak takto drzo ako ty nekomunikuje ani moja 10 rocna dcera, skoda drat slova na teba☹
Pekny den

fokuska
12. jan 2018

@tinaholeckova Neviem co do mna skaces, ja som neodpovedala tebe, ale inej diskutujucej, kde som vyjadrila svoj nazor a "vysvetlila" preco je system nastaveny tak, ako nastaveny je.

Vacsinu diskutujucich poburilo to, ze si napisala "ubohych 200 eur". Akokeby ti to bolo malo a cakala si "vela za nic".

Pozri sa akym sposobom pises ty svoje prispevky, ako cakas od inych slusne reakcie, ked ty reagujes takto?

svetkaadamko
12. jan 2018

@tinaholeckova ďakujem za krásneho smajlíka, píšeš, že aspoň naše deti nech sú inteligentné, ak my nie sme. Nuž, ani toto nie je hodné inteligentnej osoby, ja osobne som ťa nijako neurazila, ani som ti nenapísala nič nevhodné, ale ak napíšeš nejakú otázku, myslím, že treba očakávať kadejaké odpovede. Ak sa nedokážeš povzniesť, tak žiaľ.

beky1813
12. jan 2018

@tinaholeckova a toto je teraz ukazka dnesnych absolventov VS? No super

svetkaadamko
12. jan 2018

@fidorka7 ja to viem, to som len uviedla ako príklad.

sense
12. jan 2018

@tinaholeckova veru ani sa neunuvaj.....idpoved si dostala nemas brok na nic viac...a toze sa ti taja odpoved nepaci je tvoja vec....a karmou sa zbytocne ohanas....

matazirafa
12. jan 2018

@beky1813 vysokolsky vzdelany neznamená prirodzene inteligentny, tu máš ziarivy príklad

beky1813
12. jan 2018

@matazirafa hlavna vec, ze sa tou inteligenciou ohana