Mám nárok na 40 eur mesačne?

petramatijova
27. júl 2012

moje dievciatko ma 2 roky a ja som s ni doma, teraz cakame dalsie babetko, cez te dva roky som nikde nepracovala a nemam ani ziadne extra pojistenie, chcela som sa vas spytat ci mam narok na prispevok 40 Eur ( mesacne), ci mam na neho narok , viete mi prosim poradit? dakujem Petra

mery.maja
27. júl 2012

a to je akz prispevok 40eur mesacne? 😕

dada1212
27. júl 2012

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo...
žiješ sama? a čo otec tej dvojročnej, prípadne aj nenarodeného dieťaťa? dostávaš nejaké výživné alebo s ním žiješ?
aj ked nerozumiem, čo má byť tých 40€, či hmotná núdza alebo daňový bonus na dve deti či niečo iné....
každopádne, ak riešiš niečo komplikovanejšie, skús sa obrátiť na úrad práce sociálnych vecí a rodiny, tam ti povedia načo máš nárok, dajú ti žiadosti atd.

ani3012
27. júl 2012

asi rodinné prídavky myslíš...áno máš na nárok na dva rodinné príspevky po narodení druhého dieťatka
prídavok na jedno dieťa je 22,01 Eur mesačne.

keiko33
27. júl 2012

Tak ty asi myslis asi tych myslim 41 eur. Pozri http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi... Ja som ho tiez poberala 2 mesiace. Starsia mala 3 roky vo februari a mladsia dcera sa narodila v januari, takze som nanho mala narok za januar aj februar. To je vtedy ak si na rodicovskom s mladsim dietatom a to starsie este nedosiahlo 3 roky a staras sa onho. Tam kde vybavujes rodicovsky popytaj formular na tento prispevok. Mne ho dokonca poslali spatne, kedze na tento prispevok upozornila manzela pani az ked doniesol papiere po porode. Ani sme nevedeli, ze taky prispevok je. Ved 82 eur nenajdes na ceste. Inak by nam prepadli.

maznacik007
27. júl 2012

nemas narok kedze ti nevznikne narok na materske, tento prispevok dostava matka ktora ma dieta do troch rokov a zaroven nastupi na matersku dovolenku s dalsim dietatom...
ale ty kedze si nepracovala a ani si si neplatila DNP tak narok na materske mat nebudes a tym padom ti nevznikne narok ani na tento prispevok

babul83
27. júl 2012

Pokiaľ viem, tak máš. Kým prvé dieťa nedosiahne tri roky a medzitým ho nedáš do škôlky, ale budeš doma s oboma. o tomto príspevku veľa mamičiek nevie.

veverka84
28. júl 2012

ahojte ja mam dcerku ktora bude mat 3 roky 22.11.2012 a druhe dieta sa ma narodit 13.9.2012 na starsiu budem poberat rodicovsky este za august kedze nastup na matersku mam 2.8.2012 platila som si DNP a pytala som sa pani na ten 40 € prispevok zrovna vcera na UPSVaR a tvarila sa tak vselijak ako keby mi ho ma cielene zamlcat a vytahovala rozne prispevky ked su dvojicky a tak ale ja som sa nedala odbit som jej povedala ze viem ze taky prispevok je ze ma iba zaujima ci sa vyplaca ked dam malu do skolky ci uz na 4 hodiny alebo na cely den lebo neviem ci mi ju este vobec vezmu od septembra tak potom len povedala ze ked donesiem rozhodnutie o priznani materskej tak to budeme riesit...cize v podstate aj tak neviem ci na to narok mam alebo nie...

annyka241
30. júl 2012

rodinne pridavky dostavas na obe deti to je tych smiesnych 20e cca a ale prispevok dostavas len jeden na obe deti to je tych 195e